Skocz do zawartości

Zablokowane GM Studio Beta - Dyskusja


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dyskusyjny na temat GM Studio Beta.

 

Czy ten debug wyświetlający FPS itd można wyłączyć?

Oczywiście FPS jest niesamowity, ale nie trzeba go cały czas pokazywać ;)

 

Przydałaby się dokumentacja do fizyki.

 

Czy struktury danych działają? Bo gry które uruchamiam a zawierają struktury zwracają błąd struktur.

 

Jeżeli macie jakieś pytania, to gnysek chętnie wam odpowie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

Nie wiem czy tak chętnie, nie mogę wszystkiego zdradzać. Nigdy nie wiadomo, kiedy Stuart wrzuci stronę do translatora :P

 

Nie mniej, dokumentacja do fizyki będzie w następnym update (prawdopodobnie jeszcze dziś). FPS jest wyświetlany, bo to jest wersja debug runnera C++ - jak już będzie opcja zapisu EXE (a pewnie w becie jej nie będzie), to wtedy ów ficzer zniknie.

 

ds_mapy i inne powinny działać, ja na nich pracuję w obecnym projekcie i jest spoko, ale moze ten build miał jakiś feler :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie jestem w stanie odpalić żadnej z moich gier. Najdłużej próbowałem z Co-Opem, bo jest najprostszy i myślałem o sportowaniu go na tablety. Próbuję dojść do tego, co powoduje problemy, ale rezultaty są na razie zbyt randomowe, żeby z tego zrobić solidny bug report.

 

Z defaultu mam zupełnie ciemny ekran, jak wywalę sprawdzanie jednej zmiennej globalnej, to dostaję błąd o rysowaniu nieistniejącego tła. Jak wywalę to tło, to dostaję znowu ciemny ekran. Masakra.

 

Russell mi próbował tłumaczyć, że nowy runner jest trochę inny i mogą być kłopoty z przenoszeniem starych projektów. Ale to w takim razie nie wiem po co w ogóle jest opcja importu. Zresztą program bez niej znacznie by tracił, bo wtedy trzeba by wszystko robić na nim od nowa, do tego bez żadnej gwarancji, że będzie działać (znając YoYo - nie będzie). Ogólnie na razie Studio wygląda na dość bezużyteczne, chyba że ktoś chce od podstaw zrobić prostą grę tylko na iOS/Androida, bez większej możliwości wersji PC/Mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie ma takiej opcji w becie, mozna tylko testować :)

 

Zeby nie było, ze link wam sprzedałem potajemnie: http://gamemakerblog.com/2012/03/01/gamemaker-studio-beta/ - wziąłem go stąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałem system ;D

 

Gry w html5 da się, wystarczy kliknąć zieloną strzałkę, i na dole powinna pojawić się taka ścieżka: C:\Users\nazwa\AppData\Local\Temp\gm_ttt_xxxx\

 

Wyciągamy z tam tąd nasz projekt...i mamy grę w html5 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko odpalisz, to nie są wersje które da się do AppStore czy GoogleMarket zgłaszać. Nie mniej... -_- Mam nadzieję, że byli tego swiadomi.

Gnysek w tempie także jest plik pod IOsa, pod Antka nie widzę ale to dlatego że nie mam go skonfigurowanego. Zapewne są tego świadomi, w końcu od wersji GM6 zapisywane są tam pliki exe podczas testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...