Skocz do zawartości

Box Kid Adventures - teraz na Steam Greenlight :-)


Ehrgeiz

Rekomendowane odpowiedzi

2bRM6sI.png

Gatunek: logiczno/zręczniościowo/labiryntowa

Opis: W erze elektroniki, roboty stały się ulubioną zabawką dzieci. Aczkolwiek, młody, ambitny projektant stworzył nową zabawkę. Chłopca. Box Kid'a! Zabawkę stworzoną z kartonu. Zabawkę która miała ożywić świat wyobraźni. Jednakże prezes firmy nie był oczarowany tym pomysłem i wyrzucił Box Kid'a przez zsyp na śmieci... Ale czy na pewno taki był powód? Odkryj prawdę, pomagając Box Kid'owi odkryć swoje przeznaczenie!

Autorzy:
Programowanie: Sebastian Wiśniowski
Fabuła: Sebastian Wiśniowski
Grafika: Mirosław Wiśniowski
Muzyka: Mirosław i Sebastian Wiśniowscy

Alpha Demo dla PC z Windows (21MB):
- Alpha Demo 0.2.1 na dysku google
- Alpha Demo 0.2.1 na Game Jolt


Alpha demo składa się z 10 poziomów.
W celu przejścia planszy należy zebrać wszystkie karty-klucze, żeby otworzyły się drzwi wyjściowe, prowadzące do kolejnego poziomu.
Jeśli się zablokujesz - zrestartuj poziom.

Sterowanie dla PC:
Poruszanie: strzałki na klawiaturze albo myszka (kliknij gdzie chcesz iść).
Rzucanie kulkami: ctrl + strzałki na klawiaturze (przytrzymaj ctrl i wciśnij kierunek) albo prawy guzik myszki.
Oddalenie kamery: klawisze "1", "2", "3" i "Z", albo kliknij lupę na ekranie.
Szybki zapis: klawisz "S".
Szybkie wczytanie: klawisz "L"

Sterowanie dla Androida:
Do wyboru są 2 schematy sterowania - dotykowy ekran i wirtualne klawisze.

Dotykowy ekran - poruszanie: dotknij w miejscu do którego chcesz iść.
Dotykowy ekran - rzucanie kulkami: dotknij Box Kida i przeciągnij w wybranym kierunku.

Wirtualne klawisze - poruszanie: wirtualny krzyżak.
Wirtualne klawisze - rzycanie kulkami: wirtualny przycisk "x" + wirtualny krzyżak (przytrzymaj guzik "x" i wciśnij kierunek na krzyżaku).

Oddalenie kamery: dotknij lupę na ekranie.


Trailer:




Jeśli podoba Wam się nasza gra i chcielibyście nam pomóc, to rozważcie oddanie głosu. :-)
http://steamcommunity.com/sharedfiles/file...s/?id=509854181

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc. :-)


Screeny:

uIFgoKD.png

cyFVye2.png

DPLVP8F.png

3Sni264.png

FRCxBiC.png

XINKshE.png





Linki:

http://boxkidadventures.com/

http://trexinteractive.com/

Twitter T-Rex Interactive

Facebook T-Rex Interactive

Facebook Box Kid Adventures

IndieDB - Box Kid Adventures

Tumblr - T-Rex Interactive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee fajne, to na kompa bedzie? chce na andka :D

Planujemy wydać Box Kid'a na Windows'a, Linux'a, Android'a oraz Windows Phone. Potem w planach będą jabłka, czyli iOS oraz MacOs. Na koniec zostawiliśmy sobie podbój konsol Sony :)

 

jakos to mile wyglada, przyciaga do siebie smile.gif

Bardzo nam miło, taki miał być efekt :)

 

Tworzenie opcji pauzy, mając większość obiektów gotową, było prawdziwą katorgą. Ale jak to mówią - człowiek uczy się na błędach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wee, alpha demo dostępne do pobrania. Plus najważniejsze informacje, żeby czerpać przyjemność.

 

Alpha Demo:

Windows (11.8MB) - Alpha Demo for Windows

Android (17.2MB) - Alpha Demo for Android

 

 

Alpha demo składa się z 3 poziomów (łatwego, trudnego i bardzo trudnego).

W celu przejścia planszy należy zebrać wszystkie karty-klucze, żeby otworzyły się drzwi wyjściowe, prowadzące do kolejnego poziomu.

