Skocz do zawartości

[Delphi] Gry


Adamg1996

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
Możesz to rozwinąć? Jestem ciekaw dlaczego odradzasz.

Jest nie wydajne? Czegoś się nie da zakodzić?

Imho to raczej chodzi o wygodę i przyjemność pisania, bo w gmie robisz chociaż ani nie jest wydajny ani nie ma super możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ce Plus Plus jest bardziej wydajne i ma większe możliwości :]

 

Również, ale C++ to raczej dla pr0-koderów.

 

Delphi ma prostą składnię, a dzięki wielu ( tysiącą ) komponentów, dll'i, itd. jego możliwości w dziedzinie tworzenia grafiki i gier są praktycznie nieograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi chociaż jedną sensowną (pozwalającą na te nieograniczone cuda) bibliotekę graficzną do gier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o OGL slyszalem, ale o DX w delphi juz niet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Co do tego to przeciez chyba GM jest w delphi czyz nie ? 

Chyba raczej nie

 

 

edit: można też składnią z c++ :D

ja tam nie wiem na 100% ale tak mi isę wydawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie? Też miałem skądś info że był pisany w delphi. Dopiero teraz go przepisują na c++

W GM mozesz nawet pisać składnią z delphi begin end itd.

Ooo.. tego nie wiedzialem... Napewno sie przyda.. :)

 

 

A da sie zrobic zeby w delphi mozna bylo uzywac pascala ( write , read , itp. ) tzn zeby mozna budowac obiektowo cos jak konsole xD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość pisania aplikacji konsolowych w Delphi. Jak tam dajesz New, to gdzieś tam jest aplikacja konsolowa (taka ikonka z konsolką powinna być). Nie powiem Ci dokładniej, bo nie mam pojęcia z jakiej wersji korzystasz.

 

@PsichiX:

Na pewno jest obsługa DirectDraw. Co do D3D to nie jestem pewien, ale wiem, że istnieje fanowski port DX9 SDK dla Delphi, to tam już na pewno wszystko masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli, ale w Delphi piszesz Object Pascalem, więc to chyba normalne. Poza tym, tryb pisania konsolowego nie zabrania Ci programować obiektowo. Tak samo, przy programowaniu w VCL stosujesz nic innego jak Object Pascala, tylko nie korzystasz z czysto konsolowych funkcji typu writeln czy readln, a raczej z tych które masz zaprogramowane w różnych komponentach, a większość warunków się zazwyczaj zastępuje zdarzeniami. Ale wszystko inne, np operacje na zmiennych masz identycznie jak przy pisaniu konsolowych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli, ale w Delphi piszesz Object Pascalem, więc to chyba normalne. Poza tym, tryb pisania konsolowego nie zabrania Ci programować obiektowo. Tak samo, przy programowaniu w VCL stosujesz nic innego jak Object Pascala, tylko nie korzystasz z czysto konsolowych funkcji typu writeln czy readln, a raczej z tych które masz zaprogramowane w różnych komponentach, a większość warunków się zazwyczaj zastępuje zdarzeniami. Ale wszystko inne, np operacje na zmiennych masz identycznie jak przy pisaniu konsolowych aplikacji.

Ale mi wlasnie o nazwy procedur itp chodzi... Ze musze od nowa sie ich uczyc.. ;/ 

 

A wlasnie gdzie znajde jakis dobry kurs delphi bo niemoge takiego znalesc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie nauczysz wszystkich funkcji ;) . Lepiej naucz się wertować dokumentację i wykorzystywać autopodpowiadanie. To co robią funkcję, w większości przypadków odpowiada im angielskim nazwom, więc słownik jakiś też się przyda.

 

A co do kursów, to popieram poprzednika. Najlepsze są książki. Moja wiedza to w dużej mierze zasługa Helionowskiej książki z wielkim napisem Delphi 3 na okładce. Chociaż, ten ebook znajdujący się na 4programmers.net też jest ponoć całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...