Skocz do zawartości

Zablokowane Co dalej z GMCLAN...


Ranmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Aktualnie zarzucilem ostatecznie projekt ulepszania GMCLAN'u. Poszukuję dodatkowego administratora(ów) do prowadzenia GMCLAN'u. Obowiązki i przywileje:

 

- Musi to być znana nam osoba

- Musi cieszyć się bardzo dobrą opinią

- Musi znać na PHP i MySQL (opcjonalnie)

 

- Bezpośredni dostęp do konta gmclan.iglu.cz

- Bezpośredni dostęp do oryginalnego skryptu gmclan

- Nie może doprowadzić do wycieku skryptu osobom trzecim

 

- Musi opiekować się stroną.

- Musi opiekować się skryptem.

 

- Bedzie mogla przyjmowac nowych redaktorow i w ogole zarzadzala cala strona tak jak ja do tej pory

 

Na dysku mam wersję rozwojową GMCLAN z drobnymi poprawkami i takie tam. Dobrze by było, gdyby ta osoba dorobiła lay do wszystkich działów i fajnie gdyby spróbowała napisać mody.

 

GMCLAN nie zawiera modułu wyboru skinów. Jednak jeżeli administrator będzie chciał zrobić nowe skiny, nie ma problemu, osobiście go mogę napisać.

 

 

Teraz powód:

Otóż chciałem ostatecznie zakończyć rozwój skryptu serwisu GMCLAN przed czwartkiem, jednak awaria komputera mi to uniemożliwiła i nie zdążyłem dopisać nowych modów (miało to być prowadzenie on-line dokumentacji jak w php.net i wlasna personalna strona projektow dla kazdego zarejestrowanego usera). Jutro zaczynam studia i bede mial jeszcze mniej czasu. Najbardziej wkurza mnie fakt, ze administrowanie i ciagle grzebanie bylo mojapriorytetowa rzecza w wyniku czego duzo projektow jest zamrozonych, jak chocby moj ulubiony RMPortal. Odkad prowadze GMCLAN, nie moge sie skupic na zadnym innym projekcie. Dlatego podejmuje drastyczne srodki. Nie chce juz miec na sumieniu tej strony (ale chce pozostac chociazby jej wspolwlascicielem). Chce byc tylko zwyklym userem, albo co najwyzej zwyklym redaktorem.

 

Jezeli nikt sie nie znajdzie, bede szukal po serwisach by przeprowadzic jakas fuzje. Tak wiec ktos to musi wziac na barki... Mam nadzieje, ze nie pisze tego pod presją chwili. Smutno się robi, zwłaszcza, że włożyłem w nią rok ciężkiej charówy...

 

ps. Ewentualnie jezeli chcecie, moge dalej byc adminem, ale wtedy nie bedzie praktycznie zadnych ulepszen niczego. Rowniez nie mam zamiaru juz pisac newsow. Bede zajmowal sie tylko i wylacznie wlasnymi projektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi cieszyć się bardzo dobrą opinią

 

Z całym szacunkiem, ale Marmot mi jakoś nie pasuje do tego punktu. Chociaż muszę przyznać, że się ostatnio poprawił.

 

---

 

Podobnie jak Kaytek się "nie proszę". Powód? PHP znam bardzo słabo, a MySQL prawie w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale Marmot mi jakoś nie pasuje do tego punktu. Chociaż muszę przyznać, że się ostatnio poprawił.

Nawet się nie zgłosiłem i już na mnie marudzisz. Szkoda, trudno, ale powiem tak. Redaktorowanie mi zupełnie wystarcza. Admin powinien być osobą bardziej znającą się na GM. Przyznam się, że mi tyle wystarcza co mam. Jeszcze mógłbym odganiać różnych użytkowników (tzw. FTG maniaków bo trochę na nich nagadałem na FTG :] ). Moim kandydatem jest, Choosen, bo chyba najlepiej zna się na GM z nas wszystkich nie licząc Ranmy. Ewentualnie Piotr, ale on nie uczestniczy ostatnio w codziennym życiu naszej ukochanej stronki.

 

PS. Pozatym szkoda, że ludzie odchodzą z naszej GM Sceny. Kolejny taki przypadek :( .

