Skocz do zawartości

Stork Factory


Czołg Krymski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

y3sb6o.png

 

programowanie : ja

grafika : ja

muzyka : ja

dźwięki : ja

fabuła : ja

FABUŁA:

Sprzed dwóch lat:

Akcja rozpoczyna się w lesie, jesteśmy człowiekiem z aparatem pod ręką i jedną kliszą. Tyle nam wiadomo. W lesie grasuje potwór/duch, niewidzialny dla ludzkiego oka i próbuje nas dopaść. Można go ujrzeć dopiero po zrobieniu zdjęcia.

 

Tak, wiem, mam już jeden projekt na karku, ale to to tylko taki mini projekcik. Tak naprawdę po prostu z nudów testowałem pewien silnik, później go podrasowywałem, zmieniłem z TPP na FPP, dodałem różne cuda i wyszedł mi całkiem przyjemny dla oka ośmiobitowy lasek, więc pomyślałem żeby zrobić z tego grę. NIE, NIE NATCHNĄŁ MNIE ANI TROCHĘ SLENDER. Tak naprawdę kiedyś z moim kolegą ( z pół roku temu) graliśmy razem na serverze w Gmoda na mapce z ciemnym mrocznym lasem. I rozpoczęliśmy naszą zabawę, tzn. on wziął sobie model spalonego gościa (taki prosto z pieca) i szukał mnie po tym lesie. Naprawdę, wrażenia niezapomniane, więc uznałem, że mógłbym zrobić z tego oddzielną grę.

 

Aktualnie (czyt. 2014-08-08 23:29) gra opiera się na trochę innych zasadach. Przeszła przez szereg reform i nowelizacji silnika. Fabularnie prezentuje się następująco: Jesteśmy mieszkańcem tyciej polskiej mieścinki, lata dwudzieste, mgliście, pixele, ludzie, laski, polanki, no i gdzieś tam jesteś Ty. Domyślny rezydent, nikomu na głowę nie wchodzący. Dla wtajemniczenia się w realia tegoż oschłego i przesiąkniętego czarnym humorem uniwersum, z początku powłóczysz się, pointegrujesz z ludźmi, nakupujesz Cameli w sklepie, pójdziesz obejrzeć film w kinie, posłuchasz koncertu jazzowego no i ostatecznie spowiedź. Jednakże spowiadasz się z na pozór lichego grzechu, który przyprawia parocha o zawał serca. Jego truchło wypada z konfesjonału prosto pod nogi przerażonych moherów. Każdy wini Cię o jego śmierć. Co pozostaje? Spiździać. W pogoń za Tobą wyruszają myśliwi, psy, zbulwersowani prawicowce i linuxiarze z widłami i pochodniami. W pewnej części gra opierać się będzie na survivalu (jedzenie, spanie związane z niebywale boskim cyklem dnia i nocy), ale w tym wszystkim będzie nam przyświecać pewien cel. Poznasz go zaraz na początku swojej ucieczki, gdy wparujesz do starej chaty, w której napotkasz gnijące truchło i mebelki. Szybko się barykadujesz, a mieszkańcy próbują się do Ciebie dobrać. No i wtedy spotykasz pana ducha pana z podłogi. Krótka gadka szmatka, z której wynika, że jedynym wyjściem z sytuacji będzie rozmowa z Bogiem, którego "widziałem ostatnio gdzieś tam na zachód" (od razu mówię, że niepatetyczność i swoista infantylność gry jest celowa, traktuję w niej pewne symbole bardzo dosłownie i wszystko wyolbrzymiam, podobnie jak to się miało w produkcjach Koterskiego). Uciekasz z domu tylnym wyjściem i heja. Oto Twoja przygoda. Podróż przez stosunkowo zróżnicowany światek (lasy, polany, bagna, wioski, a nawet przeprawa przez jezioro, bądź jazda pociągiem). Odtąd zaczęłyby się sowite spojlery, więc basta. Tak czy inaczej, grę umilać nam będzie zróżnicowany OST, a także bardzo dopracowana (mam nadzieję) ścieżka dźwiękowa postaci, które zawsze będą miały coś do powiedzenia. Myśliwi będą wołać, śmiać się z Ciebie, przeklinać Cię za Twoimi plecami, różne takie. Do tego interakcja, notatki, winyle z muzyką. Ogólnie gra ma być satyrą i bardziej nastawiona jest na fabułę, którą w gruncie rzeczy nie jest łatwo streścić, a scenariusza nie wyślę. Tak, oto Ci profeska, scenariusz B) . Mam nadzieję, że urwie dupę choć poprzeczkę dałem ciut raczej za wysoko. Zobaczymy co będzie. Trzymajcie kciuki :)