Jeśli się zablokujesz - zrestartuj poziom.

 

Sterowanie dla PC:

Poruszanie: strzałki na klawiaturze albo myszka (kliknij gdzie chcesz iść).

Rzucanie kulkami: ctrl + strzałki na klawiaturze (przytrzymaj crtl i wciśnij kierunek) albo kliknij Box Kida i przeciągnij w wybranym kierunku.

 

Sterowanie dla Androida:

Do wyboru są 2 schematy sterowania - dotykowy ekran i wirtualne klawisze.

 

Dotykowy ekran - poruszanie: dotknij w miejscu do którego chcesz iść.

Dotykowy ekran - rzucanie kulkami: dotknij Box Kida i przeciągnij w wybranym kierunku.

Wirtualne klawisze - poruszanie: wirtualny krzyżak.

Wirtualne klawisze - rzycanie kulkami: wirtualny przycisk x + wirtualny krzyżak (przytrzymaj guzik x i wciśnij kierunek na krzyżaku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriso99

Lupa powinna pomóc. Można też spróbować zmienić rozdzielczość, chociaż te dostępne współpracują tylko z 16:9, więc może się trochę porozściągać gdzieniegdzie. Dlatego domyślnie ustawiona jest automatyczna rozdzielczość, odpowiadająca wyświetlaczowi danego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, dawno nic tutaj nie pisałem, więc pora to nadrobić ;-)

 

Na początek obrazek - skomponowany z wrogów i obiektów z Box Kid Adventures.

 

0kx9Kaq.png

 

 

 

Prace nad grą cały czas posuwają się do przodu. Zrobiliśmy już system quicksave'ów, który będzie dostępny w przyszłeś wersji dema. Oprócz tego mamy już gotowe wiele nowych obiektów, z którymi będzie można wejść w interakcję.

 

Aktualnie projektuję kolejny theme dla poziomów (coś w stylu prehistorycznej dżungli), a mój brat implementuje nowy typ przeciwnika:

 

kEsnHAw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z bratem...

Żeby mój brat miał polot do czegokolwiek aniżeli oglądanie anime...

 

Gra zapowiada się fajnie. Wybacz ale nie chce mi się rozpisywać, ale zapowiada się dobrze.

Grafika ######sta i pełna profeska, gameplay sam w sobie ma to coś ze starszych minigierek.

Nie podoba mi się jak blisko krawędzi ekranu trzeba być aby się przesunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele gier opartych o podobną mechanikę, np. Sokoban, Adventure of Lolo, Chip's Challange.

Dla nas największą inspiracją była gra na małe Atari, w którą graliśmy w dzieciństwie, czyli Robbo :-)

 

Box Kid Adventures to nasz pierwszy poważny projekt, więc nie chcieliśmy brać na barki czegoś zbyt skomplikowanego.

 

 

A tutaj screenshot z systemu ocen/nagród za przejście poziomu. Za zdobyte medale będzie można odblokowywać bonusowe poziomy i postacie.

 

GvorNdP.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do grafiki. Napis w logo powinien być w tej samej stylistyce co reszta, bo jako jedyny jest taki pixelowy. Ale to już takie tam szczególy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do grafiki. Napis w logo powinien być w tej samej stylistyce co reszta, bo jako jedyny jest taki pixelowy. Ale to już takie tam szczególy.

Osobiście podoba mi się tak jak jest, ale rozumiem o co Ci chodzi :-)

Jak skończę bardziej priorytetowe elementy, to sprawdzę jak będzie wyglądała mniej kanciasta wersja :-)

 

Dzięki wszystkim za opinie! ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam! :-)

 

Mam przyjemnosć przedstawić Wam nowe demo:

 

Box Kid Adventures Alpha Demo

 

Na razie tylko dla Windows, ale już niedługo będziemy mieli wersję na Androida.

 

Gra tworzy save w "C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Box_Kid_Alpha_Demo"

 

 

Sterowanie:

 

Poruszanie: strzałki na klawiaturze albo myszka (kliknij gdzie chcesz iść).

Rzucanie kulkami: ctrl + strzałki na klawiaturze (przytrzymaj crtl i wciśnij kierunek) albo prawy guzik myszki.

Oddalenie kamery: klawisze "1", "2", "3" i "z", albo kliknij lupę na ekranie.

