Skocz do zawartości

Wolfi

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O Wolfi

 • Tytuł
  Chicken
 1. Zmieniający się rozmiar grafiki przy kopiowaniu

  Okey po analizie wszystko ogarnąłem, dzięki za wytłumaczenie
 2. Zmieniający się rozmiar grafiki przy kopiowaniu

  W paint.net potem jeszcze upewniałam się że w paint dzieje się to samo. Tak wiele się rozjaśniło Czyli tym wyższe dpi wybiorę przy skanowaniu tym bardziej będę mógł rozciągnąć dany obraz (pixelozy) bez straty na urodzie? Z tego co liczę wynika że przy otwarciu oryginału na 1cm przypada 37,80 pix czyli 96 dpi..chyba nie taką wybrałem opcje podczas drukowania ale okey po skopiowaniu jest już 600dpi, ogólnie widzę że da się włączyć edycja tego paramentu i to sprawia że obraz zmienia rozmiar bez rozmazywania się Więc dzięki przedtem ruszałem tylko wymiary na cm. Wygląda na to że głównym moim problemem było to że obraz domyślenie otwiera się w niskiej jakości, a po kopiowaniu wraca do takiej w jakiej został zeskanowany..nieco dziwne, ale teraz już to wszystko jest dla mnie jaśniejsze.
 3. Hej, jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, ale ciekawi mnie dlaczego podczas kopiowania jakiegoś obrazu zmienia on swój rozmiar, typu mam zeskanowany rysunek 30cmx21cm i taki rozmiar wyświetla się po otwarciu jednak kiedy już zaznacza cały rysunek i wkleję jako nowy obraz jego rozmiar to 185cmx134cm czyli wszystko zwiększone o około 6 razy czemu tak się dzieje? Da się kopiować w rozmiarze rzeczywistym? Bo dodam ,że taki już skopiowany rysunek po próbie przywrócenia go do normalnych rozmiarów traci na urodzie (robi się zamazany) :/ Również podczas wydruku fragmentu takiego skopiowanego obrazu zajmuje on znacznie większą powierzchniowi niż miał pierwotnie co przeszkadza mi w pracy.
 4. Jak robić dopasowane elementy animacji

  Rzeczywiście sprawdziłem jak wygląda mesh w spine i to te pomarańczowe linie W Kitra jak na razie próbuje ogarnąć czy da się kopiować do tej samej warstwy, ale według ludzi z ich forum nie ;__;
 5. Jak robić dopasowane elementy animacji

  Dobrze wiedzieć straszna szkoda, że w droższej wersji. :c Ale mam też pytanko do tego filmu czym są te pomarańczowe linie? (Obstawiam że to coś oczywiste ale uczyłem się o spine z jakieś strony dla totalnych amatorów i nie przypominam sobie żeby tam o nich było) Kirta bardzo fajna wczoraj obadałem, właśnie to o co mi chodziło i dość przyjazne w obsłudze, dzięki O GIMPIe też myślałem ale po kontakcie z nim w szkole jakoś tak za nim nie przepadam.
 6. Hej, robię animacje w Spine ręcznie rysuje poszczególne elementy i przy niektórych ruchach widać kontury tam gdzie być ich nie powinno. Próbowałem z tym żeby wypełnienie i kontury stanowiły osobne elementy i jest lepiej ale trochę to czasochłonne. W tym filmiku na 1;54 jest robak w którym wszystko wygląda bardzo płynnie ciekawi mnie jak to osiągnięto. I jeszcze takie bonusowe pytanie bo nie lubię spamić znam ktoś jakiś darmowy program do rysowania animacji poklatkowej tak że po prosty rysujesz idziesz do kolejnej klatki na której jest duch poprzedniej i tyle bez żadnych dziwnych chorych dodatków..językiem polskim też bym nie pogardził.
×