Skocz do zawartości

maly158

Użytkownicy
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez maly158

 1. Witam Mam następujący problem - jak już napisałem w temacie - dotyczy on precyzji sterowania z klawiatury w grach skompilowanych na platformę UWP. objawia się to w taki sposób jakby klawiatura działała z opóźnieniem - ten sam kod skompilowany na platformę Windows Desktop czy HTML5 działa poprawie. Testowałem to na dwóch różnych komputerach z Windows 10 i jest tak samo. Projekty, nad którymi teraz pracuje to zręcznościówki, więc precyzja sterowania jest istotna. Czy może ktoś z Was miał podobny problem ? Z góry dzięki za pomoc
 2. Witam Chciałbym wykorzystać w moim FPSie strzelanie bez generowania obiektu "pocisk" - przerobiłem już chyba wszystkie warianty rozwiązań z pociskiem ( zwykła kolizja i collision_line ), w każdym razie to nie to czego potrzebuję. A teraz konkretnie - czy da się zrobić taki system strzelania do przeciwników , aby polegał na sprawdzeniu położenia obiektu "wróg" względem celownika na ekranie (celownik np. krzyżyk na środku ekranu) + klik LPM ?? Z góry dzięki za pomoc.
 3. Problem ze strzelaniem w 3D

  Pytasz o przypadek z normalną kolizją czy collision_line ?
 4. Problem ze strzelaniem w 3D

  Mój mechanizm strzelania uwzględnia wysokość lotu pocisku (Z) i w zwykłej kolizji działa mi wszystko świetnie ale pocisk jest za wolny - jak zwiększyłem jego speed to dzieje się to co opisywałem wcześniej.
 5. Problem ze strzelaniem w 3D

  Z collision_line mam podobny problem jak ze zwykłą kolizją, a mianowicie zdarza się dość często, że pocisk po prostu przelatuje przez wroga, tyle że w zwykłej kolizji wiem w czy jest problem - speed pocisku (jeżeli speed pocisku jest większy niż suma średnic pocisku i wroga to pocisk od czasu do czasu pocisk przeleci przez wroga ponieważ pocisk przemieszcza się skokowo, a nie punkt po punkcie). Natomiast dlaczego tak się dzieje w collision_line - nie mam zielonego pojęcie. Znalazłem na forum kilka rozwiązań z collision_line, ale wszystkie działają tak samo.
 6. Game Maker Linux

  Jeżeli bardzo mocno upierasz sie przy Linuxie to polecam mimo wszytko Ubuntu, u minie działało bardzo dobrze. Ja korzystałem z następujęcego rozwiązania: na VirtualBoxie zailstalowałem Windowsa z GM:S i zamapowanym udziałem z Linuxa (do wymiany plików między systemami) , a do testowania i uruchamiania gier - Wine. Wszystko działało ok. ,a przy okazji miałem dostępne 2 systemy. Teraz używam Windows 8.1 Pro - bo taką licencję dostałem z nowym lapkiem.
 7. Witam Mam mały problem. Postanowiłem potestować export do Windows 8 (Native) i Windows 8 (Javascript), więc zaopatrzyłem się w potrzebne SDK (czyli Visual Sudio 11 i Windows 8 SDK) oraz uzyskałem i zainstalowałem wymagany certyfikat developera. W GM:S wszystko wygląda ok, ale podczas kompilacji (uruchominia gry) pojawia się okno z komunikatem "Error: Your app was launched during the build phase" , co wydaje mi się bzdurą ponieważ nie była uruchomiona żadna inna kopia kompilowanej aplikacji. Natomiast podczas exportu do binarki w oknie kompilatora pojawia mi się komunikat o tym, że mój certyfikat główny pochodzi od dostawcy, który nie należy do zaufanych i w tym miejscu kompilacja zostaje przerwana. Natomiast podczas exportu do Javascript w oknie kompilatora mam taki komunikat: " error MSB4019: Nie mo?na odnale?? zaimportowanego projektu "C:\Program Files (x86)\MSBuild\Microsoft\VisualStudio\v11.0\JavaScript\Microsoft.VisualStudio.WJProject.Default.props". Upewnij si?, ?e ?cie?ka w deklaracji <Import> jest poprawna oraz ?e plik istnieje na dysku." Czy ktoś miał może podobny problem ?? Jeśli tak to proszę o pomoc - mam wrażenie, że gdzięś popełniłem błąd, ale nie mogę go teraz znaleźć. Z góry dzięki za pomoc.
 8. Czuję się OSZUKANY

  Panowie i Panie ! Kiedy 2 lata temu rozpoczęła się sprzedaż GameMaker Studio, Yoyogames oferowało wersję Pro z następującymi eksportami : - Windows - Mac OS - Mobile - (możliwość testowania). Więc dlaczego teraz posiadacze GM:S Pro mają dopłacać za eksport na Mac OS 99,99$ ?? Dla minie to wygląda na oszustwo lub na próbę wyłudzenia - jak kto woli. CO WY NA TO ??? https://yoyogames.com/news/117
 9. Czuję się OSZUKANY

  Przepraszam - to było ostatni raz, obiecuję, że się poprawie. :) Wszystko działa - zamykam temat.
 10. Czuję się OSZUKANY