skrin1.1.png

 

zj81vx.png6d71s5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Ok, chwilkę sobie przy tym posiedziałem i dodałem jeszcze takie jakby nadjeziorne opary i świerki:

(dodatkowo na moim starym czteroletnim lapku śmiga 60 fps)

 

cswbg8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@UP: No niestety, złamałem swoją świętą zasadę i zrobiłem 8-bitówkę, ale mam parę powodów : problemy z optymalizacją i graficzne, więc postawiłem na pixele, ale chyba się zanadto nie zawiodłem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wysyłam Wam ten lasek w .exe

 

https://gmclan.org/up7193.html

macie linka, leniuchy

 

napiszcie co o tym myślicie, jak wam śmiga, czy macie spadki fps-ów, ogółem co do poprawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

To ten niepojęty błąd. Miałem z nim już wiele razy do czynienia na moim XPku grając w FPS-y z yoyogames. To chyba wina systemu, bo na całej reszcie śmiga znamienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dobra, teoretycznie naprawiłem ten błąd (plik w uploaderze) napiszcie, czy już dobrze.

 

PS. Jakie macie systemy operacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Moim zdaniem są w sam raz. Przedtem były bardziej rozpikselowane, ale nie dało się rozpoznać w nich rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Przeładowanie? Moim zdaniem jest dobrze - staram się jak najbardziej odwzorować las. Naprawdę trudno o grę, gdzie las jest podobny do prawdziwego. Zwykle dostaje się parę żałośnie wystających patyków z ziemi, taką "leśną sraczkę".

 

Z drzewami i świerkami było za dużo problemów, więc zamiast trójwymiarowych obiektów zrobiłem z nich sprity. Gra chodzi szybciej jest stabilnejsza:

 

n5pgkc.png

 

PS. Mogę je oczywiście poprawić. Nie są idealne. Ale najpierw powiedzcie co do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Prześliczne to.

 

Moje uwagi:

 

- Postać za szybko chodzi.

- Dodaj więcej rodzajów ściółki.

- Przechodzimy przez drzewa : (

 

Ogólnie przytłaczająco piękne.

 

@EDIT:

 

ale w tej nowej wersji na screenie kiepsko to wygląda, drzewa nie mają już kory, dużo straciły na rozjaśnieniu, a gałęzie wyglądają ok z daleka, ale z bliska to bardziej słupy telegraficzne

 

no i gdzie jest efekt ciemnej obwódki z 1 screena? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ok, a co powiecie na to:

akoh5y.png

tak, wiem, to texturka świerku, ale jakoś ją potem pozmieniam i będzie git. Dodałem "gałęziom" trochę trójwymiaru i więcej pixeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zapowiada się ciekawie. Ale w ogóle to zrobiłeś coś z tym potworem co ma cię gonić? Bo na żadnym ze Screen'ów za ch** go nie widzę :P

A tak ogólnie to się zapowiada bardzo ciekawie, i dodaj może tryb dla 2 osób? Jeden z nich byłby potworem. Albo jeszcze lepiej Co - opa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A tu macie artystyczny zrzut ekranu przedstawiający w pełni trójwymiarowe nagrobki na tle starego dęba:

 

u70z68.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...