Skocz do zawartości

Zablokowane [WYNIKI]OxGames Challenge 5


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

OGC5.png


Kolejne wyzwanie, nowe zasady, super nagroda! Tak w skrócie wygląda piąta edycja konkursu OxGames Challenge. Udostępniam wam listę 9 motywów, których minimum jedna trzecia musi znaleźć się w waszej grze. Jednak więcej -> lepiej.
Tym razem również każdy aspekt gry będzie punktowany, aby było wiadomo, za co gra uzyskała taki a nie inny wynik. Sponsorem, oraz autorem motywów jest dzielny Threef, który okazał swą dobroć i ufundował dla was klucz do programu GameMaker 8.1 Standard, więc jednocześnie staje się członkiem jury.

Oto lista motywów (wymagane minimum 3):
  • Lasery
  • Muzyka Country
  • Nawiązanie do MMO
  • Zdobywanie doświadczenia
  • Koty
  • Superbohater
  • Liczba 3
  • Piraci lub Ninja
  • Ogórki kiszone

Dodatkowo proszę umieścić w grze logo OGC5, logo GMclan i przycisk umożliwiający robienie screenshotów (gm 8.1 ma wbudowany, nie pamiętam jak starsze wersje)

Przykłady:
Kot który staje się superbohaterem zdobywając doświadczenie i ulepszając swoje umiejętności
Przygody trzech ogórków którzy zostają piratami
Wojownicze koty ninja proszące o pozytywną ocenę na studiach

Oto kryteria oceniania:
  • Grafika: do 15pkt
  • Muzyka: do 10pkt
  • Grywalność: do 25pkt
  • Brak błędów: do 20pkt
  • Wykorzystane motywy: do 10pkt za każdy

REGULAMIN:
  1. Nieoddanie pracy w terminie jest jednoznaczne z porażką uczestnika.
  2. Praca musi być stworzona specjalnie na potrzeby konkursu.
  3. Praca nie może zawierać treści obraźliwych dla innych użytkowników.
  4. Praca może być wykonana przez więcej niż jedną osobę.
  5. Grafiki muszą być własne.
  6. Dźwięki mogą być z różnych darmowych źródeł.
  7. Gra musi być związana z podanym tematem.
  8. Maksymalny rozmiar gry to 10MB
  9. Gra musi działać na Win7 oraz Vista.
  10. Gra NIE może zawierać rozszerzeń (DLL).
  11. Gra musi być napisana w GameMakerze.
  12. Nie wolno umieszczać swoich projektów konkursowych przed zakończeniem konkursu.
  13. Konkurs jest ważny tylko wtedy jeżeli wpłynie minimum 5 prac na wystarczającym poziomie aby nazwać je grą.
  14. Regulamin i punktacja może ulec zmianom
  15. Jury decyduje kto jest zwycięzcą


NAGRODY:
Klucz do programu GameMaker 8.1 Standard
GMlogo.png


Oraz do wyboru jedna z trzech poniższych gier, które sponsoruje użytkownik baca (jeden ze zwycięzców z poprzednich edycji):
  • Batman: Arkham City
  • Portal 2
  • Rage

OGC5nagrody_mini.png


(Może gnysek coś wyżebrze od YYGames?)

Jury wstępnie ustalone (Uzjel + Threef + baca)

Zakończenie turnieju: 28.02.12
Prace i ewentualne pytania wysyłamy na adres konkurs@oxgames.vel.pl

Konkurs zatwierdzony przeze mnie.

[WYNIKI 11-03-12]

WYNIKI OxGames Challenge 5!


OGCPierwsze.pngI miejsce Pietrz z grą Fear Eater 180pkt
OGCDrugie.pngII miejsce Team Something Beautiful z grą Chiński Kucharz 154pkt
OGCTrzecie.pngIII miejsce Sheriff99 z grą Ostatnia Baszta 107pkt

IV miejsce Pablo-GM z grą Stursky&Pacz 38pkt ( TU wersja exe)


Cała paczka: http://oxgames.vel.pl/OxGamesChallenge/Games/OGC5.rar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dorzucam jedną grę z pośród trzech poniższych:

i-rage-edycja-anarchy-gra-pc.jpg

Rage to pierwsza od 1996 roku gra firmy id Software, która powstała w oparciu o zupełnie nową markę. Na czele zespołu odpowiedzialnego za jej produkcję stał John Carmack, twórca serii Doom oraz Quake.

 

Rage nie jest zwykłym przedstawicielem gier FPS. Jest to bowiem potężny miks, w skład którego wchodzą nie tylko etapy strzelankowe, ale także wyścigowe oraz przygodowe. Akcja gry umiejscowiona została w post-apokaliptycznym świecie, przywodzącym na myśl klasyczny obraz kina akcji Mad Max 2: The Road Warrior. Podobnie jak w filmie z Melem Gibsonem w roli głównej, tak i w Rage głównym środkiem lokomocji oraz najważniejszym dobrem jest odpowiednio zmodyfikowany oraz przystosowany do pokonywania zdradzieckich bezdroży wehikuł, przypominający wyglądem popularne buggy.

...

 

lub

i-batman-arkham-city-gra-pc.jpg

 

Batman: Arkham City to kontynuacja jednej z najlepiej ocenianych gier akcji 2009 roku przygotowana z myślą o posiadaczach komputerów osobistych oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest firma RockSteady Studios - autorzy pierwowzoru.

 

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się półtora roku po wydarzeniach ukazanych w Batman: Arkham Asylum. Tytułowe miasto jest o pięć raz większe od tego, które znamy z poprzedniej części. Zabawę rozpoczyna opowieść Alfreda, który wyjaśnia konflikt między Two-Face a Catwoman. Po niej ruszamy na miejsce zdarzenia.

...

 

lub

i-portal-2-gra-pc.jpg

Portal 2 to oryginalna produkcja należąca do gatunku gier logicznych, stworzona przez studio Valve Software. Akcja rozpoczyna się kilkaset lat po wydarzeniach z pierwszej części. Nasze działania w pierwszym Portalu spowodowały przebudzenie dziesiątek rdzeni osobowości. Jednym z takich SI jest Wheatley. Znudzony monotonią laboratoriów Aperture postanawia wydostać się na zewnątrz. W tym celu budzi Chell (bohaterkę części pierwszej, do tej pory uśpioną w komorze hibernacyjnej) i proponuje wspólną ucieczkę. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i duet natyka się na śpiącą sztuczną inteligencję GLaDOS (przeciwnik z części pierwszej), która dla dobra nauki postanawia nam przebaczyć i szybko wznawia znane z pierwszej części testy

...

 

Grę wysyłam po ogłoszeniu wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej! Ale ja i tak mam zamiar rozdawać te punkty wg. tego jak bardzo dany element zapadł mi w pamięć. Więc dałbym ~5 punktów za to że główny bohater jest kotem, a ~9 że jego nemezis boi się ogórków kiszonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym lekko przegiąłem bo wszyscy podejdą do tego tak samo :(

Tak to o czym pomyślałeś zrobią wszyscy, musisz się wycwanić i zrobić coś innego, ale to że teraz napisałem że wszyscy robią to samo i żebyś zrobił coś innego najprawdopodobniej zaowocuje tym że większość zmieni swój pierwotny pomysł. Ale teraz znów napisałem że każdy robi coś innego więc kilka osób się wycwani i zostanie przy pierwszym pomyśle. Tak by było gdybym tego nie napisał, bo teraz przez to każdy może wpaść na swoją interpretację dla tego tematu.

 

Mindfuck?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...