Skocz do zawartości

Trip (remake) zapowiedz


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

TRIP

 

plake.jpg

 

gatunek: survival horror

 

programowanie: Ja

grafika: Ja, Justyna Kozlowicz

muzyka: Michal Marzec-Remiszewski, Ja

dugging: jeszcze do uzgodnienia

 

Gra jest juz w takim stanie zaawansowania ze mysle ze juz na spokojnie mozna wstawic zapowiedz :) Wiec jedyne co ma wspolne stary i nowy trip to nazwa, (mniej wiecej) sterowanie, i totalna anty-casualowatosc. Zaznacze to na starcie, gra jest zdecydowanie dla hardcorowych graczy. Glownym bohaterem jest Adam, wychowal sie w nowym swiecie, juz po tym jak sie wszystko zmienilo. Zreszta sam nie zdaje sobie sprawy co naprawde stalo sie ze swiatem i czemu wyglada tak jak wyglada, tak samo jak my nie przykladamy wiekszej wagi do tego co stalo sie z dinozaurami. Stary swiat nie zyje, ale kazdy koniec jest tez poczatkiem, to fragment monologu wypowiadanego w intrze. Adam zyje z Ewa - kobieta ktora jest z nim w ciazy w zabitym deskami hotelu, wraz z nimi pare innych osob ktore nie sa juz tak istotne wiec daruje sobie opis. W kazdym razie pewnego razu brak jedzenia zmusil ich do zmiany miejsca pobytu. Wiekszosc z nich ginie, a adam budzi sie kilka tygodni pozniej spowrotem w pokoju w hotelu n-light i jedyne co ma przy sobie to jedna kula w rewolwerze i karteczka od Ewy.

Czym gra jest? Survival Horrorem pelna geba, pelnym prawdziwym i takim jakiego mi zawsze brakowalo. Mniej akcji niz przyzwyczail nas do tego ten gatunek, za to mnostwo klimatu, survivalu i przetrwania i hardcoru. Ale do rzeczy czym sie rozni Trip od reszty gier tego gatunku? Przedewszystkim powaznie potraktowany survival. W wiekszosci gier cale 'przetrwanie' polega na zbieraniu amunicji ktorej zawsze jest malo, czasem tez apteczek jesli energia przypadkiem nie regeneruje sie sama :) W tripie oczywiscie tez bedziemy zbierac i szukac tych kilku kul ktore moga uratowac tylek, ale to tylko wierzcholek gory lodowej. Przedewszystkim mozna bedzie latwo odczuc konsekwencje swoich czynow, decyzje i czas sposob wykoniania danych czynnosci ma wplyw na fabule, myslenie poplaca, unikanie konfrontacji jest kluczem do sukcesu, walka - kazdy gracz szybko przekona sie ze jest ostatecznoscia. Np. Stan zdrowia bohatera - tutaj nie ma zadnych autoregeneracji, apteczek regenerujacych rozerwana tetnice itp. Poziom zdrowia bohatera podzielony na obrazenia fizyczne - a tutaj na wszystkie konczyny osobno (przy czym zranione nogi ograniczaja mozliwosci ruchowe, rece utrudniaja strzelanie i machanie maczeta itp), do tego samo wyleczenie nie jest takie latwe. Znaleziona apteczke uzywamy na dana konczyna, i od tej pory - przez kilka minut (w zaleznosci od poziomu trudnosci) energia powoli rosnie, przy czym jesli w trakcje zostaniemy w ta sama konczyne ranni - konczy to proces leczenia a apteczka idzie psu w d... :) [dodam ze taktyka 'uzyj apteczek' i idz na fajke w miedzyczasie sie podleczy sie nie sprawdza bo ciagle musimy znajdowac filtry do maski gazowej, inaczej udusimy sie w nieprzyjaznym srodowisku] Do tego niektore mocniejsze ciosy moga wybic bohaterowi zeby, zlamac nos, zebra, palce itp. Tego typu obrazen nie ma mozliwosci wyleczenia w ogole , dlatego trzeba bardzo dbac o bohatera, ma przed soba dluga droge (prawdopodobnie 6-10h zabawy) a oprocz obrazen typowo mehanicznych daje o sobie znac radioaktywnosc tak wdychana powietrzem jak chocby jedzona i pita w zakazonych posilkach, ale jak to wplywa na kondycje Adama zobaczycie juz w koncowych etapach samej gry. Aspektow survivalowych jest oczywiscie wiecej, w tym niektore oferujace zupelnie inne doznania niz jakakolwiek inna gra, ale okreslenie survival-horror ma dwa czlony. A drugi jest dla mnie rownie wazny jak pierwszy, i mowie wam, macie moje slowo: ta gra naprawde straszy :) W inny, nietypowy, nie residentowy, nie silenthillowy -unikalny -sposob. Ale o tym nie chce pisac, to kazdy powinien przezyc samemu :)

