Skocz do zawartości

Reklamowanie gier


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie siedzę i myślę gdzie by tu zareklamować swoją grę

ze 2 lata temu to znałem ich od groma a teraz tylko kilka

ogólnie chodzi mi o to, żeby każdy wpisywał tu strony na których można reklamować swoje gry, żebyśmy uzbierali ładną listę i szerzyli swoje produkcje na cały świat :P

( tylko, żeby to były strony na których naprawdę można wypromować grę, a nie własne fora odwiedzanie przez twórcę i jego kolegę xD )

 

Indie DataBase

Chyba jedna z lepszych dla indie developerów, aczkolwiek tutaj trafiają już tylko te takie poważniejsze produkcje które jakoś wyglądają bo są zatwierdzane przez administratorów, tak jak późniejsze newsy i większość rzeczy które tam dodamy.

Click Portal

Nie jestem tam jakimś aktywnym użytkownikiem, ale to chyba taki drugi gmclan tylko, że ogólnie dla clickowców ( czyli nie tylko dla gm, ale też TGF, TGF2, MMF, MMF2 ).

Nuke Boards

To co wyżej, znów kliki.

 

Tigsource

Strona dla poważnych developerów, klikowców raczej mało aczkolwiek jak coś jest naprawdę dobre to miło przywitają.

Warsztat

Od dzisiaj zmieniam swoją opinię o warsztacie - przyjazny nawet dla twórców game makera ;3

 

Forum Yoyogames

Tu chyba nie trzeba nic pisać.

Forum victorygames

Forum ogólnie poświęcone tematyce gier, tych mniejszych i większych.

 

Forum GryOnline

Forum raczej dla tych większych gier, ale czemu nie próbować?

 

Forum Gram.pl

To co wyżej.

 

Ktoś coś ma więcej?

 

Przeniesiony i przypięty - Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. sprawa jest prosta. Jeśli wiesz jaki jest target twojej gry, szukasz stron gdzie taki target buszuje. Nie koniecznie musi to być strona dot bezpośrednio gier. Inna sprawa to już forma takiej reklamy i jakość samej produkcji. Jeśli masz coś dobrego, wystarczy zwykłe zainteresowanie a potem to już samo się rozniesie. Tak w sumie to reklamowanie swojej gry na stronach gdzie się je tworzy trochę mija się z celem :) Pisz tam gdzie się w nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat bo właśnie nie mogłem znaleźć tych stron, a jeśli je znasz - to śmiało napisz, nie wstydź się :3

Zwykłe zainteresowanie? Wiem, ale najpierw jednak muszę to gdzieś dać żeby dotarło do ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Tigsource

Strona dla poważnych developerów, klikowców raczej mało aczkolwiek jak coś jest naprawdę dobre to miło przywitają.

Jeśli w "kliki" wliczasz GMa to taaaaaaaaaa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy game maker to klik ( XD ) tak mi się po prostu kojarzy z tymi klockami na początku.

Poza tym, temat powstał żeby sobie nawzajem pomóc w zgromadzeniu bazy stron na których można zareklamować grę, a nie na przemądrzaniu się ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz jakieś strony dla graczy? :) cdaction itp. Na stronach tego typu możesz sprawdzić jakość swojej gry. Wystarczy napisać temat z podejściem typu: "prośba o test/opinie itp", które nie jest bezpośrednio brany pod reklamę. Jeśli twoja gra rzeczywiście ma potencjał jest to wystarczająca reklama, jeśli jest tylko dobra nie wybijesz się. Stawiając się na miejscu potencjalnego użytkownika takiego forum masz jakieś kilka sekund po wejściu w twój temat aby przekonać go choćby do przeczytania info czy ściągnięcia produkcji. Potem wszystko leci jak plotka po wsi, o ile oczywiście sama plotka jest dostatecznie interesująca aby łańcuszek nie urwał się na "drugim levelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o strony dla graczy, czyli tam gdzie rozmawiają o samych gracz a nie o ich tworzeniu. Każde forum, które ma jakikolwiek związek z rozrywką dot gier to szansa dla Ciebie. Jakim cudem chcesz rozpromować grę na warsztacie, kilkadziesiąt aktywnych użytkowników, których bardziej interesuje jak ta gra działa niż fakt, że jest grywalna. Na początek rozdaj znajomym, zaspamuj na badziewbooku itp. Zbierz info od osób bezstronnych a najlepiej takich co Cie nie lubią ;0 Tylko nie pisz, że to twoja gra, najlepsza opcja to: "chcę zrobić podobną" itp żeby dostać prawdziwe info. Jeśli spodoba się 90% twoich znajomych(test na 2 kolegach się nie liczy ;) )możesz walić na fora. Przydatne jest też info typu: co przyciąga uwagę, skupia na grze aby potem być w stanie sformułować tematy tak żeby potrafiły większość osób zatrzymać na kilkanaście sekund. Ogólnie rzecz biorąc: walisz tam gdzie paplają o grach to raz, dwa robisz to sensowniej niż walnięcie opisu na 2 strony jaka to twoja gra jest zajeb.. z 2 screenami z menu a trzy nie jesteś zbyt nachalny i przygotowujesz grunt na nic niespodziewających się znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...