Skocz do zawartości

Zablokowane Zapraszam do otwartej bety StoneLoops!


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Codeminion - firma, w której pracuję, właśnie kończy jedną ze swoich nadchodzących gierek. Z tej okazji ruszyła otwarta beta, dzięki której każdy może sobie pograć i podzielić się z nami swoimi opiniami. Pomyślałem, że może chcielibyście się trochę pobawić. Zawsze sobie za darmo pogracie w fajną grę, zobaczycie, że można robić kasę także na małych produkcjach, no i Wasze komentarze się bardzo przydadzą ;). Dobra - więcej info o samej grze:

 

StoneLoops!:

 

StoneLoops! to gra casual z gatunku marble-popper (czyli Zuma, Luxor itp.). Taka mieszanka gry logicznej i zręcznościowej, w która w zasadzie może sobie pograc każdy. Jest całkiem wkręcająca, dynamiczna i przyjemna... no i są pterodaktyle ;)! Robiła ją Farm51 według naszego designu, a potem gra trafiła spowrotem do naszego studia, gdzie ją dokładnie wyszlifowaliśmy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to premiera już niedługo.

 

Mały screen:

stoneloops_beta_1.jpg

 

Żeby sobie pograć, wystarczy się zapisać do naszego programu beta. Link tutaj:

 

http://www.codeminion.com/content.php?lang...id=beta_program

 

Po zagraniu nie zapomnijcie wypełnić i wysłać krótkiej ankietki. To mi naprawdę pomaga w finalnym dopieszczeniu tej giereczki.

 

 

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kolejny klon gry typu "Zuma" i inne ( ah napisałeś przecież o tym ):) Teraz jest taki boom na ten rodzaj gier. Mój Ojciec skończył chyba z 50 odmian ( poważnie ). Trochę denerwujące jest to, że wszyscy rzucili się na ten pomysł i wałkują go teraz ostro zmieniając jedynie bonusy. Co do gry wygląda bajecznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, marble-popper (czyli Zumo-podobne) to gatunek jak każdy inny i jest wałkowany dokładnie tak jak każdy inny. Zmieniane są szczegóły i setting, ale baza pozostaje taka sama. Nie ma się co temu dziwić, w MMO (daleko nie szukając) jest tak samo ;). Nie żeby mi się to podobało, ale tak już jest. W casualach to szczególnie widać, bo tam jest mało "dodatkowych pierdół" które zakrywają podobieństwa, tak jak np. grafika i fabuła zacierają kloniarstwo w FPSach.

U nas sporą zmiana jest przerobienie bazowej mechaniki wystrzeliwywania kulek. W ramach gatunku to spory odskok. I jak wynika z otrzymanego feedbacku, dość ryzykowny.

 

Blackmaul, z jakiej przeglądarki korzystasz? Jaki system operacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeglądarka/system operacyjny? Możecie mi też wysłać na PM swoje adresy email, to sprawdzimy zaraz co się stało z Waszymi zgłoszeniami.

 

Swoją drogą - taka ciekawostka. Wiecie, że ten głos, który krzyczy "Good", "Level Complete" itp. to etatowy aktor Blizzard?. Grał między innymi nekromantę w Diablo2, Uthera w War3 i kilka postaci w Wowie :D. W naszej drugiej, bardziej wypaśnej grze gra główną rolę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zainstalowania. Otwieram instalkę i wywala błąd (ściągnę jeszcze raz instalkę, bo już usunąłem, treść błędu dam w Edicie). Ściągałem normalnie z Firefoxa.

 

EDIT: A się okazało, że w 54% ściągania przerwało i teraz mogę kontynuować ściąganie od tego momentu.

EDIT 2: Teraz ściągło i instalka działa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra gierka, nie przepadam za grami logicznymi wiec nie wciagnela mnie jakos specjalnie na dlugo - ale grafika - rozwala w drobny mak, po prostu piękna, ogólnie pod względem technicznym zupelnie nic nie można zarzucić. menu, lokacje, nawet te kulki wszystko wygląda bosko, dźwięki profesorskie ehhh ogólnie pełen profesjonalizm :) Jak zrobicie kiedys jakiegos Rpga albo bijatyke napewno kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wygląda na problem serwera - pewnie przerywa downloady. No nic, na szczęście możliwe, że niedługo się stamtąd wynosimy. Możesz spróbowac pobrać później.

 

EDIT: Spoko ;). Napisz potem jak Ci się podoba.