Szybki zapis: klawisz "s".

 

 

I nowy screenshot:

 

aIhXp94.png

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja jest jeszcze nie ukończona.

 

Te demo to nadal wersja alpha (choć do bety już niedaleko) i posiada tylko 10 poziomów. W pełnej wersji poziomów będzie 25 + 25 do odblokowania za zdobyte medale (za medale będzie można też odblokować dodatkowe postacie/skiny).

Dźwięki prawdopodobnie będą zmienione na inne (to nie jest w tej chwili priorytet) i zostanie dodana muzyka.

Pełna wersja będzie bardziej doszlifowana, dojdzie intro, outro i drobne poprawki w grafice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej.

 

Od razu widać, że gra jest ładna i spełnia wymagania gier tego rodzaju.

 

Zabrakło mi poziomów wprowadzających, pokazujących część elementów mechaniki. Krótkich, nawet kilku sekundowych.

Od razu jesteśmy rzuceni na trochę głębszą wodę. Ale to dopiero testy - możliwe, że planowaliście takie poziomy a Ja niepotrzebnie to piszę.

Dalej co do projektu poziomów. Poziomy niby spełniają jakieś tam wymagania, przedstawiają pewne problemy, ale nie podobają mi się. Brakuje w nich takiego jakby porządku, nie wiem jak to określić. Niektóre elementy mimo, że są na mapie, to wcale nie są używane, lub mijane. Sprawia to wrażenie, że mapy nie są starannie zaplanowane, sporo przestrzeni, która nic nie przedstawia. Może trzeba dodać więcej elementów otoczenia z którymi nie można wchodzić w interakcje? Jakieś kratki w podłodze czy coś. Można spróbować zrobić, aby każdy poziom opowiadał coś sobą. Chyba że jest taki zamysł? Niektóre poziomy nie mają tych wad z przestrzenią, niektóre tak.

 

Nie wiem czy brak pathfindingu to błąd, ale to że postać wybiera drogę w ten sposób, że podkłada się przeciwnikowi to nie jest najlepsze rozwiązanie.

 

Mimo, że jest to dobra gra, to nie wyróżnia się niczym ciekawym.

Tak, czy inaczej. Dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za poświęcony czas na grę i komentarz :) Postaram się wytłumaczyć nasze rozumowanie:

 

Nie wiem czy brak pathfindingu to błąd, ale to że postać wybiera drogę w ten sposób, że podkłada się przeciwnikowi to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Rozumiem, że mówisz tutaj o sterowaniu myszką (mobilne sterowanie dotykowe). Jedną z trudności w Box Kid'zie jest omijanie przeciwników. To nie jest gra w której rywale ranią na dystansie, tylko w bezpośrednim kontakcie. Stąd też nie jesteśmy w stanie wprowadzić pathfinding'u. Jednym z zadań gracza jest omijanie rywali, dlatego nawet sterując myszką (czy palcem) musi tak manewrować aby nie trafić w przeciwnika. Wprowadzanie mechaniki która robiłaby to za gracza, znacznie ułatwiło by grę. Dodatkowo występują także sekwencje omijania skrzyń, gdzie jeden błędny ruch, błędne przesunięcie skrzynki może zablokować drogę do końca poziomu. Tutaj wyszukiwanie ścieżek, także zabrałoby trochę z trudności gry. Wciąż "tradycyjni gracze" (sterowanie klawiaturą) byliby w gorszym położeniu. Mechanika sterowania myszką gdzie najpierw rozpatrywany jest ruch dół/góra, następnie lewo/prawo, wydaje się być przejrzysty i uczciwy wobec gracza.

 

Zabrakło mi poziomów wprowadzających, pokazujących część elementów mechaniki. Krótkich, nawet kilku sekundowych.

Od razu jesteśmy rzuceni na trochę głębszą wodę. Ale to dopiero testy - możliwe, że planowaliście takie poziomy a Ja niepotrzebnie to piszę.

