Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online - Decydujący UPDATE


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec tego, iż Almora posiada bardzo dużo bugów jestem skłonny zawiesić projekt do odwołania, najprawdopodobniej Almora ujrzała by światło dzienne dopiero po kompletnym przepisaniu silnika zarówno klienta jak i serwera. Jednak zauważywszy zainteresowanie Almorą i fakt, iż serce mi się łamie jak pomyślę ile pracy w nią włożyłem skłania mnie do zrobienia kolejnego update, eliminującego te większe błędy typu reputacja, walka itp. Drugą sprawą jaką się zajmę, jest optymalizacja grafiki i dźwięków, tak aby udało się zwolnić trochę pamięci.

 

Jeżeli dalej gra nie będzie grywalna przez nasilanie się błędów - projekt zawieszam i tworzę nową grę, której scenariusz już mam. Nie będzie to MMORPG, ale gra sieciowa, więcej szczegółów nie mogę zdradzić, tym bardziej, że nie będę jej robił sam.

Natomiast jeżeli Almora w jakiś tam sposób "przeżyje", to nowy projekt będzie również powstawał, a Almora będzie pomału update'owana.

 

Dla wyjaśnienia dodam tylko, że jeżeli Almory nie uda się reanimować, to nie zostawię nawet serwera, dlaczego? Otóż pracy przy niej jest dużo i każda osoba, która postawiłaby serwer, chciała by nowych updatów/poprawek, a ja nie będę miał czasu na takie rzeczy zajmując się nowym projektem. Jeżeli gra nie przejdzie pozytywnie ostatniego update'a, to już nie ma sensu "inwestować w 20-letni samochód"

 

Jest mi przykro, a chyba nawet bardziej niż Wam, użalając się nad samym sobą dodam tylko, że z Almorą jestem w pewien sposób związany ( brzmi dziwnie ), ale każdego dnia nie było chwili, abym nie myślał o jej tworzeniu, po każdym powrocie z pracy/rodziny/kolegów zawsze była na wieczór do robienia Almora. Także naprawdę szkoda wstrzymywać mi ten projekt, ale innego wyjścia nie będzie.

 

Kończąc składam wielkie podziękowania za testy oraz dotacje. Nowy update będzie albo dziś po godzinie 23:00, albo jutro w godzinach popołudniowych - bez przedłużeń.

 

Serwer jest na chwilę obecną wyłączony i zostanie tak do momentu nowego update'a.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Mam wielką prośbę, czy mógłby ktoś w skrócie opisać po angielsku na forum ENGLISH TOPIC ONLY to co napisałem powyżej? Będę naprawdę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak masz myslec, zrobiles naprawde fajna gre i mimo tych bugow gra sie cudownie, wczoraj nie moglem po prostu przestac..

A ten wspolny hunt z Ranmusen, to sa niezapomniane emocje gdy goni Cie jakis potwor i jakos razem wspolpracujecie a potem cieszycie sie gdy go zabijecie..

 

Mam nadzieje, ze Almora przezyje i bedzie mozna w nia grac bo jest cudowna ^^.

 

Powodzenia~

 

PS. Nie moglem sie powstrzymac od napisania tego posta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz Borek zawsze spróbować "przepisać" kod Almory na inny język programowania, co by w mniejszym lub (raczej) większym stopniu wyeliminowało problem wymagań sprzętowych.

 

W każdym razie i tak większym problemem są bugi, a i na zmianę środowiska nie ma raczej zbytnio czasu. Życzę powodzenia w tych "ostatnich dniach". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Hehe, w końcu jakieś dobre decyzje :D

Co do łamania serca - skąd ja to znam, 4 lata robię Farmera Frana i końca nie widać, a ciągle znajduję coraz to lepsze rozwiązania wszystkiego i optymalizacji co rusz wymaga cała gra. I tak od nowa i od nowa....