 

Propaganja, he he - niestety szanse na bijatykę czy RPGa są bliskie zeru. Biznes to jednak biznes ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że dobry Rpg z taką grafiką, i grywalnością sprzedałby sie dobrze :) ale wiem jak jest, nie da sie zrobić gry której sie nie "czuje", dlatego róbcie po prostu to co najlepiej wam wychodzi :) moze i tak sie kiedyś na jakąś gierke skusze, jeśli powychodze ze swoich głębokich jak rów mariański długów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile musiałby miec contentu... auć. Zresztą na 99% nie sprzedawałby się aż tak dobrze jak casuale. Na RPGi nie ma ustalonych kanałów dystrybucji z milionami odwiedzin dziennie, no i to jednak niszowa rozrywka - tylko dla twardych graczy. A w casuale może sobie grać każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile grafika jest jak w typowym casualu, udźwiękowienie pozytywnie mnie zaskoczyło :) Nieźle złożone ścieżki tła, świetny lektor (przydałoby się tylko kilka wariacji dla każdego tekstu, żeby po kilku takich samych combo nie było efektu puszczania tego samego sampla z taśmy) i dźwięki świetnie pasujące do sytuacji - może poza menu, gdzie czasem wciśnięcie małego przycisku wywoływało taki hit, jakby eksplodowała planeta =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ciekawa Wciagnela mnie na ta godzine... Mam nadzieje, ze wystarczy sie pobawic w dacie ewentualnie w rejestrze i bede mogl grac dalej ^^

Ha ha! Nie licz na to :D.

 

O ile grafika jest jak w typowym casualu, udźwiękowienie pozytywnie mnie zaskoczyło Nieźle złożone ścieżki tła, świetny lektor (przydałoby się tylko kilka wariacji dla każdego tekstu, żeby po kilku takich samych combo nie było efektu puszczania tego samego sampla z taśmy) i dźwięki świetnie pasujące do sytuacji - może poza menu, gdzie czasem wciśnięcie małego przycisku wywoływało taki hit, jakby eksplodowała planeta =D

Super, że Ci się udźwiękowienie podoba. Dźwieki buttonów w menu damy ciszej - dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Szkoda że jesteście tak daleko ;]

? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zmusiłem siostrę, żeby przetestowała (właściwie zmuszałem ją tylko do włączenia gry, a potem zaczęła ciupać już do końca czasu).

 

Jej opinia:

Najbardziej mi się podobał tryb strategy grafika super dźwięki też w czym była robiona Game Maker czy w czymś innym? ogólnie z*******a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwieki buttonów w menu damy ciszej
Przyciszona eksplozja dalej jest eksplozją - podmieniłbym je po prostu na zwykły *click* w miejscach, gdzie nie wywołują dużego chaosu na ekranie. :)

 

Mówię tu szczególnie o przycisku zmiany planszy na How to Play - chociaż zmienia się tylko info o bonusach, słychać wielkie BACH, które bardziej pasuje do rozpoczęcia nowej gry niż czegoś tak błahego XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłbym Was Zainteresował się troche produkcją gier, bo narazie to tylko aplikacje biznesowe pisałem Wiesz czysta ciekawość, a moze dałoby rade jakieś praktyki wykminić ;]

 

He he, spoko. Choć chyba za mało nas tu siedzi, żeby jeszcze jakieś praktyki organizować ;).

 

No, zmusiłem siostrę, żeby przetestowała (właściwie zmuszałem ją tylko do włączenia gry, a potem zaczęła ciupać już do końca czasu).

 

Taa, gry tego typu strasznie wkręcają wszelkie przedstawicielki płci przeciwnej. A co by odpowiedzieć na pytanie Twojej siostry - ta gra nie jest robiona na żadnym GM, tylko w C++, w PopCap Framework.

 

Przyciszona eksplozja dalej jest eksplozją - podmieniłbym je po prostu na zwykły *click* w miejscach, gdzie nie wywołują dużego chaosu na ekranie.

 

Mówię tu szczególnie o przycisku zmiany planszy na How to Play - chociaż zmienia się tylko info o bonusach, słychać wielkie BACH, które bardziej pasuje do rozpoczęcia nowej gry niż czegoś tak błahego XD

 

Hmm, ale tam nie ma eksplozji, tylko takie zwykłe "ding!". Myślę, że ściszone będzie dawać radę. Nie będziemy przecież teraz robić nowych dźwięków ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, spoko. Choć chyba za mało nas tu siedzi, żeby jeszcze jakieś praktyki organizować ;).

 

Właśnie po to sie praktykantów załatwia, żeby odciążyć troche ;] Żeby był czas na browarek :P

Poza tym chyba zbyt utopijne pojęcie praktyk masz. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gra nie jest robiona na żadnym GM, tylko w C++, w PopCap Framework.

 

http://www.ehow.com/how_2000265_get-starte...-framework.html

 

If your ready to try your hand at making a video game for the PC and make your fortune in the Casual Games market, the PopCap Games Framework is a great place to start. It's a proven, mature and well tested framework which you can base your new game on. Getting your development environment set up is the first step.

 

^^

 

EDIT:

@down: O nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to sie praktykantów załatwia, żeby odciążyć troche ;] Żeby był czas na browarek

Poza tym chyba zbyt utopijne pojęcie praktyk masz. ;]

 

He he, nie mam odkąd byłem na praktykach w Polskiej Agencji Prasowej - koszmar! ;). Rzecz w tym, że u nas jest mało ludzi i każdy siedzi w swoim, tak więc ciężko było by znaleźć coś dla praktykanta (oprócz sprzątania :D).

 

 

Tak, właśnie tego frameworka. Ale w zasadzie o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...