Skocz do zawartości

BACK2-DA-GAME


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie ma sensu sie rozpisywać każdy i tak raczej wie co to za gierka, a jak nie to odsyłam do działu dema gier i programów... A tutaj dla odmiany pełna wersja:

https://gmclan.org/up993.html sciągajcie plik o nazwie - zgadnijcie - BACK2

Życze miłego granie i tak od siebie poprosiłbym o wmiare wyczerpujące wypowiedzi/recenzje na temat gry.

Big Up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

1) Daj opis i screenshoty, to dodam do downloadu. ;)

2) Daj link do tej twojej strony, bo nie chce mi sie przepisywac.

 

Teraz co do gry. Doszedlem do drugiej czesci o babce, ale jej alfons mnie pobil i juz nie chcialo mi sie czekac po raz kolejny az skoncza rozmawiac. Pozniej doglebnie przetestuje, przeciez nie musze od razu calej gry przechodzic. :)

 

Zacznijmy od strony techniczej. W epizodzie pierwszym czcionka w hudzie jest standardowa, a w epizodzie drugim juz inna, tak wiec powtarza sie sceniariusz z BACK 1 gdzie tez byl podobny kwiatek. Dalej idac - oswietlenie. Nie za ciemno troszeczke? Nie widzimy przez to wiekszosci planszy i trzeba sie rozgladac zeby moc popodziwiac scenerie. Apteczki, fajna opcja, ale zauwazylem, ze w jednej z plansz z policjantami nie moglem ich podniesc. Tylko raz mi sie tak zdarzylo. Pliki - mogles utworzyc podkatalog data, nieladnie to wyglada teraz. I nie ma zadnego readme.txt :|

 

Co do fabuly - nie za bardzo moge tu cos napisac, bo widzialem tylko pierwszy epizod, ale jest niezle. Troszke przydlugie intro. ;) Dopisze cos pozniej.

 

ps. Zapusciles juz gre na oficjalnym forum GM'a? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła sieczka! BACK2 jest grą wymiatającą, acz trochę niedopracowaną. Podpisuję się pod uwagami Ranmusa i dorzucam coś swojego: gra wyświetla błąd po pierwszej, lub drugiej planszy z policjantem-bossem (zależy od detali). Chodzi chyba o to, że mam za mało RAMu i nie można było utworzyć cienia. I jeszcze jedno: gdy gra wywaliła mi się za pierwszym razem z detalami najwyższymi, to gdy chciałem wczytać save (wybierając uprzednio najniższe detale) gra wyświetla tylko błąd o nieznanym objekcie latara.

 

A sama gra? Brutalna, krwawa i trzymająca w napięciu. Do tego świetna grafika i duża grywalność. Oceniać na razie nie chcę, bo nie widziałem nawet pierwszego epizodu do końca. Fuckin bugz, man!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, co do błędów które zauważyliście:

PRzycisk Continue faktycznie nie działa zaraz po włączeniu gry, trzeba skorzystac z choose da chapter.

Z Niemożnościa podniesienia apteczek to ni Bug, maxymalnie można mieć ich wzorem maxia Payna 8 sztuk.

Coś tam z tymi surfacami, i za małą ilością RAMu... - kminiłem i nie mogłem nc z tym wymyśleć, po prostu trzeba włączyć gierke od początku :(

Ranma z tą czcionką jesteś pewien? Dałbym głowe że w każdym miejscu użyłem czcionki X-Files...

Ranma co do mojej strony to lepiej jej nawet nie przepisywać :) Po 1 nie ma na niej nic o BACK2 a po drugie to jest BLOG :P Jak zrobie jakias dobra stronke w html to dam znać.

Dalej czy nie za ciemno... hmm.. grasz na low details? (na hight jest duzo więcej świateł i wszystkos taje sie bardziej przejzyste)

No z tym bałaganem w głównym folderze gry rzeczywiście wpada :P

co do ps. czy zapisałem na forum - jeszcze nie, wy macie exclusiva :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy macie za komputery ale mi ta gra po prostu sie nie odpala, najpierw sie cos 5 mniut, pokazuje sie obrazek loading pozniej przez 5 minut zmienia mi rozdzialke i dalej juz mi sie czekac nie chce. Zakladam, ze ustawiles aby wszystkie elementy ladowaly sie do pamieci przy odpaleniu gry, patrzac na wielkosc pliku exe - 22mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a o co chodzi z tym ze bohater siedzi na krzesle (po tym jak go tam wioza na tym wozeczku)? Trzeba czekac czy cos sie jednak da zrobic

aa właśnie zapomniałem dodać jakiegoś napisu na murze który by podpowiadał or something. Musisz klikać lewy i prawy przycisk myszy na przemian, w prawym górnym rogu masz pasek, jak pasek bedzie cały zielony to bohater sie uwalnia.

