Skocz do zawartości

Souljah Babylon burnin'


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

SOULJAH BABYLON BURNIN'

demo

 

programowanie:Propaganja

grafika:Propaganja

fabuła:Propaganja

Muzyka: narazie znane riddimy, w pełnej wersji muzyka będzie naprawde kozacka :)

Kto siedzi na gmclanie nieco dłużej zapewne widział albo chociaż słyszał o gierce souljah:babylon burnin, jak wiaomo projekt upadł jakiś czas temu, za sprawą backdowna, ale ze gra byla naprawde w pyte postanowiłem zrobić remake i zacząć od zera.

tak więc naszym ego w gierce jest SoulJah, zwykły niezwykły wsieśniak z jamajki, wyróżniający się z tłumu kilkoma zdolnościami, polegającym na całkiem ciekawym wykorzystaniu mocy marihuany.

Kiedy Jamajka zostaje zaatakowana przez sługusów babylonu SoulJah wyrusza w bój, w demku musimy odnaleźć "Jah knowlege", pustelnika który zdaje sie wiedzieć co nieco na temat obecnej sytuacji na jamajce. Więc mamy około godziny gry, niestety z niepełnym systemem RPG, brakiem menu i możliwości savu i loadu. ale pograć można całkiem całkiem

sterowanie:

Strzałki - chodzenie

Spacja - skok

z - cios z pięści

x - cioś z buta

z rozbiegu z albo x - cios z rozbiegu :)

w locie można używać strzałek do obracania postacią - wtedy z daje cios na zidana - przydatny kosi kilku przeciwników na raz.

Ogólnie kombinując z i x ze strzałkami w gór i w dół można uzyskać całkiem sympatyczne combosy - przy odpowiedniej wprawie można przelecieć całą plansze na jednym kombosie, piorąc po twarzy kilkunastu przeciwników na raz

1,2,3 - wybór mocy sensi, 2 pierwsze trzeba sobie wykupić, 3 jest w bonusie - za darmo

moc 1 - jah fyah - coś w stylu fireballa, tylko damage kiepski ;] do poprawienia ;]

moc2 - jah fly - coś w stylu super owcy z wormsów

moc3- jah warria - przywolanie kozaka do pomocy

C - używanie mocy sensi (jah fly trzeba użyć w locie)

C+ strzałka w dół - palenie ganji, odnawia energie i 'mane'

chyba wszystko :)

miłego grania :)

screeny:

souljahmotywed2.jpg

souljahqs2.jpg

filmik na youtubie:

http://pl.youtube.com/watch?v=BbPNGl8KIqQ

download:

http://www.gmclan.org/up993_4_souljah.html <--- gra

http://www.gmclan.org/up993_4_music.html <--- muzyka, nalezy rozpakować w folderze z grą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kilka combosów dobrych żeby się łatwiej grało:

X+up,X+up,X+up,X+down, Z+down Z+down - chyba najdłuższy kombosik

X,X+down, X+down, X+ up, X+ up, Z+down, Z+ down - itp...

z,z+down - przydaje sie jak trzeba prać przeciwnika stojąc w miejscu

z,z+down, z+up, z+ up (chyba działa, pisze z głowy :) )

tak trzeba w miare szukac

narazie nie ma nigdzie ich rozpisanych, więc ######ście utrudnia sprawa, mam nadzieje że rozkminicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

cały dzień to ja nawet game makera nie włączam, to bardziej nocna zajawka, przeważnie siedze do 3,4 w nocy i kleje. a na kompie robie dużo różnych dziwnych rzeczy o których lepiej nie wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,to już prawie godzina minęła.

Na początku pojawiał się błąd jak po wybraniu umięjętności dawałem spacje,ale wystarczyło dac 'Ignore'.

 

Gra roxi,jak bym miał wybierac między Spartą,a SoulJah wybrał bym to drugie.

Najlepsza jest rozmowa z innymi i walka z kumplami.

