Skocz do zawartości

Mimek

Użytkownicy
 • Zawartość

  651
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Mimek

 • Tytuł
  Uber maruda!
 • Urodziny 12/09/1994

Contact Methods

 • Website URL
  http://gear-studio.com/

Previous Fields

 • Team
  Gear Studio
 • GG
  7133385

Profile Fields

 • Skąd
  50°27' N 18°55' E
 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

23122 wyświetleń profilu
 1. [C++]Operator >>, obsługa entera.

  Rozwiązałem to po chamsku, sczytując z klawiatury poszczególne komórki tabeli, a po sczytaniu, tworząc obiekt. Omijam sczytywanie z jednego strumienia w ten sposób. Po każdym odczycie z klawiatury zatwierdzonego enterem, przeskakuje do następnej komórki.
 2. [C++]Operator >>, obsługa entera.

  istream jest rozdzielany przez spacje, to się zgadza, ale pracuję w tabeli na wzór excela, tylko pod konsolą, i chciałbym zrobić obsługę klawisza TAB. Próbowałem z ReadConsoleInput, ale też nie działało. Jakieś jeszcze pomysły?
 3. Witam serdecznie :) Napisałem sobie metodą z przeciążeniem operatora strumieniowego: GrDziekanska & GrDziekanska::operator >>(std::istream &stream) {stream >> NazwaKierunku >> Wydzial >> RokStudiow >> Semestr >> Nr; Oznaczenie+=Wydzial+'/'+NazwaKierunku+'/'+'R'+itos(RokStudiow)+"/S"+itos(Semestr)+"/G"+itos(Nr); return *this;} Ale mimo poprawnego działania kodu, nie uzyskałem oczekiwanego efektu. Czy jest możliwość uzyskania, żeby podczas wpisywania grupy dziekańskiej do tabeli, naciśnięcie klawisza ENTER lub TAB powodowało nie przejście do nowego wiersza lub wstawienie standardowego tabulatora poziomego, ale wywołanie funkcji GoToXY(x+15, y)? Próbowałem to osiągnąć przez użycie getch(): tab = getch(); if(tab == 9) O->GoToXY(O->GetX()+15, O->GetY()); Ale niestety, nie działa w trakcie, gdy metoda z operatorem jest wywołana. Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
 4. [C++]Tekstowe "GUI"

  Witam, udało mi się stworzyć klasę okno, przetrzymującą podstawowe informacje o oknie konsoli, stworzyłem metody do ustawiania rozmiaru okna oraz podawania pozycji kursora myszy. Problem zaistniał w sprawdzaniu, czy LMB został naciśnięty. Mój kod: bool ifclick() { DWORD cNumRead; INPUT_RECORD bufor; ReadConsoleInput(stdOH, &bufor,1, &cNumRead); if((bufor.EventType == MOUSE_EVENT)&&(bufor.Event.MouseEvent.dwButtonState == FROM_LEFT_1ST_BUTTON_PRESSED)) { return true; } else return false; } . stdOH jest oczywiście zadeklarowana. Niestety, przy sprawdzaniu w main(): if(test.ifclick()) cout << "KILK"; funkcja nie działa. Czy ktoś wie, dlaczego tak jest? Edit: Zapomniałem: test to oczywiście obiekt klasy okno.
 5. [C++]Tekstowe "GUI"

  Wielkie dzięki, Konrad, za szybką odpowiedź. Niestety nie będę mógł z biblioteki Twojego autorstwa skorzystać, bo jest to z góry zabronione. Ale i tak dzięki wielkie za pomoc. Czy mógłbym liczyć na dalsze wsparcie? W stworzeniu zwykłej tabeli w konsoli, dwóch kolumn, albo czegokolwiek...
 6. [C++]Tekstowe "GUI"

  Witajcie, dawno mnie tu nie było :) Potrzebuję pomocy w stworzeniu interaktywnej tabeli w aplikacji konsolowej w C++ wykorzystując jedynie funkcje z windows.h. Nie zależy mi na napisaniu tego przez kogoś, tylko na pomocy w zrozumieniu konsolowych funkcji WinApi. Czy byłby ktoś w stanie wytłumaczyć mi, na jakiej zasadzie podzielić konsolę na obszary, które mogłyby reprezentować np. obiekty jednej klasy? Ważny jest właśnie obiektowy opis elementów konsoli. A tu przykład znaleziony gdzieś w odmętach sieci: http://www.hanselman.com/blog/content/binary/far1.png Wszystkim z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Mimek.
 7. Uporządkuj koniecznie, dokończ, proponuję zrobić własną siatkę, a poleci do zasobów na stronie :)
 8. Konkurs POLYBIUS

  Brak zgody od strony redakcji. Zamykam temat.
 9. Konkurs POLYBIUS

  Zgoda od osoby z redakcji jest?
 10. Ładnie wykonane oprócz formatowania kodu. Daj go w ramki, czy cokolwiek, bo aktualnie nie wygląda ładnie. Brak rażących błędów, jest to całkiem ładne. Powodzenia w dalszym pisaniu :)
 11. SixthSense [17-04-2012 alpha]

  Noo, pięknie! Szkoda tylko, że nie współpracuje z C#. Może zamierzasz wprowadzić?
 12. Róznica pomiedzy GM studio, a GM HTML5

  GM Studio będzie zawierało możliwość eksportu multiplatformowego, w tym na HTML 5. Cena nie jest jeszcze ustalona, może gnysek coś zdradzi, jak się dowie :)
 13. Filmy Sci-Fi i Fantasy

  Fantastyka: http://www.filmweb.pl/search/film?genreIds=9 Sci-Fi: http://www.filmweb.pl/search/film?genreIds=33
 14. Czytanie książek

  Jakub Wędrowycz FTW! Polecam całą serię Pilipiuka.
 15. Czytanie książek

  Ostatnio skończyłem Czarną Kompanię Glena Cooka. Posiadam ebook readera firmy Prestigio. Świetna rzecz. Oczy nie bolą, dobrze się czyta.
×