IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Uwaga!

Odsyłanie do wujka google.pl nie rozwiązuje problemu! Lepiej podaj od razu konkretnego linka do strony gdzie użytkownik znajdzie rozwiązanie problemu, bądź po prostu w ogóle się nie udzielaj.

Reply to this topicStart new topic
Problem z szybkim tappingiem na Androidzie, Nikt nie wie...
MetalowyNerd
post 4.01.2017 - 1:10
Post #1

Smart Newbie
*

Grupa: Użytkownicy
Team: Pyrite Industries
Uploader
Ostrzeżenia:
(0%) -----

Witam. Mam niby drobny problem z szybkim tappingiem. Chodzi o to, że w grze trzeba "klikać" możliwie najszybciej, jak tylko gracz potrafi. Problem z tym jest taki, że nawet, jeśli dodam do startowego obiektu w Create Event linię: "device_mouse_dbclick_enable(false);", to fon i tak łapie lagi po krótkim czasie i gdy przestanę szybko "klikać", gra jeszcze przez kilka sekund "zbiera" (jakby z opóźnieniem) dotyki na ekranie. Nie wiem już, jak to mogę naprawić. Myślałem o tym, żeby program (jeśli nie nadąża), pomijał dotyki, ale nie mam pojęcia, jak tego dokonać. Niby pierdoła, a jednak nigdzie nie znalazłem na to odpowiedzi.

W kodzie dodałem też jakby limit obiektów, odpowiadających za dotknięcia (jeśli jest mniej, niż 8 takich obiektów, przy dotknięciu, utwórz kolejny), ale i to nie pomaga. Obiekty takie znikają zaraz po wykonaniu poleceń ze swojego Create Event. Pomóżcie, bo projekt stoi przez pierdołę, a nigdzie (czy to po angielsku, czy polsku) nie mogę znaleźć pomocy...

--------------------
MOJE PROJEKTY

ANDROID ══════════════════════════════════════════════════
  1. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Pixel Defender
  2. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Wrecked On Kepler-452b
  3. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Zombie Defence

WINDOWS
═════════════════════════════════════════════════
  2. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Zombie Defence

Go to the top of the page

+Quote Post
post 4.01.2017 - 1:10
Post #

Uploader

Pani kontekstowa pokazuje swe wdzięki tylko w Valhalli lub wszędzie jeżeli nie jesteś zalogowany(a)! :3

Quote Post
Threef
post 4.01.2017 - 7:28
Post #2

Lawful Evil
Ikona grupy

Grupa: Moderatorzy
Team: Huuuge Games

threef_games

Nagrody:
Najlepszy Uzytkownik (CA 2014)
Najlepszy Uzytkownik (CA 2012)

Uploader
Ostrzeżenia:
(0%) -----

Rozwiązanie to używać tylko pojedynczego kliknięcia ale mierzyć czas pomiędzy kliknięciami. Jeżeli jest dostatecznie szybki to uznawać zę było to poprawne podwójne kliknięcie.

GML (create)
click_timer=0

GML (step)
if(mouse_check_pressed(mb_left)) {
if(click_timer+220000<get_timer()) {
//Poprawne podwójne kliknięcie
}
click_timer=get_timer()
}

get_timer() to funkcja mierząca milisekundy od uruchomienia gry. Idealnie się sprawdza przy wszystkich licznikach. Dostosuj wartość 220000 do takiej jaka będzie Ci pasować. 220000 to 0.22 sekundy.

--------------------
Pracuję nad: 2 Guys 1 Gun, Gra IDLE, The Great Improvisation,aVoid, Joy-N
Gry które zrobiłem na Jamach:

Boom Ball | Flappy Souls | IT was only a dream | MinoTour | Super Space Dragons Delta - Unity | Warsaw Demonstrations | Small House in Red Woods | Clearing Floor | To The Princess, up we go! | 半 満 杯 瓶 (Half Full Vial) | 2 Guys 1 Weapon | Mash for Three | Fall Of: The Run | Racist game | Dashwood's Daring Delves | Dungeon Auto-Crawler | Infection | Blesk | Hero of Tower | Gra Tekstowa | Castle Conqueror | Not so space GAME | Dozo Gozaimazu | Hokej | Icy Tower | PotatoMan want to save world, but you'll not finish the game! | Dodge 'n' Dodge | Side Scroller | Catch The Easter Egg | WarWord Kittens | Icy Towel | Super'Bad'Man | Spell Hell | Notes | Lab Experiment Demo | Invaders! | The Roaring Game | Ucieczka | dotK | LD26 | Młot | Plants vs Plants | Ogień Olimpu | MotherShip | The Ship | Symulator jaskółki | Aparature Science - Tornado | Wyścig z AI | 3423

+Quote Post
MetalowyNerd
post 12.01.2017 - 12:21
Post #3

Smart Newbie
*

Grupa: Użytkownicy
Team: Pyrite Industries
Uploader
Ostrzeżenia:
(0%) -----

Okej. Dzięki. Wygląda na to, że działa, a "wygląda", bo sprawdziłem na szybko eksportem na fona z 30fps. Dzięki za pomoc smile2.gif.

--------------------
MOJE PROJEKTY

ANDROID ══════════════════════════════════════════════════
  2. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Wrecked On Kepler-452b
  3. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Zombie Defence

WINDOWS
═════════════════════════════════════════════════
  2. ✔✔✔✔✔✔✔✔✔ Zombie Defence

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.03.2017 - 11:17