Skocz do zawartości

Almora 0.7.6B


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
almora_avatar.png


Po prawie dwóch miesiącach pracy, dostępny jest już patch 0.7.6 do Almory. Tak jak zapowiadaliśmy, jest w nim kilka zmian i ulepszeń. Z najważniejszych - dodane zostały Questy, oraz nowa, zimowa kraina. 0.7.6 jest też ostatnią wersją Almory w tym kształcie.
Mam nadzieję, że nie ma żadnych błędów, gdyby jednak było to coś poważnego, obiecuję wersję 0.7.6a :) Nie mniej, wolałbym chyba klęczeć na grochu niż dalej poprawiać obecną wersję, wiec nie proście o nic nowego.

Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy prace nad Almorą 0.8.0 - całkowicie od zera przepisaną aplikacją klienta i serwera, z tysiącami zmian i optymalizacją na najwyższym możliwym poziomie. Założenie to optymalizacja o jakieś 80% do tego stopnia, aby na moim laptopie chodziło płynnie (1,4GHz, 768Mb Ram, 128Mb Intel Graphic Acc).
Planowana premiera - jesień 2009.

server.gif client.gif


Miłego grania!

UPDATE: 30 lipca 2009
Dzisiaj wykryłem, że w Kliencie działa źle dezaktywacja obiektów (źle podane były argumenty funkcji, przez co aktywny był nawet 10x większy obszar niż powinien).

Patch nie jest obowiązkowy!
Nie zmieniono numeracji klienta i serwera! Wersje 0.7.6 i 0.7.6B są widziane tak samo!

Patch nie przyspiesza ładowania zasobów, nie zmniejsza zużycia pamięci, ale może znacząco podnieść FPS w grze!

Dla zmniejszenia wagi patchy, użyłem PatchMakera.

KLIENT: http://gear-studio.com/projects/almora/dow..._076b_patch.zip
Zmiany: - poprawiona dezaktywacja obiektów

SERWER: http://gear-studio.com/projects/almora/dow..._076b_patch.zip
Zmiany: - Multipler: 0.5, 0.75
- wyłączenie konsoli (tylda) wyświetla zużycie łącza w kilobitach na sekundę
- trochę mniej przedmiotów wypada z zabitych NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

Tak, wiem, że jest literówka, co do FPSów to właśnie o przejście z lasu do miasta chodziło - nie ma ścinki.

Zielone kropki na serwerze to są itemy losowe :)

 

Ja tymczasem opracowuję nowy interface do 0.8.0, jeszcze dzisiaj wam pokażę i ocenicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poza ładowaniem gry wszystko śmiga dużo lepiej, za to nie rozumiem dlaczego, jak poszedłem na q z witchami, to po podejsciu do tego ich budynku , jeszce calkiem daleko przed wejsciem zlapala mnie scinka, bardzo dluga i "bolesna" potem jak puscilo pogralem troche na niskim FPS az gra calkiem sie zawiesila ze ledwo ja wylaczylem. A i po tej ścince długiej bug sie zrobil xD pewnie kasowało i ladowało jakies sprity w jej czasie, bo potem jak bilismy potworki to zamiast krwi i takich tam leciały z nich małe sprity tychże postaci xD.

 

Małe wilczki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...