PS2. Ja znowu się znam na PHP, i trochę na mySQL, ale zawsze te zapytania do bazy mnie zniechęcały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wiecie co? Doszedłem do wniosku, że jednak popracuje jeszcze w ten weekend nad paroma rzeczami i koniec. Chodzi mi o to by nowy administrator nie musiał się bawić w php i mysql, bo z tego co widzę, to praktycznie nikt tutaj tych warunków nie spełnia, więc trzeba obniżyć poprzeczkę (oczywiscie w razie awarii albo innej padaki systemu slużę pomocą). Jeszcze dzisiaj wrzucę wersję z paroma drobnymi poprawkami, ale większość lay'a nie będzie jeszcze skończona, także będą 2 ślepe linki do nieistniejących modułów.

 

Marmot: Patrz post Vardiego, z tym, że ja nie "nie mam czasu na administrowanie GMCLANem" lecz przez administrowanie "nie mam czasu na swoje projekty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

no więc jak nie trzeba się bwaić mySql - mógłbym spróbować - tylko nie wiem czy z moją własną stroną i projektem gry bym się wyrabiał - ale myślę, że jakoś bym to podzielił.

Znam ogólną strukture PHP i o MYSQL wiem też cośtam (jakieś rekordy umiem wstawiać przez phpMyAdmin).

 

tylko zastanawia mnie jedno?? czy ty czasem nie płacisz za serwer ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No niestety, jako, że używam teraz innego hardware'u (o wiele słabszego), nie mogę używać takich progsów jak np. photoshop, więc tak czy siak prace muszę zawiesić - to jest oficjalna wersja. Nieoficjalnie w każdej chwili mogą nastąpić zmiany lub w ogóle.

 

Gnysek. Nie płacę za konto, mam je za friko. Co do zabawy z mysql'em, to na iglu.cz jest phpmyadmin, więc sprawa mysql'a rozwiązana. Czasem trzeba go użyć, bo przez panel redaktorski nie można dodawać nowych kategorii linków, artów itp.

 

Tak mógłby prezentować się ulepszony GMCLAN: kliknij tutaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Od strony kodu i grafiki. Zamieszczam cały aktualny skin dla przykładu, choć w kolejnej wersji GMCLAN jest w pewnych miejscach już nieaktualny, ale 90% struktury jest taka sama.

https://gmclan.iglu.cz/upload/temp/skin1.zip

 

Chodzi głównie o kod, ponieważ trochę tego jest. Jak ktoś jest chętny do tworzenia nawet jakiegoś innego skina to proszę bardzo. Jest tylko jeden warunek. Strona musi poprawnie wyglądać w IE, Mozilli/Firefoxie i Operze, większość styli ma być w osobnym pliku i najważniejsze, trzymać się standardu XHTML, czyli krótko mówiąc praktycznie nie używać tabelek do konstrukcji strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marmot

FTGowiec? Ja się 'urodziłem' (fajne określenie, he he :) ) na EFactory. :)

A poza tym: Nic do Ciebie nie mam, trochę to całe FTG porypane, ale jestem tam modem i dbać muszę ( a właściwie musiałem lub będę musiał :D ) pilnować, żeby takie nie było. Mimo wszystko, chyba zrezygnuje z posadu moda na FTG na rzecz redaktora na CGNet...

 

A do tematu: Ja proponuje 'zdegradowanie' Ranmy na pozycję "Admina Technicznego" (to chyba najlepsza pozycja w tej sytuacji... )

 

PS: Jestem zmęczony, więc jeśli powyższe nie ma sensu: usuńcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tematu: Ja proponuje 'zdegradowanie' Ranmy na pozycję "Admina Technicznego" (to chyba najlepsza pozycja w tej sytuacji... )

 

Porypało Cie? Ranma stworzyl cala tą strone, jest ojcem polskiej GM sceny a ty chcesz go degradować?:| Ranma był najlepszy i zawsze bedzie najlepszy.... Wbij to sobie do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o kod, ponieważ trochę tego jest. Jak ktoś jest chętny do tworzenia nawet jakiegoś innego skina to proszę bardzo. Jest tylko jeden warunek. Strona musi poprawnie wyglądać w IE, Mozilli/Firefoxie i Operze, większość styli ma być w osobnym pliku i najważniejsze, trzymać się standardu XHTML, czyli krótko mówiąc praktycznie nie używać tabelek do konstrukcji strony. :)

Ja robię strony bez tabelek, ale w HTML 4.1 i nie zawsze dobrze działają na Operze. Przykład: http://www.magicsoft.prv.pl

Zgodna ze standardem itp. ale lycos troszkę popsuł XD.

