Skocz do zawartości

Niewidzialne okno cmd.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam Was, przepraszam niezmiernie za odkop, ale mój problem może pomóc innym którzy będą używali tego DLL'a.

 

Chciałbym uruchomić serwer do gry pt. Minecraft. Zapewne znacie tą gre, jest napisana w javie, tak samo jak serwer (to oczywiste). Można serwer włączyć z gui, lub bez przez konsolę. Wystarczy stworzyć plik *.bat i wkleić doń:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui.

Po odpaleniu włącza się najzwyklejsza w świecie konsola, z tą różnicą że można obsługiwać komendy, widać 'logi' itd. Bardzo wygodne byłoby dla mnie uruchomić ten plik serwera (*.jar) przez ten dll, bo nie musiałbym mieć konsoli na pasku. Można podłączyć system który się nazywa chyba SST, chodzi o to że po prawej stronie obok godziny pokazuje się ikonka taka jak np od avasta. Ale to nie ważne, a i tak byłby z tym niemały kłopot.

 

Więc jak włączyć serwer z gm'a? Dziekuje :)

 

PS: Platek pozwolił na odkop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, prawie działa bo dałem:

GML
execute_dos("echo off && java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui.",1)

Bez pause na końcu, żeby nie zatrzymywało, bo było domyślnie.

Otwiera się konsola z serwerem (nogui) oraz niestety serwer zwykły (gui). jeśli wyłączę ten z gui, siada też ten z konsoli ^_^

 

e: kurczaki, kropka na końcu -.- problem rozwiązany, bez off by nie działało. Stokrotne dzięki!

e2: Można jakoś zrobić konsole widzialną podczas jej pracy? np po jakimś czasie?

 

PS: I dzięki Platkowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...