Skocz do zawartości

ASS subs Converter v3.0


Marek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: ASS subs Converter

Aktualna wersja: 3.0

 

Gatunek: program, konwerter

 

Opis:

Prezentuję wam program do konwertowania formatu napisów. Program konwertuje suby z formatu .ass (często spotykany przy anime) na standardowe napisy z rozszerzeniem .txt. Napisany dzisiaj dla potrzeb własnych.

 

Zaczęło się od tego, że nie mogłem obejrzeć mojego anime bo jedyne napisy które znalazłem były w tym właśnie oto głupim formacie - .ass ( normalnie playery go nie odczytują!). Nie mogłem znaleźć odpowiedniego konwertera który by podołał zadaniu więc napisałem własny =P

 

Wersja 3.0 - zmiany:

- odchudzenie GUI programu

- usunięcie buga z otwierającym się kontaktem mailowym

- spakowanie całego programiku do jednego pliku exe

- jakieś tam poprawki o których teraz nie pamiętam, a i wy pewno i tak ich nie zauważycie.

 

Wersja 2.05.1 - zmiany:

- poprawienie algorytmu usuwania zbędnych "tagów" formatowania

- zmiana kodowania znaków przejścia do nowej linii (błędy typu \N)

oby dwa błędy wykrył i zgłosił niejaki Pan OzaR MidRashim. Serdecznie dziękuję mu za cenne uwagi ;)

 

Wersja 2.04 - zmiany:

- przepisanie programu pod nową bibliotekę API

- możliwość sortowania napisów według ich czasu wyświetlania

- wybór formatu, do którego zostaną skonwertowane napisy

- dodanie nowych formatów:

* Czasowy - TMPlayer i SubRip

* Klatkowy ramkowy - MicroDVD i MPlayer

* SubStation Alpha - jeszcze nie dostępny

- dodanie "okienka" przykładowych napisów

- no i oczywiście kontakt do autora ^^

 

 

Download: icon11.giftutaj

 

Rozmiar pliku: 976 kb

 

Autorzy:

Programowanie:
Marek Siemaszko (Marek.S)

Biblioteka API:
Max WinApi by hobbel

Screen:

ASS_subsConverter_2_04_screen.png

 

 

Dla większości anime napisy robione są tylko w tym głupim formacie, bazę takich napisów znajdziecie tutaj.

Programem można je śmiało konwertować na zwykłe i cieszyć oko japońską animacją :D

 

Myślę, że komuś się na pewno przyda.

Oceniajcie i piszcie co ew. można by poprawić :3

 

W archiwum załączane przykładowe napisy oraz link do tematu na forum ;)

 

Chciał bym zwrócić uwagę, ze tylko dzięki waszym zgłoszeniom jestem w stanie wykryć i poprawić konwerter. Zauważyłeś błąd czy niedociągnięcie? Napisz!

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu, gdyż .ssa czy tam .ass (to samo, tylko większość programów nie obsługuje rozszerzenia .ass, wystarczy wtedy zmienić rozszerzenie na .ssa i już działa) są dużo lepszym formatem napisów od vplayerowskiego .txt. Co prawda, precyzję w timingu mają taką samą, ale jednak formatowanie tekstu to świetna sprawa. Przekonałem się o tym nie raz jak swego czasu oglądałem Bleacha - napisy w .ssa które w pewnych momentach się odpowiednio kolorowały by być bardziej widocznymi były o wiele bardziej czytelne niż identyczne przekonwertowane do txt przy użyciu bodajże SubEdita. Zresztą, bez odgórnie ustalonego kodowania przy .txt, są z tym formatem problemy przy innych systemach niż Windows, czego nie ma przy .ssa, .usf, .smi, .srt czy .rt, które mają odgórnie ustalone kodowania. Poza tym, wystarczy chwytać SubEDIT Playera i już ma się obsługę odpowiedniego formatu napisów + porządny odtwarzacz. Czyli jak dla mnie program bezsensowny i bezużyteczny, jednak 1 nie dam, bo ktoś może jednak będzie wolał TXT, a i widzę, że trochę pracy w to włożyłeś. Wstrzymam się z oceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ktoś może jednak będzie wolał TXT, a i widzę, że trochę pracy w to włożyłeś. Wstrzymam się z oceną.
Ja na przykład wolę txt. Chociażby mój telefon - nie czyta innych napisów niż te w zwykłym pliku tekstowym.. Jak już pisałem, że program pisałem dla własnego użytku i nie szkodzi, że każdy go objeżdża bo jak dla mnie jest git :P :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Git właśnie tego szukałem. Bo ja na przykład preferuję oglądanie anime na DVD a nie na kompie... A tak się składa, że w tej chwili moje DVD się zepsuło (wyszło z gwarancji) a na DVD rodziców nie chwyta innych napisów niż .txt

