Skocz do zawartości

GM:S i Tizen


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odpalając po jakimś dłuższym czasie GM zauważyłem opcję eksportu do Tizena, która tymczasowo (m.in. dla mnie jako posiadacza wersji Pro) jest darmowa. I tak zacząłem się zastanawiać - appki na Tizena można robić albo w HTML5, albo natywnie. No i, w GM jest opcja "Tizen (Javascript)". Idąc dalej tym tropem - nie jest to jedyny system mobilny, który obsługuje appki pisane w HTML5 - chociażby Firefox OS czy Ubuntu Mobile takie obsługują.

Tu zaczyna się moje pytanie: czy ktoś sprawdzał czy appki wyeksportowane na Tizena działają na innych systemach wspierających HTML5? Bo jeżeli tak, to ta opcja eksportu na Tizena może być całkiem fajną sprawą, chyba, że GMS jakoś blokuje platformę docelową ;d . Osobiście nie mam jak tego sprawdzić, zresztą nawet nie miałbym czego jak na razie wyeksportować, więc pytanie z mojej strony jest czysto teoretyczne, a ciekaw jestem czy ktoś już kombinował z tym tutaj.

 

Jeżeli już o tym było, to wybaczcie, ale już długo nie śledziłem na bieżąco GMCLANu, a szukajka nic nie zwróciła :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tizen Javascript to pewnie dokładnie to samo co zwykły HTML5. Nawet na iOS tak możesz, tyle, że Apple powyłączał niektóre funkcje, żeby nie dało się grać w gry w przeglądarce i trzeba je dodawać do AppStore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...