Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@I am Lord, nie jestem w stanie wskazać konkretnych źródeł. Musisz jednak zrozumieć że GLSL to dosć specyficzny język programowania i nie da się "nauczyć shaderów". Możesz nauczyć się języka, ale w zależności od tego co będziesz chciał robić (oświetlenie, rozmycie, etc.) to będziesz musiał odpowiednio dokształcić się w temacie żeby w ogóle wiedzieć co chcesz zrobić. W 90% przypadków będziesz adaptował gotowe rozwiązania, a nie pisał od zera. Większość rzeczy jest już wymyślona, tylko trzeba poskładać to w kupę żeby wyszło coś fajnego. Polecam stronkę ShaderToy jako źródło inspiracji, rozwiązań, oraz prezentacji tego co można zakodzić przy pomocy shaderów.

 

Btw. warto śledzić ogarniaczy którzy poświęcają swój czas aby opisać "jak rozwiązałem pewien problem" by podzielić się tym na swoim blogu. Np. ostatnio dużo czerpałem z tego wpisu implementując flary anamorficzne (artefakty kamery) o których chyba kiedyś wspominałem. To jest jeden z przykładów, a takich jest bardzo dużo w sieci.

 

@Milena78, dzięki. Co do pytania: polecam materiały tego typu co podlinkowałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Exigo: graficznie to jest piękne, nie umiem powiedzieć nic ponad to, nie znam sie na takiej technice, a poza tym widać że estetycznie to wygląda bardzo smakowicie.

 

@ raperr: woda nie ma zadnej tekstury, a wszytsko inne ma dosyc mocno zaznaczona. teren mi sie podoba, kostka fajna, a ta deltoidowa naprawde super. Dziwne są te ni stąd ni zowąd szersze czarne linie w niektórych budynkach - pogrubienie kreski miało to bardziej uwidocznić? wyglada chwilami jakby bylo skalowane,alabo łaczone z innej grafiki. Niekonsekwencja w cieniu - pod drzewami idealnie od góry oswietlenie, na jednym zamku źródlo swiatla po prawej, na domkach niektorych dach ciemniejszy na odwrot, jakby zrodlo bylo od lewej, a w niektorych miejscach nie ma w ogole cienia. Ja nie lubie jak budynki sie tak zupelnie oddzielaja od podloza, bez jakiejs trawki wchodzacej na mur, ale rozumiem ze to pewna stylistyka i ulatwienie. Poza tym fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z cieniami przesadziłem, ponieważ niepotrzebnie dawałem już je na sprity, a tak naprawdę lepiej by wyszło gdyby dodane one były w silniku, składane to wszystko było z moich tillestów w programie Tiled. W sumie Shil masz rację z tą czarną grubą kręchą pod budynkami ponieważ bardzo ona oddziela je od podłoża :P a co do wody to zapomniałem napisać żeby na nią nie zwracać uwagi ponieważ jeszcze nad nią nie pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno mnie tu nie było, prosił bym o ocenienie tego "miasteczka" i lochów.

1PNG_axrserx.png

3jpg_axrsenr.jpg

 

A ja jednak muszę się dowalić, bo to miasto to taka wioseczka z zadupia, a wielkie mury i wszedzie kamieniem wylozone. Chociaz bys jakis podzial na podgrodzie i miasto zrobił. W innym wypadku te mury nie mają sensu.

Czemu poza murami nie ma plaży?

Po co przystań aż tak wyciągnięta?

Jak już mówimy o murach czemu nie ma ściany wyjściowej na przystań, skoro atak od morza jest możliwością?

Tą pustą przestrzenią między domami by się dzieci w afryce wykarmiło.

Skoro to miasto to gdzie Ratusz? Mennica? Miejsce religijne? Rynek? Szubienica bądź gilotyna? Rozumiem ktoś kogoś zabije to reszta mieszkańców klepie go po plecach "ah dobra robota ziom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak muszę się dowalić, bo to miasto to taka wioseczka z zadupia, a wielkie mury i wszedzie kamieniem wylozone. Chociaz bys jakis podzial na podgrodzie i miasto zrobił. W innym wypadku te mury nie mają sensu.

