Skocz do zawartości

Tymon Challenge 1


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie! Witajcie!

 

Mam dla was obiecany konkurs, mam nadzieję nie ostatni, którego tematyką jest szerokie pojęcie gry turowej. Może być to prosta strategia, gra w szachy, karcianka czy nawet wyścigi. Kwestię interpretacji tematu pozostawiam wam, ważny jest dla mnie element podziału na tury. Nagrodą do zdobycia jest obecnie 300zł gotówką, bądź ekwiwalent w postaci gier, sprzętu bądź tego co sami sobie zażyczycie - ja zamawiam na wasz adres i płacę, a wy się cieszycie swoją nagrodą. Oczywiście też nie będzie to zwykły konkurs, o nie... to zdecydowanie za łatwe. Będzie to konkurs w którym zostaniecie ocenieni nie tylko pod kątem grafiki, dźwięku czy grywalności całego projektu, ale również za jakość kodu źródłowego! Tak, dokładnie tak! Grupa najbardziej pedantycznych koderów z naszej społeczności ( czyli ja, może jakiś inny ochotnik ) oceni wasz twór głównie pod kątem tego jak dobrze radzicie sobie z kodem - jak dobrze znacie środowisko w którym piszecie, jak dobrze rozwiązujecie napotkane problemy, jak radzicie sobie z optymalizacją i jak estetycznie przy tym jesteście. Trudne? Może, ale nie powinniście spodziewać się innego rodzaju konkursu znając choć trochę moją osobę. :-) Zachęcam do udziału i życzę chętnym powodzenia! Macie miesiąc. Zasady, dokładny termin jak i inne szczegóły znajdziecie poniżej.

 

Temat:

Gra turowa

Np. coś jak Worms, Heroes of Might and Magic, Mechanized Assault & eXploration, itp.

 

Termin:

13 lipca 2012
do godziny 23:59

Nagroda:

300zł
, bądź ekwiwalent

Punktacja:

  • Kod - do 50 punktów
  • Grywalność - do 30 punktów
  • Grafika - do 10 punktów
  • Dźwięk - do 10 punktów
W sumie do zdobycia 100 punktów.

 

Regulamin:

  1. Zasady konkursu mogą się zmienić
  2. Konkurs jest ważny tylko i wyłącznie gdy zostaną oddane przynajmniej 3 projekty klasyfikujące się na przynajmniej 50 punktów
  3. Projekt musi zostać oddany przed wyznaczonym terminem, w przeciwnym wypadku projekt nie zostanie oceniony
  4. Projekt musi zostać dostarczony do oceny w postaci pliku wykonywalnego jak i źródłowego
  5. Projekt musi dotyczyć wskazanego tematu
  6. Projekt musi zostać zrealizowany w Game Maker, wersja nie jest istotna jednak projekt powinien działać poprawnie pod najnowszymi wersjami Windowsa
  7. Projekt musi zostać zrealizowany specjalnie na potrzeby konkursu
  8. Projekt nie może korzystać z zewnętrznych zasobów, znaczy nie można używać dodatkowych bibliotek, oraz nie można ładować grafik/dźwięku z zewnątrz
  9. Projekt musi zostać zrealizowany z użyciem własnego kodu, grafik jak i dźwięku
  10. Projekt nie może zostać opublikowany publicznie przed zakończeniem konkursu
  11. Projekt może zostać realizowany przez zespół osób, nagroda jest wtedy dzielona na wszystkich uczestników po równo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Aż chyba zrobię coś, z drugiej strony jak się nie znajdą żadne gamonie z 50 punktami to pograne i waste czasu, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ok, liczmy, że nagroda skusi dużą liczbę osób. Na 90% możesz na mnie liczyć jak mi nic nie wypadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że się zgłosisz. Jeśli koniec końców nie wystartujesz to pomożesz mi oceniać. :)

 

Mój udział jest wykluczony choćby z takiego prostego powodu, że nie mógłbym wziąć od Ciebie żadnych pieniędzy. Jak już to bym Ci za te kase kazał zrobić imprezę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki, pikselki też mogą być? ;)
Jeśli popatrzysz na punktację to zauważysz, że grafika niezbyt się liczy. :)

 

Mój udział jest wykluczony choćby z takiego prostego powodu, że nie mógłbym wziąć od Ciebie żadnych pieniędzy. Jak już to bym Ci za te kase kazał zrobić imprezę. ;)
W takim wypadku czemu by nie wygrać konkursu, co?

 

Weee, coś dla mnie!
Wyobraź sobie, że bardzo bym chciał zobaczyć coś w Twoim wykonaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie(może głupie, ale wybaczcie jestem początkujący, tak przyznaje się), a mianowicie czy Tower Defense podzielony na dni inwazji to też gra turowa, bo mimo wszystko wydaje mi się, że tak ale chce być pewny.

 

Mam jeszcze drugie pytanie. Czy grafika musi być stworzona specjalnie na potrzeby konkursu, czy można wyciągnąć ze starej gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie ten konkurs, można mieć bardzo słabą grafikę,szitowy gameplay ale wszystko pięknie rozpisane i dalej można wygrać,ja dziękuję.
Ale dokładnie o to chodzi. To nie konkurs w którym ma wygrać gra najlepiej przesadzona efektami, a najlepiej zaprogramowana gra.

 

A ja mam pytanie(może głupie, ale wybaczcie jestem początkujący, tak przyznaje się), a mianowicie czy Tower Defense podzielony na dni inwazji to też gra turowa, bo mimo wszystko wydaje mi się, że tak ale chce być pewny.
Czytaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Time-keeping_...ames#Turn-based. To może być gra jak Worms, Heroes of Might and Magic, Mechanized Assault & eXploration, itp.

 

Mam jeszcze drugie pytanie. Czy grafika musi być stworzona specjalnie na potrzeby konkursu, czy można wyciągnąć ze starej gry?
Można jeśli grafiki należą do Ciebie. Sama gra ma być nowym tworem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,najlepiej zaprogramowana gra,jak by to było ważne,nie zdziwiłbym się jakby wygrała gra z bardzo słabym i tandetnym gameplayem mimo wielu lepszych gorzej napisanych.

Reasumując. Za dużo pkt za kod a za mało za resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tylko idiota zejdzie poniżej 25pkt z kodu. I chyba zamierzam się nie starać za bardzo z estetyką i zostać ocenionym za to jak teraz piszę. Nie będzie u mnie jakiś ponadstandardowych komentarzy, wcięć w kodzie i czy ładnych nazw zmiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...