Skocz do zawartości

Zmienna nazwa zmiennej


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia o co może chodzić, mogę powiedzieć tyle że to co zrobiłeś kilkanaście miesięcy temu na gml było beznadziejnym wyborem bo do czegoś takiego tablice aż się proszą żeby ich użyć.

 

Nie wiem czy nie wiesz co to tablice/nie potrafisz ich używać/nie wpadłeś na to że mogły by do tego pasować, ale chociaż spróbuj ich użyć a nie kombinujesz na siłę ze składaniem nazw zmiennych.

 

Masz nawet jakiś jakże złożony fragment kodu, nie wiem po co ci on ale może sie na coś przyda

int[] tablica = new int[10];

tablica[3] = 4;
tablica[6] = -12;

for(int i=0; i<tabica.Length; i++)
{
Console.WriteLine("Element " + i + " w tablicy wynosi " + tablica[i]);
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a da się tworzyć tablice o nieograniczonej ilości pozycji, albo zwiększać ilość pozycji już po ich ustanowieniu?

Zawsze ogranicza Cię pamięć przecież. Więc nie da się.

A do zwiększania ilości po stworzeniu to musisz tablicy dynamicznej jakiejś użyć. Chociażby STLowy vector dla C++. W C# chyba też coś takiego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C# to język kompilowany, nie interpretowany, więc wątpię, by tam były takie funkcje. Możesz próbować zrobić to na mapach. Albo rób to po prostu inaczej.

 

EDIT: Dictionary to mapa w C#.

C# to język kompilowany? buhaha bardzo śmieszne ;) to tak samo język interpretowany jak każdy inny wysokopoziomowy np java.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...