Skocz do zawartości

Tura #150 - Dyskusja


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek o 17:00 zaczyna się kolejna Liga24. Temat wciąż ukryty lol wymusza użycie specjalnej mechaniki. Ale nie jest ona trudna i mocno ograniczająca. Wręcz przeciwnie.

 

Czasu będziecie mieli 26 godzin (z dodatkowym czasem na upload.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ponieważ to jest 150 tura, to z ciekawości policzyłem, ile ogólnie zrobiono gier.

 

Na stronie z listą tur ( https://gmclan.org/index.php?liga24&act=rounds ), wykonałem ten kod JS zgodny z biblioteką mootools:

var t = 0; $$('tr .padm_fm_list:nth-child(6)').each(function(a){ var n = parseInt(a.innerHTML) || 0; t+=n; }); console.log(t);

 

I wyszło... 530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię gry na tę ligę, zacząłem coś robić, ale ominąłem się z tematem. Chyba jednak tematy mówiące od razu o co chodzi są lepsze ;d

mi się temat spodobał, daje dużo swodoby, będzie kreatywnie

 

Ale ty nie zdecydowany :P

Ja myślałem że nie wpadnę na pomysł, a jednak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja gierka jest. https://gmclan.org/index.php?liga24&act...load&zm=584

 

 

Sterujemy strzałkami. Strzałką do góry się skacze lub krótko szybuje (bardzo pomocne). Szybujemy spadając z platformy, nie możemy wcześniej podskoczyć.

Po około 2 minutach, muzyka się zapętla a wraz z tym zwiększa się jej tempo.

 

Niestety nad muzyką nie zdążyłem popracować, wybaczcie :P

Aha gra działa na 120 FPSach ale jest frame skipping do 60 FPS + delta time, jakby komuś ścinało.

 

Na screenie jest mój rekord. ktoś pobije?

OD9eVb1.pngfvrth3z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamtaren, świetna gierka, skąd pomysł? Masz mój głos. No ale te 6 plansz szybko przeszedłem :D

 

Pomysł na początku miałem w ogóle inny niż to co wyszło ostatecznie dlatego tak mało poziomów. Chciałem zrobić gre o kolesiu, ktory ma depresje i kazda czynność zmniejszałaby wolę życia. Mielibyśmy tak próbować działać żeby bohater nie popełnił samobójstwa na końcu dnia . Samo rozpisanie scenariusza zajeło parę godzin, a jak pomyslałem ile zamie reszta to musiałem na szybko wymyslić coś innego. Myślałem o zmniejszaniu jakiejś wyspy na ktorej musimy jak najdluzej przetrwać aż w końcu upraszczając wyszło to co wyszło.

 

Była kiedyś taka gierka na PSXa, co sie chyba nazywała IQ Cube? Troche sie inspirowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem chyba tylko gra hamtarena i Matrixa zgadzają się z tematyką. Hamtaren miał fajny pomysł i wykonanie też ciekawe i gra sprawia wrażenie dopracowanej w mechanice. Swoją drogą pograłbym w coś takiego na androidzie ( nie gram na androidzie więc bym nie pograł ). Gra Matrixa jest spoko , fajny pomysł, który kojarzy mi się trochę z agar.io. Multiplayer to spoko sprawa ale trochę zbugowany lecz nie zmienia to mojego głosu, który poleciał właśnie na color wars. Gry Hudera nie skomentuje bo nie chcę nikogo urazić swoją opinią a byłaby bardzo nieprzyjemna i pokazałaby jak bardzo ta gra nie jest warta uwagi. Gra sutikku jest na tyle dziwna, że nie rozumiem jak to ma działać ale sutikku to spoko gość i liczę, że zaskoczy nas jescze jakimiś ciekawymi projektami.

Mój głos leci na color wars, które powinno konkurować tylko i wyłącznie z gierką hamtarena. Tak czy inaczej liga bardzo ciekawa a gra hamtarena, który robi dopracowane dzieła chociażby pod względem graficznym ( w grach liczy się grafika lecz nie grywalność ) zasługuje na uwagę tak samo jak gra Matrixa, która pomimo swojego niedopracowania ma potencjał.

Rzadko kiedy w ligach są ciekawe gry ale tutaj znalazły się tylko dwie. Tylko albo Aż - luźną interpretację pozostawiam wam. Swoją drogą spoko by było jakbyście się więcej udzielali w tym temacie.

 

Błąd poprawiony - pozdrawiam Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...