Co do zawieszania Almory - to nie wiem czy jest sens przepisywania silnika od nowa, co byś nie zrobił - GM ssie i tyle. Pomysł na grę jest sty, ale narzędzia do tego użyte - już nie. Wspaniała muzyka, wspaniała grafika, chętni do gry - i tylko ten głupi game maker... ale cóż poradzić, skoro jest on tak prosty w obsłudze :P

 

edit. przetłumaczyłem, może nie najlepiej (ciągle mam te problemy z rozróżnianiem czasów), ale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... bardzo dojrzała wypowiedź, a spójrz na to z tej strony;

Łatwo jest zrobić dziecko ,ale co potem ? Ucieczka? Większość ludzi tak robi, ucieka. Ciężko jest natomiast wychować ,ubrać ,wyżywić maleństwo. Przeżyć okresy burzy w jego życiu, lecz po burzy zawsze jest tęcza. Kiedy twój skarb przeobrazi się w dojrzałego osobnika wtedy będziesz na niego patrzał z dumą i będziesz mógł powiedzieć że się nie wycofałeś i przetrwałeś "wędrówke po pustyni(drog do swojego Kananu,ziemi obiecanej)"

 

Nie zbyt mądrym posunięciem jest to : "jeżeli ja czegoś nie mogę mieć to niech nikt inny nie ma"

 

 

Myślę że zrozumiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Almory, mam nadzieję, że ten update wypadnie pozytywnie. Życzę powodzenia, czy to będziesz kontynuował Almorę, czy zabierzesz się za inny projekt. Gra nawet z tymi błędami jest świetna, grywalność jest (przynajmniej dla mnie) na bardzo wysokim poziomie. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze ;)

BTW - jak zobaczyłem temat to przeczytałem Almora - Online - Decydujące Starcie ^^ (Obcy - Decydujące Starcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrobie oddaj mi chociaz te 21k bo zly kamien mi dales :P

 

 

Jesli zucisz Armore to naprawde popelnisz bląd, Gra sie bardzo super. Umnie na kompie nie ma zadnego buga, wtedy co sie odlonczylem to specjalnie bo musialem sleep :P.

 

 

 

Jesli sie Ci nudzi robienie jej to twardo zmuś sie bo nie wiesz że tracisz projekt ZYCIA!!!!!!!!!!

 

 

EDIT:

Powiem jeden bug ktory zauwazylem podczas grania do 15 lvla:

 

Gdy jestes zatruty, nie mozesz sie wylogowac. Zginolem i bylem zatruty i nei moglo mnie reconect. Z tego wnioske ze po smierci powinienees ustawic zatrucie na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest aż żal słyszeć że Almora ma być zawieszona :( Te bugi nieprzeszkadzają mi aż tak w grze. Uwielbiam to uczucie kiedy z potworka wyleci mi dobra rzecz :P Wtedy to jest radocha i tak ma być ;) Bardzo fajnie się gra np. kiedy wyruszam na polowanie do buszu z grupką przyjaciół i razem zwalczamy potężne potwory xD

 

Pozdro i życzę żeby bugi dało się łatwo wyeliminować ;)

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy np. niedało by się servera przepisać jakoś pod język C++ lub inny a gre zostawić na Game Makerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ale z was muły. Powtórzę z innego wątku: Zawieszenie projektu nie oznacza zaraz jego porzucenie na zawsze. To była pierwsza taka gra Borka, więc na czymś musiał zbierać doświadczenie w tworzeniu gier online. Po prostu nie ma sensu tkwić w aktualnym silniku i naprawdę musiałby być przepisany kod całkowicie od zera. I jest całkiem prawdopodobne, że tak zostanie zrobione... ale kiedyś... naprawdę dalsze kiedyś. W międzyczasie jak napisał Borek - pewnie wyda jeszcze jakieś inne gry i będzie gitara, wróci do Almory i zacznie się creepowanie od nowa. Tylko znając życie - terminarz wydawania przez niego gier, pewnie minie parę ładnych lat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Nie wyrobie oddaj mi chociaz te 21k bo zly kamien mi dales :P

Jesli zucisz Armore to naprawde popelnisz bląd, Gra sie bardzo super. Umnie na kompie nie ma zadnego buga, wtedy co sie odlonczylem to specjalnie bo musialem sleep :P.

Jesli sie Ci nudzi robienie jej to twardo zmuś sie bo nie wiesz że tracisz projekt ZYCIA!!!!!!!!!!