O grafice to już nie powiem,cód miód malina.

 

Tylko propa jak byś mógł dac zapisywanie i ładowanie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gierka zżera pamięć, bo komp dłuuugo wracał do siebie po giercowaniu.

 

A gierka wciąga. Skakanie roxi, ach te salta :D W ogóle piękne ryje - nic dodać nic ująć :P A i ten boss żab ( Pan Ogórek ) jak sie w niego ciosa odwala jakiś taniec godowy heheh. Ogólnie u mnie gra sprowadzała się do "klikaj w co sie da, najszybciej jak sie da". Ale miło się grało :) Na razie +4/5 bo musisz ją jeszcze podoptymalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom zżera pamięć,

aczkolwiek grałem na hight setting

i gra chodziła bardzo płynnie... :]

 

No, tylko jak Maxpayn do mnie na GG napisał to miałem freeza... :D

 

Ogólnie gierka fajna...

Teraz pograłem 15 minut.

Później jeszcze pogram.

 

Gra spokojnie na 5/5.

Super kombosy, w porównaniu

do poprzedniego Soul Jaha.

Grafika oraz system roślinności rox.

Dobre pomysły i w ogóle wypas giera... ^^

 

Z tego co zauważyłem to:

 

- Nie da się umrzeć (to chyba specjalnie jest zostawione xD)

- Gra ma duże wymogi

- Długo się na początku ładuje (ten rysunek z Propa positive)

 

Mógłbyś na początku dodać taki loading bar z opisem co się ładuje.

By było wiadomo, ile trzeba czekać. xD

 

No, to chyba na tyle. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/5

 

Znalazłem bug!

Gdy na początku gada się z tym gościem i coś sie tam źle mu powie :P to wtedy on nas naparza to wystarczy się cofnąć w lewo, wyjść poza room, później nas przeteleportuje z powrotem, powtórzyłem to 2 razy i ten gostek poszedł za mną, i utknął za roomem. :P

 

Gra jest super! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

zobaczysz pełną wersje, jak będzie ułatwione z combosami (cały czas w prawym górnym rogo będzie napisane co wcisnąć żeby przedłużyć combo, dlatego nawet największy łamaga będzie mógł bez problemu kleic kombinacje z 10 ciosów).. W sparcie jest razem... hmm 9 ciosów razem z rzucaniem bronią, w souljahu masz z 20 różnych długich kombosów, te skoki, latanie w ogóle moce sensi itp mówie inaczej gra sie kiedy samemu trzeba combosy wyczajać, a inaczej kiedy każdy z nich umiesz zrobić - dlatego mysle ze wrazenia z pelnej wersji beda nieco ciekawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko propa jak byś mógł dac zapisywanie i ładowanie gry.

Sapis masz na F5 a Odczyt na F6 .

Gra zaje.ista 5/5 ale jednak bardziej podoba mi się spartan .

Według mnie Spartan ma lepszy klimat i lepszą muzykę , ale w Souljah system combosów świetny :bash: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

bo spartan jest prawie skończony a souljah to wczesne demko :) A jeśli o muzyke chodzi to jak kiedyś pisałem - w pełnej wersji prawdopodobnie będzie soundtrack jakiego jeszcze w polskich gierkach niezależnych nie widzieliście, ale nic nie zdradzam żeby nie zapeszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu kaze mi wpisać hasło podczas rozpakowywania?

eeee?ke?

 

A tak jesli o combosy chodzi to mam nadzieje ze udaje wam sie w miare ich wyszukiwanie na własną ręke, Zasada jest prosta, strzałka w góre i w dół + x albo z, a następnym demku będzie już imo fajny system podpowiedzi co kiedy wcisnąć, powinno elegancko ułatwić.

Ale ze w tym demku nie da sie nawet umrzec - i bardziej to taka pokazówka o co bedzie chodzic - to i tak problemów być nie powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...