Czemu poza murami nie ma plaży?

Po co przystań aż tak wyciągnięta?

Jak już mówimy o murach czemu nie ma ściany wyjściowej na przystań, skoro atak od morza jest możliwością?

Tą pustą przestrzenią między domami by się dzieci w afryce wykarmiło.

Skoro to miasto to gdzie Ratusz? Mennica? Miejsce religijne? Rynek? Szubienica bądź gilotyna? Rozumiem ktoś kogoś zabije to reszta mieszkańców klepie go po plecach "ah dobra robota ziom".

Stężenie kucostwa z tego posta jest nie do opisania. Raperr, wymień jeszcze w ogóle grafikę pixel art na virtual reality, bo te śmieszne piksele to są mało realistyczne, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, ten podły vader obraża niewinnego developera!

 

Daj spokój, Nikas, może człowiek nie srajtaśma, ale rozwijać się powinien. Gość może się obrazić jeśli chce, ale może też wziąć moją krytykę do serca i pomyśleć nad level designem. Wielka szkoda by była gdyby dobra grafika miała paść na słabo zaprojektowanym świecie.

W ogóle rozumiem w Twoim mniemaniu mamy circlejerk robić i udawać, że nikt nie popełnia błędów? Przecież nie mówię tych rzeczy, żeby być dupkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pytasz, czy powinniśmy udawać, że wszystko jest dobrze i nie wytykać błędów? ;d Tak wyglądało kilka lat mojego robienia gier przecież (i to nie ja wytykałem błędy). Tam faktycznie przydałoby się to urozmaicić, ale po prostu jakoś napisałeś tego posta, jakbyśmy byli w temacie gry podobnej do mount and blade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

jedno to 100% funckjonalność z perspektywy nerda, a drugie to ogólny feel miasteczka, wchodzisz pare domków na krzyż osłoniętych wielkim kamiennym murem, w środku całe podłoże wybrukowane, zamiast ścieżek / dróżek, wszystko puste i zero poczucia, że to żyje

 

wydaje mi się, że przez te lata za dużo level upa nie weszło, trzeba trochę bardziej świadomie projektować te lokacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą Vader była gdzieś kiedyś gra stworzona tak jak to opisałeś?Miasteczko średniowieczne skonstruowane tak jakby miało w 100% funkcjonować w rzeczywistości. Z ciekawości pytam bo nie kojarzę a widzę że uznajesz to za obowiązującą normę

Powstaje przecież RPG opisujący (chyba) czeskich rycerzy. Autorzy idą w 100% realizm i była kilka miesięcy temu afera o to że w grze nie będzie czarnoskórych. A nie będzie bo ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Powstaje przecież RPG opisujący (chyba) czeskich rycerzy. Autorzy idą w 100% realizm i była kilka miesięcy temu afera o to że w grze nie będzie czarnoskórych. A nie będzie bo ich nie było."

 

 

No właśnie- POWSTAJE.A wcześniej przez 100000 istniejących RPG tego nie było- tymczasem jest czepianie się amatora że nie zrobił mennicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie mowie 100% realizm, ale troche wiecej rozwagi w designie. To sie po prostu nie trzyma kupy.

 

Edit: Zeby dalej nie ciagnac trego absurdu, tylko zamykajaco powiem: Zadna gra nie jest realistyczna, a kazda ma pewien stopien realizmu, mniejszy czy wiekszy, ale jest ogolne zalozenie ze jak za bardzo sie zejdzie z realizmu to juz sie robi absurdalnie nielogicznie i wtedy to wyglada bardziej jak niechlujstwo. Moze troche przesadzilem z tym gadaniem o ratuszach i tak dalej, ale i tak sa 3 fundamentalne problemy czyli wielkosc muru do wielkosci miasta, wszystko w srodku wywalone kostka oraz dziwny port ktory do tego jako jedyny ma plaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...