Skocz do zawartości

Zablokowane [Wyniki!] OxGames Challenge


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy_1.png

Mam wam do zaoferowania konkurs i to nie byle jaki. Jako, że nagroda w postaci zdjęcia warna jest już mało satysfakcjonująca ze względu na Auto Warn Level Reduce, a uścisk dłoni administratorów GMclanu może wyjść bardzo drogo, postanowiłem porozmawiać ze sponsorem. Nie uwierzycie, ale udało się! Ogłaszam więc, że główną nagrodą w konkursie jest gra na PC Dragon Age: Początek (PL) od BioWare.

da.jpg


Każdy z was może wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać grę w terminie nie przekraczającym ustalonej daty.
Tematem konkursu jest bitwa morska. Tak, dobrze czytacie :) Taki temat daje wiele możliwości, nie wierzycie? Podpowiem wam. Można zrobić strategię/strategię turową, gdzie steruje się flotą statków. Można również zrobić grę zręcznościową, gdzie steruje się jednym statkiem np. pirackim, gdzie plądruje się inne stateczki i grabi wyspy. Gra ma zawierać elementy bitwy morskiej, ale nie musi być to sama bitwa morska. Czas akcji i rodzaj okrętów też jest dowolny: Może to być bitwa łodzi podwodnych, albo koników morskich z klanem rekinów.


Pracę można oddać po sprawdzeniu tych zasad:

1. Nieoddanie pracy w terminie jest jednoznaczne z porażką uczestnika.
2. Praca musi być stworzona specjalnie na potrzeby konkursu.
3. Praca nie może zawierać treści obraźliwych dla innych użytkowników.
4. Praca może być wykonana przez więcej niż jedną osobę, ale nagroda jest jedna.
5. Grafiki muszą być autorskie, lub narysowane przez inną osobę na potrzeby konkursu.
6. Gra musi być związana z podanym powyżej tematem.
7. Maksymalny rozmiar gry to 20MB
8. Gra musi działać na win7 oraz Vista.
9. Gra może zawierać rozszerzenia.
10. Gra musi być napisana w Game Makerze.
11. Nie wolno umieszczać swoich projektów konkursowych przed zakończeniem konkursu.
12. Konkurs jest ważny tylko wtedy jeżeli wpłyną minimum 3 prace na wystarczającym poziomie aby nazwać je grą.
(Regulamin może zostać poddany zmianom)

Jury to trzyosobowa komisja która jest bezstronna, nie zna programu Game Maker, ani żadnego z uczestników konkursu, oraz nie udziela się na GMclanie.

Pracę lub pytania na temat konkursu proszę przesyłać na adres konkurs@oxgames.vel.pl
Czas oddania prac do 17stego września.


Za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzca dostaje:
Grę PC Dragon Age: Początek, Smycz ZTG i Jojo YoYoGames

Drugie miejsce:
Smycz ZTG

Trzecie:
Jojo YoYoGames

(Temat zatwierdzony przez administrację)

Wyniki:
Klik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4. Praca może być wykonana przez więcej niż jedną osobę, ale nagroda jest jedna.

Czy to nie piractwo, jeśli jedna osoba będzie miała grę i pożyczy drugiej?

 

Nie, bo gra nadal jedna osoba. To tak jakby odsprzedać. Zresztą - grę dostanie jedna osoba a co z nią zrobi - to juz jej sprawa

gnysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM ma swoje ograniczenia wydajnościowe nad którymi inne języki mają przewagę. Ważne aby zabawa była fair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie uzjel to zdecyduje, ja nadal uważam że uczciwie będzie jak pozostanie przy GM, ale ostrzegam że jeśli pozwoli na gry nie zrobione w GM to nie dam Wam wygrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepię tylko ostatniego punktu - znając życie ukończone zostaną ok. 2 gry (z tych "które można nazwać grą" to pewnie 1), i wtedy praca tych dwóch osób idzie na marne, bo konkurs zostaje unieważniony.

 

Powiedzmy że dwie gry będą jeszcze okej. Ale jedna gra niestety nie.

 

Czemu gra musi być zrobiona w game makerze? Od pewnego czasu tworzę gry w C++ z SDL (tfu, tzn pisze gry) i w tym chciałbym się trenować a wy mi tu z takim czymś się wyskakujecie :unsure: zróbcie dla mnie wyjątek (wtedy będzie też wersja dla linuxa ;) )

 

Konkurs jest dla użytkowników GM'a i zdania nie zmienię.

 

a jaki to oryginał? ( chodzi mi o to czy to z jakiejś serii np. platynowa edycja czy nie? )

 

Edycja zwykła.

 

powinien być jeszcze punkt w regulaminie że Psyś nie może brać udziału :jezor:

 

Psyś może brać udział, jak zrobi grę w GMie.

 

A to why? xD Ja nie chce wygrać :D I wanna yoyo :D

 

Nie bardzo rozumiem. Za pierwsze miejsce też jest jojo. Musiałbyś mieć albo pierwsze albo trzecie miejsce.

 

Ja wziąłbym pewnie udział w konkursie ale nie chce mi się robić gry w GM'ie

 

Tym bardziej nie będzie Ci się chciało jej robić w C++, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOJO to plastikowy syf, wiem bo byłem na ZTG i mam.

Smycz też mam, powód co wyżej.

A grę może i bym chciał ale od kilku lat nie mam motywacji dokończyć jakąkolwiek grę więc niby czemu teraz miałbym mieć i do tego wygrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOJO to plastikowy syf, wiem bo byłem na ZTG i mam.

Smycz też mam, powód co wyżej.

A grę może i bym chciał ale od kilku lat nie mam motywacji dokończyć jakąkolwiek grę więc niby czemu teraz miałbym mieć i do tego wygrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie. Tworzenie gier to zabawa i hobby. Fajnie jest chyba jak jeszcze można coś za to dostać, nie ? Zapomniałem wspomnieć że jak jojo, smycz i gra się nie podoba to może dostać w zamian 2000 punktów doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOJO to plastikowy syf, wiem bo byłem na ZTG i mam.

Smycz też mam, powód co wyżej.

A grę może i bym chciał ale od kilku lat nie mam motywacji dokończyć jakąkolwiek grę więc niby czemu teraz miałbym mieć i do tego wygrać?

Jak ta nagroda ci nie wystarcza, to rób na ten konkurs:

http://glog.yoyogames.com/?p=1009

I temat obszerniejszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być dlaczego YXE nie moze

bo będę niezdrową konkurencją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs jest dla użytkowników GM'a i zdania nie zmienię.

Nie żebym coś narzucał ale jeśli pozwolisz na pisanie gier nie tylko w gm możesz na tym tylko skorzystać. Na pewno nie jest to łatwiejsze niż pisanie w gm a może przybyć trochę uczestników. Oczywiście all musiało by być pisane "from the scratch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...