 

Moje czasami choć nie zawsze chwytało .ass

 

Dodam, że brak polskich napisów mi nie przeszkadza bo doskonale rozumiem angielskie hardsuby ale jednak... z polskimi napisami można się pokusić o japońskie RAW'ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z dniem dzisiejszym wdrażam w życie nową wersję programu Ass subs Converter - 2.04.

Oprócz przepisania na nową bibliotekę API, ta wersja została rozszerzona o kilka przydatnych funkcji, takich jak konwersja do innych popularnych formatów (np. SubRip bądź MicroDVD) jak i sortowania napisów według czasu ich wyświetlania.

 

Screen nowego GUI:

ASS_subsConverter_2_04_screen.png

Download:

Ass subs Converter w wersji 2.04 do pobrania: icon11.gif tutaj.

 

więcej info w pierwszym poście.

Odświeżyłem szablon tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Program 5/5, na pewno każdemu się przyda, mi też ;) . A ty to robiłeś w GM'ie??

Jak najbardziej w GMie :)

 

Miałem napisać posta z informacją o nowej wersji, jednak całe info macie w edycie pierwszego posta.

Co uważacie o wydaniu angielskiej edycji programu?

 

Mógł bym wydać osobną wersję eng, albo do tej, aktualnej gdzieś w opcjach zrobić możliwość zmianę języka.

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, tylko wtedy musiał bym zmajstrować nowe okienko do tych opcji.

 

warto by jeszcze pomyśleć o czymś takim jak aktualizacja lub choć by samo sprawdzanie dostępności aktualizacji programu przez internet

 

Jakieś sugestie? ;>

 

PS. zobaczcie, gdzie o mnie głośno:

http://peb.pl/programy/427591-zmiana-napisow-z-ass-na.html

http://peb.pl/programy/499309-subedit-i-ass.html

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Program napewno przydatny dla osób, które chcą oglądać anime na urządzeniach takich jak dvd, pda, telefon, czy też inne odtwarzacze, które zwyczajnie nie mają możliwości obsłużyć tego formatu napisów. Przydatny dla osób korzystających z bazy  'uczulonych' na ten format oczywiście.

 

Odnośnie propozycji co do aplikacji to polecam przenieść go też na inne platformy. Mam tu na myśli Windows Mobile, Linux, Symbian. Jeżeli chodzi o kosmetyke to lepiej by to wyglądało jako aplikacja mieszcząca się w jednym pliku .exe i bardziej przyjazną dla oka ikoną niż obecna. Dodatkowo myślę, że pasek postępu przy konwersji kilku KB tekstu jest zupełnie zbędny. Za dużo wymagam, ale przyznam, że naprawde prosta i przydatna aplikacja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Mógł byś przy następnej wersji programu wyrzucić linijkę, by przy otwarciu od razu otwierał klienta pocztowego- "lekko" denerwująca sprawa ;)

 

A i proponował bym rozszerzenie o możliwość zapisu w MPL2- oszczędziło by mi to przy wrzutkach na napi czas, kiedy muszę konwertować przez subedita.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

bla bla bla, mam nadzieje, że liczne osoby męczące mnie mailowo będą teraz zadowolone ;)

a więc nowa wersja, nosi nazwe Ass Subs Converter 3, pobrać ją można tutajicon11.gif. Changelog w pierwszym poście.

Mile widziane uwagi i życzenia świąteczne ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Drobny błąd ale krytyczny.

 

przy konwersji z ASS do SRT jest format czasu źle ustawiany:

jest tak: 00:00:02.25

powinno być: 00:00:02,25

 

i pliczek nie działa, zamiast kropki powinien być przecinek.

 

 

I bardzo mi się podoba programik. Nienawidzę DirectVobSub i generowanych automatycznie napisów ponieważ nie można z nimi nic zrobić (przesuwać,włączyć,wyłączyć, zmniejszyć,itp w programie wideo) i dlatego repka dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...