Skocz do zawartości

Flappy Souls


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

           BXXXXXXXXXXXXX  XXXXXXXXXXXXXXX   XXXXXXXX   XXXXXXXXXXXXX           XXXXXXXXXXX     XXXXXXXX     XXXXX        XXX  XXXXX             XXXXXXXXXXX    
          X        X    X X       X       XX X       XX X     X     X        XXXXX      XX    XXX       XX    XXX          X    XXX           XXXXX      XX     
         X         X    XX        X         XX         XX     X     X       XXXX         X   XXX          X   XXX          X    XXX          XXXX         X     
         X    XXXXXX    X         X          X          X     X     X       XXXX             XXX          X   XXX          X    XXX          XXXX               
         X         X    X         X          X          X     X     X       XXXXX            XXX          X   XXX          X    XXX          XXXXX              
         X         X    X    X    X     X    X     X    X     X     X        XXXXXX          XXX          X   XXX          X    XXX           XXXXXX            
         X         X    X    X    X     X    X     X    X     X     X         XXXXXXX        XXX          X   XXX          X    XXX            XXXXXXX          
         X    XXXXXX    X    X    X     X    X     X    X           X           XXXXXX       XXX          X   XXX          X    XXX              XXXXXX         
         X    XXXXXX    X    X    X     X    X     X    X           X             XXXXXX     XXX          X   XXX          X    XXX                XXXXXX       
         X    X    X    X    X    X     X    X     X    XX          X               XXXXXX   XXX          X   XXX          X    XXX                  XXXXXX     
         X    X    X    X         X          X          XXX         X                 XXXXX  XXX          X   XXX          X    XXX                    XXXXX    
         X    X    X    XX        X         XX         XX XXXX      X                  XXXX  XXX          X   XXX          X    XXX                     XXXX    
         X    X    X    XXX       X        XXX        XX   XXX      X        X         XXXX  XXX          X   XXX          X    XXX           X         XXXX    
         XXXXXX    XXXXXX  XXXXXXXX     XXXX X     XXXX     X       X        XX      XXXXX    XXX       XX     XXX       XX     XXX       X   XX      XXXXX     
         XXXXXX    XXXXXX   XXXXXXX     XXX  X     XXX      X       X       XXXXXXXXXXX         XXXXXXXX         XXXXXXXX      XXXXXXXXXXXX  XXXXXXXXXXX        
                                  X     X    X     X        X      XX                                                                                           
                                  X     X    X     X        X     XX                                                                                            
                                  XXXXXXX    XXXXXXX        XXXXXXX                                                                                             
                                  XXXXXXX    XXXXXXX        XXXXX

 

Gatunek: Zręcznościówka

 

Opis: Klon Flappy Bird oczywiście z kilkoma zmianami.

Za każdym razem gdy zginiemy nasza śmierć nie pójdzie na darmo. Przeszkoda w jaką trafiliśmy zniknie, a od tego momentu nasz duch będzie nam wskazywać drogę. Im więcej gramy tym łatwiejsza się robi gra.

Ale cały progres jest zerowany codziennie o północy wraz z nowym seed i nową mapą.

 

Gra została wykonana na Game Jam o nazwie One Script Games, który narzucał dość ciekawe zasady: Gra musiała być cała w jednym skrypcie który będzie odpalony w Draw Event pustego obiektu. Nie można było używać zmiennych i wszystkie assety musiały być wygenerowane w kodzie. Załączony jest cały kod oryginalnej wersji.

 

 

Autorzy:

Oryginalny pomysł:
Dong Nguyen

Wykonanie:
Damian 'Threef' Komorowski

Screeny:

cQgfxUX.png

 

HE880H7.png

 

U70bnHI.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem buforów dotąd tylko 2 razy i nawet nie wiedziałem że dodali tę funkcję dopiero teraz. W ogóle teraz musiałem wysłać poprawki na Jam z powodu właśnie tej funkcji bo projekty są kompilowane na starszej wersji. :D Ale jak zobaczycie w kodzie jak jest użyte buffer_exists() to się uśmiechniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde zainteresowanie tym zyskalem dopiero jak zobaczylem ze wszystko jest w drawie napisane.

Gdybym wiedzial ze takie cos jest organizowane pewnie bym sprobowal wlasnych sil.

 

Jestem pod wrażeniem wygenerowania dźwięków, głównie dlatego, że nigdy tego nie robiłem i nie wiedziałbym jak się za to zabrać, żeby stworzyć lepszy dźwięk niż stały pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde zainteresowanie tym zyskalem dopiero jak zobaczylem ze wszystko jest w drawie napisane.

Gdybym wiedzial ze takie cos jest organizowane pewnie bym sprobowal wlasnych sil.

 

Jestem pod wrażeniem wygenerowania dźwięków, głównie dlatego, że nigdy tego nie robiłem i nie wiedziałbym jak się za to zabrać, żeby stworzyć lepszy dźwięk niż stały pisk.

Cała zabawa polegała na tym by znaleźć sposób by zmienne się nie resetowały co step, bardzo fajny pomysł.

Wyzwanie było fajne. I generowanie wszystkich zasobów z kodu jest maga interesujące. Robienie wszystkiego w jednym evencie też jest mega, ale jak już zwróciłem uwagę w temacie OSG, ograniczenie w użyciu zmiennych nie ma sensu bo niesamowicie łatwo to obejść.

 

Sposoby były dwa:

- Mój czyli użycie jakiejś struktury i sprawdzanie czy ona istnieje pod id=0.

- Sprawdzanie czy plik na dysku istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...