Co do wymagań sprzętowych - hmm no są niestety bycze. Ale myśle że po przejściu całej gry zrozumiecie dlaczego.

 

Czekamy na cz. 3.

Hmm no obawiam sie że trójeczki nie będzie, no ale zobaczymy ;]

 

 

nie wiem co wy macie za komputery ale mi ta gra po prostu sie nie odpala, najpierw sie cos 5 mniut, pokazuje sie obrazek loading pozniej przez 5 minut zmienia mi rozdzialke i dalej juz mi sie czekac nie chce. Zakladam, ze ustawiles aby wszystkie elementy ladowaly sie do pamieci przy odpaleniu gry, patrzac na wielkosc pliku exe - 22mb.

nie wszystkie ale większość. Zresztą myśle że ciężko oczekiwać po grze którą robiłem ok. pół roku oczekiwać żeby sie minute włączała. Coś za coś, to już nie jest minigierka, a GM strasznie muli przy większych grach :(

 

w folderze sa tylko co wieksze splashe, poza tym one tez powinny byc gdzies w folderze a nie tak luzem

Ano powinny, w następnej gierce nie popęłnie już tego błędu.

 

Screeny dla Ranmy:

http://img157.imageshack.us/img157/5634/back226ej.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/6389/back215vy.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/7422/back293ds.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/7665/back2126ko.jpg

http://img463.imageshack.us/img463/5952/back2113jy.jpg

http://img142.imageshack.us/img142/7004/back287kt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propaganja to nie chodzi o wilekosc gry i o GMa. Po prostu zle to zrobiles, kazda nowa lokacja powinna sobie ladowac potrzebne grafiki a reszte usuwac z pamieci, to samo z dzwiekami. Myslisz, ze czemuw kazdej komercyjnej grze przed nastepnym poziomem jest loading? ano wlasnie po to, zeby nie czekac 10h na uruchomienie sie gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propaganja to nie chodzi o wilekosc gry i o GMa. Po prostu zle to zrobiles, kazda nowa lokacja powinna sobie ladowac potrzebne grafiki a reszte usuwac z pamieci, to samo z dzwiekami. Myslisz, ze czemuw kazdej komercyjnej grze przed nastepnym poziomem jest loading? ano wlasnie po to, zeby nie czekac 10h na uruchomienie sie gry

I tak się właśnie dzieje, tyle że nie ze wszystkimi spritami / soundami , gdyby tak było z każdym jednym resourcem to gra by przed gwiazdką nie wyszła. Rozumiem że na słabszych kompach gierka się długo ładuje, ale nawet jak trwało by to krócej to gierka by na kiepskim sprzęcie nie śmigała, a jesli już to byłoby ok. 10 fpsów... Zresztą mozna zauważyć cos ie dzieje przy puszczaniu dźwięków ładowanych zzewnątrz, przy każdym takim puszczaniu liczba fpsów spada na chwile do 5-10. A Jeśli podliczyć tutaj ilość wszystkich gadek jakie sie w grze pojawiają - to strasznie by to gre spowolniło, a trzeba zauważyć że już teraz pod względem szybkości za dobrze nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy. Odznacz sobie "preload" w każdym z zasobów.

 

A gierka bardzo fajna :]

odznaczyłem preload w 90% zasobów, odznaczyłem też precise collision checking w każdym spricie w którym dało rade.

Pomyślcie co ja miałem podczas robienia - podczas każdego włączania (a podczas edycji jest to save + włączanie czyli ponad 2 razy dłużej) zdązylem spalic petka, skoczyc do kibla i czasami jeszcze przygotowac cos do jedzenia :) To była męka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra powinna byc od 18 lat :P Sceny erotyczne :D

 

Aha ile wam tak srednio gra wyciaga fpsów? Ja mam zawsze prawie pelne tylko momentami niewiem dlaczego gra mi nagle zwalnia do 0 ps a po chwili sie podnosi do maxymalnego poziomu :)f

pewnie przy zmianie muzyki>?