Gra bedzie podzielona na (prawdopodobnie 18) etapow, w tym mniej wiecej 2/3 w perspektywie od boku, a 1/3 w konwencji top-down.

Screeny

(w sumie stare :D zaktualizuje niedlug)

screenshot101qq.png

screenshot102z.png

screenshot109h.png

screenshot116f.png

screenshot122l.png

19676872.png

54960878.png

18317422.png

topdown.png

 

 

i kiepskiej nietety jakosci filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=GtxBvH7AB6Q...mp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=SYqiXJ0UqO4...feature=related (schrzaniony dzwiek ;()

http://www.youtube.com/watch?v=O9L1AZLjR_0...feature=related

 

a tu fragment intra:

http://www.sendspace.com/file/c5v582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ta gra naprawde straszy W inny, nietypowy, nie residentowy, nie silenthillowy -unikalny -sposob.

Pokładam w tym duże nadzieje :)

 

Opis survivalu wydaje się ciekawy, choć niezbyt wyobrażam sobie jego funkcjonowanie w dwuwymiarowej grze z widokiem z boku. Mam nadzieję, że zostało to jakoś dobrze rozwiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć niezbyt wyobrażam sobie jego funkcjonowanie w dwuwymiarowej grze z widokiem z boku. Mam nadzieję, że zostało to jakoś dobrze rozwiązane

I bardzo dobrze ze sobie nie wyobrazasz :) W sensie jednym z celi przy tworzeniu tej gry jest to zeby kazdy musial sie nauczyc w nia grac, a oduczyc sie przynajmniej chwilowo kwesti i nawykow z innych gier tego typu. I to dziala, i to bardzi fajnie. Jest po prostu "inaczej" na gruba skale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propa, nie spodziewałem się aż takiej dokładności jak połamane palce, żebra czy wybite zęby :D

Fabuła nie jest wg. mnie oryginalna, przypomina mi trochę Metro.

Grafika (z tego, co widać po screenach) oczywiście zaje-.

Rozgrywka (z opisu) będzie unikatowa ze względu na tą dokładność. No i ciekaw jestem, czy uda Ci się to wszystko zrobić, tę potrzebę unikania starć, ten cały hardcore'owy klimat :)

 

Co nie zmienia faktu, że jak najbardziej trzymam kciuki za tę produkcję :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skowron wiem ze wkurzalo :D zauwaz ze na 1 i 3 filmiku jest to poprawione

Bedziom, nie powiem kilka pomyslow zainspirowanych jest wlasnie metro 2033.

A np te lamane zeby to raczej taki ozdobnik (w ogole w calej grze, dopuki nie otworzy sie ekranu leczenia nie ma zadnego pasku czy kolorowej sylwetki postaci (jak w starych wersjach i na screenach) tylko "narysowany bol", zraniona noga - przy bieganiu i chodzeniu z lewego dolnego rogu ekranu blyskaja motywy cos jak zyly albo zakonczenia nerwowe, przy oberwaniu w zeby blyska na sekunde 'pomaranczowy rentgen szczeki 'i widac jak zeby sie krusza, blyskajac oczywiscie czerwonymi zakonczeniami nerwowymi itp :D) ale juz polamane zebra, nos czy inne kosci (w ekstremalnych przypadkach utrata oka) znaczaco wplywaja na zdolnosci glownego bohatera. Te na szczescie mozna szlifowac po prostu punktami doswiadczenia zeby jako tako wyrownac szanse). Zastanawiam sie czy nie dodac wiecej ekstremy w stylu mozliwosc utraty reki czy nogi (i opcja load last checkpoint albo kontynuuj dla hardcorowcow :) ale to raczej juz dla samego klimatu bardziej niz gameplayu)