EDIT:

Powiem jeden bug ktory zauwazylem podczas grania do 15 lvla:

 

Gdy jestes zatruty, nie mozesz sie wylogowac. Zginolem i bylem zatruty i nei moglo mnie reconect. Z tego wnioske ze po smierci powinienees ustawic zatrucie na 0

 

ciekawe, a u innych są bugi, bo mają inne kompy :P Bugi to błędy w grze, a nie wymagania, których niektórzy nie spełniają. Tak samo cięcie się gry, zwalnianie itp. to niekoniecznie bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że najnowszy update spełni swoje zadanie. Ja miałem to szczęście, że w najnowszej wersji nie natrafiłem na żaden bug. Twoja nowa gra też na pewno będzie wspaniała, ale nie porzucaj pracy nad Almorą tak jak równie dobrego Hidden Swords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łamania serca - skąd ja to znam, 4 lata robię Farmera Frana i końca nie widać, a ciągle znajduję coraz to lepsze rozwiązania wszystkiego i optymalizacji co rusz wymaga cała gra.

 

Sorry Gnysek,ale w farmerze franie nie widze nic ciekawego,i nie kapuje jak można taką gre robić 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, jeśli byś potrzebował jakiejś pomocy w programowaniu, szukaniu dll/gml'a, naprawianiu bugów to ja mogę pomóc(Już chwile jestem to na forum i na GMC i widziałem dużo dll, rozwiązań i pomysłów).

 

Jakbyś miał czas to morze spróbuj podzielić mapę na parę mniejszych, morze to by pomogło z fps i w maksymalnej ilości graczy.(tak myśle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

nie, wystarczy się rozwijać i znajdywać nowe rozwiązania, oraz chceć stworzyć o wiele bardziej idealną grę niż się umie. Ot co. Spróbuj zrobić tak interaktywną z otoczeniem grę, to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy być wyjątkowo cienkim w Gm'ie. :twisted:

Taaa.. podejrzewam ze gdybym chcial sam zrobic takiego farmera franka to zajelobymi podobną ilość czasu (jeśli w ogole bym podołał).. Sam farmera lubie barziej jako ciekawostke, i gre swietnie zrobioną pod względem technicznym, bo sam lubiezdecydowanie bardziej dynamiczne gry - ale i tak dla gnysa maximal respect...

A co do Almory - nawet nie grałem w 0.62.. i zobaczymy, jesli wyjdziepelna wersja - pogram w pelna, jesli projekt bedzie zaieszony - pogram w najnowsze wersje.. lubie tą gierkę ale puki co nie spuszczam sie na moitor w oczekiwaniu na kolejne update ;-)

Mufah,myślisz że w 4 lata bym się nie wyrobił?

myśle że nie..

(dziecko neostrady??)

na prezydenta....

 

Bless Ya. Propaganja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzy na to Borek, to stereotyp typowego programisty. Robi piękne dzieło i przyjemność sprawia mu same jej tworzenie, stokroć większą niż granie w nie, dziecię powstało, świat je poznał i ocenił, ocenił bardzo dobrze, ale wszyscy wiemy, przyjemność programista odczuwa w tworzeniu od zera, a nie w poprawianiu czegoś.

 

Almore ostaw, chodźby na dwa tygodnie.

 

Pomysł z nową grą? Czemuż nie? Powodzenia ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa jak Borek zawiesił Hidden Sword to każdy spanikował i wrzucał, jak pojawiła się almora kazdy nagle wybaczył - to samo będzie jak Borek wyskoczy z nowym projektem - który pewnie bedzie równie dobry, skądś to znam że gry robi sie mimo wszystko coraz lepsze, a tendencja spadkowa to pojedyncze i nie czeste przypadki

"In Borek We Thrust"

Shacka ma nacka. Propaganja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje Borek daj spokoj z Almora na Gm'ie... gdy bedziesz pisal gre od nowa napewno bedzie dwa razy lepsza dojda Ci nowe fajne pomysly mozesz na nowo przemyslec gre i zrobic cos czego nie mogles juz w trakcie... nie mowie ze masz Almore robic od zaraz... zajmij sie tym innym projektem... odprez sie i ciesz sie tworzeniem... ale mam nadzieje ze za kilka lat uslysze o nowym mmorpg Almora Online ;]

Co do Farmer Frana to bede bronil Gnyska... bo jak sam mowil rozpoczynal ciagle na nowo projekt zeby gra byla lepsza... dokonczy teraz gre na szybko... i jak skonczy bedzie zalowal tego ze mogl zrobic lepsza... I watpie ze Gnysek zyje tylko Farmer Franem...

Btw. widzialem cos na Gmc w sygnaturze kolesia Farmers Life i jest to gra Online... z tego co widzialem na mini obrazku bardzo podobna do Twojej ale naszczescie tez nieukonczona... ok juz koncze tego offtopa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...