 

 

Z ilu surface korzystasz? Mogę zajrzeć do źródła jakby co. Anonimowość gwarantowana. :) Bardzo mnie ciekawi czemu gra tak długo się ładuje. ;)

tak jak w przykładzie DarkHDL czyli bodajrze 4... hmm i właśnie tu mi przyszło do głowy że można by to troche uszczuplić... Jeśli cokolwiek to w szybkości poprawi to wrzuce uaktualnioną wersję.

Ranma pobawie sie jeszcze troche z kodem, poulepszam cos ie da i ci pośle źródło.

Ta gra powinna byc od 18 lat Sceny erotyczne

JEst od osiemnastu lat, nie tylko ze względu na sceny erotyczne ale też brutalność, język, i sporo motywów powiązanych z narkotykami.

EDIT.

coś mis ie popieprzyło z cytatami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra była robiona w Polsce przez polaka liczyłęm na fajny produkt PL a tu kicha angielski nieżebym miał coś do języka ale trohe głupio wyszło że PL zrobiły gre po ang to jak dla mnie duży minus gra się długo włącza ale to nietwoja wina potem no właśnie segregacja plików w tym folderze by się przydała ;) ogulnie daje 5/10 poprostu nieiwem czemu cos takeigo ma tak duze wymagania przecierz to zwykła obijanka 2d :P (bez urazy)

 

dopisane

a co tylko anglicy nieczaje czemu byś neizrobił większego projektu w PL ale dobra... A i jeszcze minus wielgachny nieidize pszyśpieszyć cut scenek :( dlatego gra wylądowałą w koszu a i jak podniosłem tą maczuge to niewiem czemu ale kolesia niemogłem nią zabić mimo iz czaskałęm 10min a i czy bym nieustawił low detalis czy hard toi tak mi chdozi wolno a więc łaziłęm na hard bo różnicy niebyło.

Tak oceniam gre jako gracz ale jako twurca gierek to oceniam nieco wyzej 8/10 i przyznaje że ja sam bym wrzyciu niepotrafił zrobić takiej gierki (jak na ten czas) sam jestem w trakcie tworzenia dużego projektu i wiem jak to jest i wiem że to denerwuje chdozi o ładownaie, włąćzanie i fps :(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra była robiona w Polsce przez polaka liczyłęm na fajny produkt PL a tu kicha angielski nieżebym miał coś do języka ale trohe głupio wyszło że PL zrobiły gre po ang to jak dla mnie duży minus gra się długo włącza ale to nietwoja wina potem no właśnie segregacja plików w tym folderze by się przydała ;) ogulnie daje 5/10 poprostu nieiwem czemu cos takeigo ma tak duze wymagania przecierz to zwykła obijanka 2d :P (bez urazy)

 

dopisane

a co tylko anglicy nieczaje czemu byś neizrobił większego projektu w PL ale dobra... A i jeszcze minus wielgachny nieidize pszyśpieszyć cut scenek :( dlatego gra wylądowałą w koszu a i jak podniosłem tą maczuge to niewiem czemu ale kolesia niemogłem nią zabić mimo iz czaskałęm 10min a i czy bym nieustawił low detalis czy hard toi tak mi chdozi wolno a więc łaziłęm na hard bo różnicy niebyło.

Tak oceniam gre jako gracz ale jako twurca gierek to oceniam nieco wyzej 8/10 i przyznaje że ja sam bym wrzyciu niepotrafił zrobić takiej gierki (jak na ten czas) sam jestem w trakcie tworzenia dużego projektu i wiem jak to jest i wiem że to denerwuje chdozi o ładownaie, włąćzanie i fps :(

pozdro

to mój pierwszy duży projekt po angielsku! JEst na forum "Propaganja" po polsku, "BACK1" po polsku, na moim dysku "Buffalo Soldier PL" i gdzieś na jakiejś płytce "legalize" też po Polsku. A że kolesie gadają po angielsku? Po pierwsze nie stać mnie na aktorów po drugie te gadki mają raczej tworzyć klimat, a napisy, texty i cut-scenki opowiadają o co chodzi w fabule.

Co do tego że zwykła obijanka 2d - starałem się żeby to nie była zwykła obijanka 2d właśnie tymi cutscenkami które chcialeś omijać.

No ale spoko każdy może mieć swoje zdanie, szkoda tylko że stawiasz ocene po zobaczeniu 2 minut gry (demo trwało z 8 minut)

Z tym że trzaskałeś kolesia 10 minut 0 to rzeczywiście jakiś głupi błąd, u mmnie nigdy nie wystąpił, normalnie wystarczą 3-4 uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...