Fabula hmmm powiem tylko ze ta gra to taki odpowiednik filmow drogi gdzie bohater przebywa podroz (tutaj tytulowa) fizycznie i metaforycznie. Fabula kreci sie przedewszystkim na psychice glownego bohatera, no i jego sytuacji, czyli desperackiej wyprawy mimo szans na sukces jak jeden na milion. Malo postaci, malo dialogow, wiecej hmm niby przypadkowych zdarzen i znaczen, ogolnie gratka dla ludzi ktorzy lubia doszukiwac sie w histori trzeciego, czwartego itp dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Cudo nie gra ;). Klimacior jest epicki, jak nie zacny, czy może wręcz niewąski, a może nawet chwalebny :D. Trochę małe pole widzenia, ale to pewnie specjalnie. Zdaje mi się, że raczej skupiasz się bardziej na klimacie, grafice i wszystkimi szczegółami. Ta gra jest dla mnie raczej bardziej jak interaktywny film. Ale mimo wszystko jest chędogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w mortal kombat sa przeswietlani goscie tutaj nie, widac tylko krotki, sekundowy blysk na ktorej widac"bol" lamanej konczyny.Niebawem bede robil ladny oficjalny filmik na ktorym bedzie wszystko widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to juz zrobione :D bol, zmeczenie, zawroty glowy, oslepienie, ogluszenie, prawie-narkotyczne stany przy wdychaniu radioaktywnego pylu, nawet strach, to wszystko widac bez zadnych paskow :) pracuje nad takimi detalami jak pulsujacy bol jak sie oberwie w zlamany nos itp. Najlepsze jest to ze wszystko jest tak plynne i zgrane ze nie ma czegos takiego ze nagle wszystko blyska i nie wiadomo ocb. jakos tak fajnie naturalnie to wyszlo. Nie trzeba sie domyslac co sie z ekranem dzieje po prostu to widac. a co do hudu to aktualnie jedynym widocznym elementem jest celownik. I stan amunicji po wcisnieciu odpowiedniego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Explosivo nigdzie nie pisalem ze bedzie tylko z boku ;) przeskoki w inne perspektywy beda tu na porzadku dziennym, przy czym przewaznie bedzie od boku i top down a w inne strony to juz bardziej subtelne wyskoki :)

Ogolnie dzieki za budujace komentarze ;) Ciesze sie ze sie podoba bo sam jestem dumny jak cholera i uwazam ta gre za dzielo zycia (jak do tej pory oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmików muszę stwierdzić, że gra zapowiada się fantastycznie. Jedno mnie tylko martwi : 1. Wydaje mi się, że ( w tych planszach z widokiem z boku ) jest zbyt duże zbliżenie, tzn ciężko mi sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało strzelanie z większego dystansu. Chociaż z drugiej strony, może akurat zastosowanie takiego widoku bardziej będzie odpowiadało tej grze, będe musiał zagrać by stwierdzić, czy te wątpliwości były słuszne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu w tej perspektywie nie bedzie strzelania z dalszego dystansu :D Ale zze gra ma raczej leniwe powolne tempo to nic sie nie bedzie gryzc. W top-down sytuacja wyglada troche inaczej, ale kazda misja jest odpowiednio dopasowana do perspektywy wiec no worry.

A bohater tak chodzi bo kuleje. Bedzie wyjasnione w samej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taka dedukcja nie zlapalbys nawet trypla w meksykanskim burdelu Sherlocku ;) Cala animacja bohatera i jednego z przeciwnikow jest do wymiany jak juz kiedys pisalem, i tak bohater nadal bedzie kulal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manekin.

screenshot113v.png

Manekiny to jedni z moich ulubionych przeciwnikow. Ciezko zobaczyc je w ruchu, bo poruszaja sie tylko w kompletnej ciemnosci. nie zastrzelisz goscia ani nie porabiesz maczeta ale dopuki pada na niego jakiekolwiek swiatlo nie ruszy sie ani na centymetr. W ciemnosciach jest szybki, cichy, i przewaznie dziala w duzych grupach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...