Skocz do zawartości

Upload pliku na serwer


Thobby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zacząłem pisać proste programy w c# i natknąłem się na pewien problem. Chciałbym zuploadować plik na serwer przy pomocy webclienta. Wiem, że służy do tego metoda UploadFile, jednak trzeba na pewno podać nazwę użytkownika i hasło do serwera, ale gdzie i jak to zrobić - do tego nie doszedłem, więc jeśli ktoś próbował kiedyś robić coś podobnego, byłbym mu wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A google to u Ciebie gryzie człowieku? Jakbyś wszedł w dowolny wynik szukania, to byś się dowiedział, że metoda WebClient.UploadFile wysyła plik metodą POST, a wiec tak samo, jakbyś to robił z przeglądarki w formularzu (jak np. w uploaderze gmclanowym) - zatem samo odbieranie pliku musisz napisać na swojej stronie internetowej - w PHP lub .NET zależy co serwer obsługuje. Żadnych haseł, bo to jest protokołem HTTP wysyłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Odbierając plik z formularza mam do niego dostęp poprzez nazwę pola typu file w tym formularzu. A jeżeli wysyłam go metodą opisaną w temacie, jak zdefiniować nazwę tego pola? Szukałem w dokumentacji, nie znalazłem nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że truję wam dupę i że powinienem to pisać w dziale PHP, ale na prawdę już nie mam do tego nerwów. Jak sprawdzić te klucze o których mówisz? Próbowałem zapisywać je do pliku tekstowego na serwerze ale raz wyszło mi 0, a raz 1. Ani jedno ani drugie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ale przynajmniej wiesz, że czasem można i naokoło coś znaleźć :P Ja kiedyś tak szukałem przez 3 dni czemu we flashu mi co drugi plik uploaduje - się okazało, ze ciasteczek nie wysyła, przez co byłem jakby "niezalogowany", ale potem drugi plik wysyłało, bo uznawało, ze jak nie mam ciastek, to musi numer sesji do URL doklejac i tak w koło. Dopiero zapis do pliku zmiennych $_GET, $_POST, $_FILE, $_REQUEST dał mi odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...