Skocz do zawartości

[SQL] Wczytywanie kodu PHP z bazy SQL


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć w google rozwiązania a na pewno nie tylko ja na to wpadłem.

Mam plik index.php który za pomocą friendly url ma wyświetlać odpowiednie strony tylko tu jest ale - z bazy MySQL.

Tzn mam w bazie np.

id | title | content

1 | strona główna | [treść body]

2 | kontakt | [treść body]

3 | o nas | [treść body]

a index.php ma po prostu wyświetlać jedynie content(kod body danej podstorny) z odpowiedniego rekordu w bazie MySQL.

Teraz pojawia się problem. Wczytywanie kodu HTML i CSS działa super. Ale kiedy w bazie jest zapytanie php to wyświetla je po prostu jako tekst, wgl nie jest interpretowane przez serwer. Nie wiem z czego to wynika domyślam się że może dlatego że najpierw serwer przetwarza PHP, potem SQL z poziomu PHP więc nie widzi potrzeby przetwarzania ponownie PHP. Pytanie brzmi jak to zrobić? Czy może jest jakaś funkcja przetwarzająca string jako kod html/php np. load_html($string) albo czy jest jakiś inny sposób na to?

Dodam że jeśli pod strony po prostu wczytuje include to nie ma żadnego problemu, problem jest jeżeli dokładnie ten sam kod wczytam z bazy SQL, wtedy wszystko przetwarza prawidłowo oprócz php które po prostu wyświetla w kodzie źródłowym strony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz tekst z bazy jako plik i zaincluduj. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Ogólnie takie podejście nie ma sensu bo starasz się zmodyfikować oryginalny skrypt(wstrzykiwać więcej kodu) - To ogólnie bardzo zła praktyka(chyba że jesteś na tyle pro że naprawdę rozumiesz co robisz)

 

E: Ewentualnie to: http://php.net/manual/en/function.eval.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...