 

PS. Troszkę dużo tej grafiki :) . Przywyczaiłem się, że jedna grafika jako lay i reszta jakoś porozmieszczana, albo kilka grafik :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię adminować, ale niezbyt znam się na programowaniu w php i mySQL. Mógłbym najwyżej zrobić grafiki i dawać ostrzeżenia, tudzież wypowadać się na jakieś ważne tematy. No i pomagać w GM. Na poziomie średnio zaawansowanym. :P

Mógłbym też zrobić stronę, ale w html :) ...to chyba odpada. ^_^

Z tego co wiem o użytkownikach, to tecbug i Borek chyba znają się na programowaiu... ale na forum coś ich nie ma zbyt dużo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Porypało Cie? Ranma stworzyl cala tą strone, jest ojcem polskiej GM sceny a ty chcesz go degradować?:| Ranma był najlepszy i zawsze bedzie najlepszy.... Wbij to sobie do głowy "

 

OMG! To raczej Ty wbij sobie do głowy treść tego topicu! Najlepiej przeczytaj go ze trzy razy! Ranma nie ma czasu adminować GMClan i bycie dla niego 'adminem technicznym' byłoby tu najlepszym wyjściem... A słowo "zdegradować" wsadziłem w cudzysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zgłosiłem i już na mnie marudzisz.

Oczywiście, że się nie zgłosiłęś. Zgłosił cię Kaytek. I do niego miałem pretensje.

 

Ja proponuję Choosena. Jest na forum wiele osób, które znają się na php, mySQLu, tworzeniu stron, programowaniu w różnych jezykach - jednym słowem: ludzi zdolnych. Niestety nie wszyscy są... odpowiedzialni. A Choosen jest (według mnie) i dlatego jego proponuję.

 

-----

 

Nowy skin mi się podoba (no, moze poza logiem ;P ). Tak jak powiedział Ranma - trzeba dążyc do funkcjonalnej prostoty. No i, tak jak rzekł Marmot, pasuje do forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten nowy layout się niezbyt podoba... -_-

Jeśli chodzi o Admina, to Chosen byłby chyba najlepszy. Jeśli chodzi o Liona, to jest on na drugim miejscu. Nie chcę krytykować, ale adminem nie musi zostać ta osoba, która najwięcej postów... (Kaytek wymienił Marmota i liona, którzy nie licząc Ranmy mają najwięcej postów)

Szkoda, że Ranma nie bedzie miał czasu....

 

 

I na koniec myśl, która zrodziła się przy innej myśli (takiej, że chciałbym przyczynić się jakoś do tworzenia GMClan):

Adminowanie przeze mnie forum raczej odpada (chyba że ktoś bedzie techniczny, a ja ogólny ^_^), mogę natomiast zostać chociaż redaktorem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło... :mellow:

 

Ja proponuję Choosena. Jest na forum wiele osób, które znają się na php, mySQLu, tworzeniu stron, programowaniu w różnych jezykach - jednym słowem: ludzi zdolnych. Niestety nie wszyscy są... odpowiedzialni. A Choosen jest (według mnie) i dlatego jego proponuję.

 

Choosen byłby najlepszy, ale o ile mi wiadomo też ma studia i tak jak my może również nie mieć czasu...

 

Według mnie, jeśli Choosen odmówi, to najlepszymi kandydatami są Marmoi lub Lion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie... Zapomniałem o Woocku. Uwaga! To nie jest żart!

 

Proponuję Woocka, bo mu najzwyczajniej w świecie ufam. Widzę po jego wypowiedzi, że chyba nie ma ochoty, ale mimo wszystko teraz mój głos idzie na Choosena i na Woocka. Poszedłby jeszcze na Piotra, ale coś go ostatnio nie widać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...