Skocz do zawartości

Inwazja 3: Planeta klaunów


exp

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Inwazja 3: Planeta klaunów

 

Gatunek: platformówka/ctc

 

Opis: Chciałem dać intro w grze, ale już nie zdążę, więc fabuła prezentuje się tak: Wcielamy się w jednego z żołnierzy kosmitów, który leci na Ziemię w celu inwazyjnym. Po drodze zatrzymał się na przydrożnej planecie, aby zaspokoić naturę. Okazuje się, że planeta jest zamieszkała przez klauny, z których jeden podwędził silnik z naszego statku! Musimy złapać tego klauna i odzyskać skradzioną część.

 

w grze używa się klawiatury w segmentach platformówkowych i myszy w segmentach ctc. w tych drugich mamy ograniczony czas i po każdym strzale musimy naładować broń (jeśli celownik zacznie migać i usłyszymy pikający dźwięk to znaczy, że się naładowała)

 

Download: zippy

Rozmiar pliku: 3,35MB

 

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: ja

Grafika: ja

Muzyka: ja

 

zrzut1.png

zrzut2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

 

Jako koncept gry podoba mi się, tak jak pozostałe inwazje, jest solidnie, humorystycznie, całkiem dobrze...

 

ALE

 

Z punktu widzenia YXY to odgrzewany kotlet w ktorym zapewne 90% kodu to recykling z Inwazji 2 dla zaoszczedzenia czasu, to samo z grafiką(niemniej do recyklingu grafiki sie nie czepiam bo nie o to chodzi w yxy), a gameplay'owo zmieniło się tylko to, że jest pistolet zamiast magii i jest stage z klaunem.

Nawet nie jestem w stanie stwierdzic czy to się nie gryzie z zasadami YXY. W pewnym sensie nie, ale z drugiej strony wygląda jak mocne naciąganie zasad.

 

Nie wiem, jeżeli zobacze gre Chell i uznam ze jest wystarczajaco dobra(i nie odgrzewana) zapewne na nia zaglosuje. Jakoś tak liczyłem, że mimo wszystko kazda Inwazja bedzie inna ale to zepsules.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia YXY to odgrzewany kotlet w ktorym zapewne 90% kodu to recykling z Inwazji 2 dla zaoszczedzenia czasu

nope, jest to zupełnie nowy silnik zrobiony w zupełnie inny sposób - zobacz chociażby animacje postaci, skakanie, ukośne platformy, ruchome bloki itd. mechanika nie ma nic wspólnego z tym, co było w Inwazji 2 (a szczególnie tą pierwotną wersją, która była na zippy - tam mechanika była tylko najprostszym kodem na grawitacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...