  Dokładnie tak .
 11. Czuję się OSZUKANY

  Nie, to nie jest zmiana ceny - to jest zmniejszenie funkcjonalności. P.S. Jest odpowiedź z Yoyo. Mam mój eksport do Mac'a z powrotem - z niewyjaśnionych przyczyn zniknął on z mojej licencji, ale został już dodany i po ponownym wprowadzeniu klucza licencji do GM'a ma być ok. Wieczorem sprawdzę i dam znać. Muszę przyznać rację osobą, które twierdziły , że zmiana pakietu eksportów w GM:S Pro dotyczy tylko nowy zakupów licencji na ten produkt.
 12. Czuję się OSZUKANY

  Mam tylko jeden klucz - ten który otrzymałem przy zakupie.
 13. Czuję się OSZUKANY

  A u mnie po ostatnim ostatniej aktualizacji: - bez połączenia z netem - błąd ustawień eksportu do Mac OS - przy połączeniu z netem - informacja o konieczności dokupienia eksportu na Mac'a. Ja swojego GM:S Pro kupiłem w październiku 2012. Zgłosiłem ten problem na Helpdesk w Yoyo , ale na chwilę obecną brak odpowiedzi.
 14. Czuję się OSZUKANY

  Nie mówimy tu o zmianie ceny tylko o tym co wchodziło w skład wersji Pro 2 lata temu, a co jest teraz. A teraz w GM:S Pro nie ma eksportu na Mac OS.
 15. Czuję się OSZUKANY

  Tak , mam właśnie wersję Pro.
 16. Warlocks

  Super grafika, moje klimaty.
 17. GML d3d_set_projection(x,y+100,-100,x+100,y+100,0,0,0,1); Wartość zmiennej z masz ujemną. Daj tak: GML d3d_set_projection(x,y+100,100,x+100,y+100,0,0,0,1);
 18. Witam !! Mam pytanko : czy jest jakaś alternatywa dla "tablicy najlepszych wyników" ?? - bo klocka w GMS już nie ma. Czy możecie mi coś doradzić ?? Z góry dzięki za pomoc .
 19. Tablica najlepszych wyników w GameMaker:Studio

  Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc. :thumbsup:
 20. GM 8.1 vs. GM: Studio

  Witam ! Mam mały dylemat i potrzebna mi opinia fachowców ( profesjonalistów ) w dziedzinie "GM". Do rzeczy. Tworzenie gier to w moim przypadku hobby. Jestem obecnie użytkownikiem GM 8.1, ale po ściągnięciu GM:Studio Free zacząłem się zastanawiać nad zakupem wersji bez ograniczeń co do zasobów, ponieważ nowe możliwości i funkcje zachęcają. Oto moje pytania : 1. którą wersje GM: Studio wybrać, aby mięć funkcjonalny odpowiednik GM 8.1 ?? 2. Czy istnieje konwerter z gmk na gmx ?? 3. Czy może jednak zostać przy tradycyjnym GM 8.1 ??
 21. GM 8.1 vs. GM: Studio

  Myślę , że już wiem co wybrać. Dzieki wszystkim za rady - GM:Studio Pro wydaje się jedynym rozsądmym wyborem, tym bardziej , że można kupić upgrade z GM 8.1 do GM:S Pro na 50 $. Jak by ktoś pytał dlaczego GM:S Pro - Gnysek mnie namówił.
 22. GM 8.1 vs. GM: Studio

  Dzięki za Wasze opinie , ale gdybym jednak się uparł na zakup GM: Studio to którą wersję polecicie ? Czy w wersji Standard dam radę zrobić wszestko to co w GM 8.1 (gry w 3D również) ?
 23. Pewnie wszyscy lub prawie wszyscy, którzy bawili się w twozenie gier w 3D, przerobili tutorial tworzenia gier 3d dodany do GM'a. Chodzi mi konkretnie o mechanizm, który powoduje, że wrogowie odwracają się w naszą stronę - jeżeli robie tak jak w tutorialu wszystko jest ok. , ale chciałbym żeby moi wrogowie byli trójwymiarowi, a nie płascy jak w tutorialu. I tu zaczynają się schody - kiedy wstawiam jakiś obiek 3d to już ten mechanizm nie działa (postać porusza się w moim kierunku, ale nie odwraca się w moją stronę)- co robię źle i jak powiniem zrobić żeby było ok. GML d3d_draw_wall(x-8*global.playersin,y-8*global.playercos,20, x+8*global.playersin,y+8*global.playercos,0,tex,1,1); Chodzi mi konkretnie o ten kawałek kodu - rysuje scianę, która odwraca się w stronę gracza, ale jeżeli ma to byś jakaś bryła lub prosty model składający się z kilku brył to już nie działa - może ten kod poprawnie działa tylko z obiektem typu "wall". Z góry dziękuję za pomoc.
 24. Prosta amimacja 3D - Pytanie

  Byłbym ogromnie wdzięczny bo już nie wiele zostało mi do skończenia gry nad którą teraz pracuje, a nie chcę robić płaskich postaci wrogów. Z góry dzięki za pomoc. EDIT: Sprawdziłem twoje rozwiązanie działa tak samo jak to z tutoriala - jest ok. jeżeli rosowana jest ściana (d3d_draw_wall), ale przy rysowaniu drył typu stożek (d3d_draw_cone), walec (d3d_draw_cylinder) itp. jest czapa tzn wróg nie odwraca się.
 25. Prosta amimacja 3D - Pytanie

  Temat cały czas otwarty - czy mogę liczyć na czyjąś pomoc ????
×