Skocz do zawartości

Zablokowane Almora 0.7.6 - Dyskusja


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Skoro już oficjalnie zapowiedziano...

 

http://gear-studio.com/note/show/44-update

 

W końcu projekt Almora - Online doczeka się kolejnej zmodyfikowanej wersji oznaczonej nowym numerem 0.8.0. Postanowiliśmy nieco usprawnić silnik dodając protokół sieciowy UDP, oraz obsługę dźwięku 3D za pomocą biblioteki, która również usprawni wczytywanie zasobów dźwiękowych, a co najważniejsze zredukuje znacznie wczytywanie dużej ilości danych do podręcznej pamięci RAM. To są główne zmiany, natomiast resztą zmian zajmie się Piotr 'gnysek' Gnys, znany wam z naszego teamu, któremu powierzamy cały silnik. Od tej pory głównym zadaniem Piotra będzie trzymanie pieczy nad całym projektem "Almora - Online". Oczywiście zmiany te nie będą miały żadnego wpływu na obecny projekt "AliensAOC:OD", który pozostaje naszym głównym priorytetem i będzie powstawał w tym samym tempie co dotychczas.

 

 

Kolejną ważną informacją jest fakt, iż dołączył do nas Woock, który odpowiedzialny będzie za wszelkie tłumaczenia angielsko-polskie oraz polsko-angielskie witryny Gear-Studio jak i obecnych projektów. Serdecznie witamy w naszych progach!

 

Od dzisiaj to mnie, a nie Borka męczycie na temat Almory, co nie znaczy, że wasze zachcianki będę spełniał xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co jest z servem ?? niedawno jeszcze był ;/

 

Sorry zcieło mnie z nog o 20 i chyba ktos w postaci mojej rodzinki wyłaczył komputer ;/

 

No dobra, dopięliście swego, jeżeli nadal będziecie tak aktywnie grali, to pod koniec lutego powinien pojawić się kolejny update Almory :)

 

No i brawo panom z GS :)

 

mam nadzieje ze up poprawi troche gre :)

 

A propo planujecie jakies zmiany w serverze?

Bo kurka wodna musze zawsze co jakis czas resetowac server bo sie psuje ;/

 

Możliwe, że dzisiaj będzie news na Gear-Studio w tej sprawie :)

 

mam nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie pamiętam, czy Borek zostawił na serwerze zapisywanie logów z błędami, ale jeżeli jest game_errors.log, to dajcie znać (tylko nie wklejajcie tutaj, już lepiej na PW), będę szukał. Ja nie pamiętam aby mi się coś wieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, jest taki plik z błędami almory, już z 2 razy mi go wypełniło, może z kosza coś wygrzebie xD

 

aha i poprawka do turnieju, bo mam już 50 lvl :)

 

ED:

o, znalazłem, takie coś się wyświetliło (jak coś to FPS mam cały czas na max, schodzi tylko do 2/3 jak przechodzę między mapami)

ERROR in
action number 1
of Draw Event
for object objConsole:

Trying to use non-existing surface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ale serwer czy aplikacja ? poza tym, błędy prosiłem na PW, bo nie ma co zaśmiecać tego tematu (ew. jak już borek da oficjalnego newsa na GS i dogadamy parę rzeczy, to zrobię osobny temat, chociaż i tak wiem, że go zaspamujecie xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie updata . !!!! Skończcie szybciej Aliensy . Jak je skończycie to rozpocznie się seria skończonych gier od GS xD Wtedy weźmiecie sie za almorkę :) plis ....

 

Ps> Jedyne czego mi teraz brakuje to dodaćwiększą mapę która była już gotowa . Do darkosena , infernala lub tego trzeciego xD ładna , duża . To chyba nie był by problem . W sumie nie mam o tym pojęcia więc bierzcie mnie na pół serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Spoko, ponieważ jest tak, że Aliensy i tak głównie robi Borek, to ja zajmę się Almorą i tyle :) Aliensi będą powstawać praktycznie w tym samym tempie co do tej pory, a dodatkowo Almora zostanie rozszerzona :)

 

Co do Mapy - tak, mieliśmy inną mapę, ale mieliśmy tez inny system jej wyczytywania :) Nie wiem czy serwer wytrzyma kolejne areny ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak już powiedziałem - robiliśmy to do Triberiana, ale w Almorze absolutnie tego nie widzę, chyba, że całośc bym pisał od nowa... to nie ma sensu, było wałkowane miliardy i pierdyliardy razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dla tego dopiszę questy dla pojedyńczego gracza (te będą prostsze, łatwiej będzie mi je kontrolować), ale postaram się też coś dla grupowych zrobić (np. zabić ileś tam potworków, albo odnaleźć gdzieś na mapie jakiś zagubiony artefakt). Ale to może zająć naprawdę wiele czasu i nie obiecuję, że wszystko co zapowiadam faktycznie takie będzie :)

Na razie umawiamy się, że update powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zobaczymy jak to wyjdzie. Najprawdopodobniej questy zbiorowe będą konfigurowalne za pośrednictwem serwera, ale nie jestem w stanie niczego obiecać.

A teraz koniec offtopicu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego dopiszę questy dla pojedyńczego gracza (te będą prostsze, łatwiej będzie mi je kontrolować), ale postaram się też coś dla grupowych zrobić (np. zabić ileś tam potworków, albo odnaleźć gdzieś na mapie jakiś zagubiony artefakt). Ale to może zająć naprawdę wiele czasu i nie obiecuję, że wszystko co zapowiadam faktycznie takie będzie :)

Na razie umawiamy się, że update powstanie.

 

hej hej hej, czy to oznacza, ze możliwość party zostanie włączona??

 

tak w ogóle, to nowa mapa w almorze powinna być priorytetem w tworzeniu 0.8.0 - dungeon keeper, stojący przed czymś co wygląda jak drugie wyjście z lochów bardzo się marnuje, np. śnieżną i mroźna kraina, z własnym miastem ;].... [marzenia]

 

czy pomocne będzie podrzucając pomysły na zadania, albo sama zadania ?

 

ED:

Zobaczymy jak to wyjdzie. Najprawdopodobniej questy zbiorowe będą konfigurowalne za pośrednictwem serwera, ale nie jestem w stanie niczego obiecać.

A teraz koniec offtopicu :P

tak jak mówiłem, party będzie do tego idealne, wystarczyło by, że tylko szef party może wziąć grupowe zadanie (no i jeszcze trzeba by było stworzyć modyfikacje poziomu trudności i nagród, w zależności od ilości osób w party biorącym zadanie), można też zrobić, że na dane zadanie musi być określona ilość osób w praty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZasami sie entera nie nacisnie, i pisze ok, nie raz tak padlem na DS :)

Dodajcie nowe moby. silniejsze od infinite, oraz duele, z ktore dostaje sie exp jesli wygrales :), OK powinni lekko robic sie coraz czerwiensi w zaleznosci od ilosci ofiar, mozna tez zrobic cos w stylu czerwonych gwiazek zamiast zielonych jak w Blessed Userze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...