Naszym zamierem jest aby poziomy początkowe, będąc pełnowymiarowymi poziomami, pełniły rolę samouczka (weźmy na przykład Super Mario Bros.). Chcemy aby gracz poznał mechaniki świata gry w trakcie przechodzenia poziomu, stopniowo poszerzając wiedzę o obowiązujących regułach. Po przejściu takiego poziomu gracz będzie usatysfakcjonowany z osiągnięcia jakiego dokonał. Krótkie tutoriale nie dają takiego poczucia. Oczywiście, rozumiemy że te poziomy mogą jeszcze nie spełniać tych wymagań. Razem z bratem zjedliśmy zęby grając w Robbo 20 lat temu, sami wprowadziliśmy obecną mechanikę, nie jesteśmy więc odpowiednimi ludźmi żeby stwierdzić czy te poziomy wykonują swoją pracę należycie. Mamy nadzieję że opinie które teraz uda nam się pozyskać pomogą nam w stworzeniu takich dużych, pełnych poziomów które nauczą gracza jak grać w naszą grę.

(Więc nie będzie krótkich poziomów :) )

 

Dalej co do projektu poziomów. Poziomy niby spełniają jakieś tam wymagania, przedstawiają pewne problemy, ale nie podobają mi się. Brakuje w nich takiego jakby porządku, nie wiem jak to określić. Niektóre elementy mimo, że są na mapie, to wcale nie są używane, lub mijane. Sprawia to wrażenie, że mapy nie są starannie zaplanowane, sporo przestrzeni, która nic nie przedstawia. Może trzeba dodać więcej elementów otoczenia z którymi nie można wchodzić w interakcje? Jakieś kratki w podłodze czy coś. Można spróbować zrobić, aby każdy poziom opowiadał coś sobą. Chyba że jest taki zamysł? Niektóre poziomy nie mają tych wad z przestrzenią, niektóre tak.

Faktycznie zdarzają się pokoje gdzie jest sporo niezagospodarowanej przestrzeni, może faktycznie należałoby coś tam dołożyć. Nie chcemy aby gra wyglądała "sterylnie", gdzie oprócz zagadek jest pustka, stąd w niektórych poziomach pojawią się skrzynki mające służyć jako "brud", zmniejszając wrażenie pustki. Tutaj muszę się z tobą zgodzić, nie zawsze tego dopilnowaliśmy.

Nie chcemy aby poszczególne pokoje były "ciasne", chcemy aby było w nich trochę przestrzeni dając uczucie swobody.

O jakiś detalach, urozmaicających poszczególne poziomy można pomyśleć. Wcześniej się nad tym nie zastanawialiśmy, ale może jest to dobry pomysł. Wprowadzi trochę urozmaicenia oraz "brudu".

 

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu byłem w stanie zaprezentować nasz punkt widzenia na problemy które przedstawiłeś. Każda opinia jest ważna, szczególnie ta która odnosi się do pierwszych poziomów, gdyż to od nich zależy czy gracz będzie grał dalej w naszą grę, a jako że chcemy aby gracze byli w stanie sprawdzić demo gry przed zakupem, to nasz los leży w rękach tych poziomów.

Dzięki za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię Uzjel :)

Postaramy się wyciągnąć z niej wnioski :thumbsup:

 

Może trzeba dodać więcej elementów otoczenia z którymi nie można wchodzić w interakcje? Jakieś kratki w podłodze czy coś.

Pomyślę o tym, gdy już będziemy na etapie szlifowania :). Przede wszystkim chciałem, żeby grafika była przejrzysta i łatwo dało się odróżnić elementy interaktywne od otoczenia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć! :-)

 

Właśnie udostępniliśmy nowe Alpha Demo.

Nie ma jakichś drastycznych zmian w stosunku do poprzedniej wersji, ale poprawiliśmy parę błędów, zmodyfikowaliśmy gdzieniegdzie UI i dodaliśmy opis sterowania bezpośrednio do gry.

 

Pobrać można z Game Jolt albo z dysku google:

 

http://gamejolt.com/games/puzzle/box-kid-adventures/47099/

 

https://drive.google.com/file/d/0B8x-oWpTsY...iew?usp=sharing

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
super, będziecie to sprzedawać? gdzie to chcecie wydać?

Niedługo planujemy ruszyć z Greenlight'em na Steam'ie. Nie martwcie się, damy wam znać :) Zaatakujemy jeszcze Androida, więc gra powinna wyjść w tym samym czasie na dwóch platformach. W dalszych planach mamy Windows Phone'a (rodzina nas oto szczypie) oraz iOSy (ale tu to potrzeba sprzętu, więc Box Kid musi się wpierw sprzedać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...