Skocz do zawartości

Platformówka a'la Super Meat Boy


Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż znowu zaczynam swoją przygodę z GM po dłuuuugim czasie, przygotowałem sobie w ciągu pół godziny mały przykład silnika gry platformowej.

Wzorowałem się na super meat boy i wiem, że nie jest to jeszcze tak responsywne jak oryginał ale zmierzam w tą stronę :) Brakuje tu jeszcze zwiększania prędkości gracza na podstawie czasu trzymania wduszonego przycisku ale to już drobnostki.

 

Może komuś się przyda, choć to nic naprawdę specjalnego i nasi bardziej doświadczeni twórcy nie znajdą tu nic ciekawego dla siebie ale miło by było uzyskać opinie oraz konstruktywną krytykę od wszystkich.

 

ficzery:

- wszystko można skonfigurować

- wall sliding

 

klawisze:

- A - lewo

- D - prawo

- SPACJA - skok

 

Przykład przygotowany w GM:S, ale w paczce znajdują się pliki dla GM8.1 oraz GMS:

 

EDIT:

 

0.3:

- poprawiony błąd (https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=30350&view=findpost&p=411443)

 

0.2:

- ulepszony response na skoki

- poprawna kolizja z sufitem

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1685437...n/platf-0.3.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bug - przy poruszaniu się w kierunku ściany i trzymaniu klawisza skoku można przykleić się do sufity i swobodnie poruszać się po nim do czasu puszczenia spacji. dotyczy to wersji pod gm8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bug - przy poruszaniu się w kierunku ściany i trzymaniu klawisza skoku można przykleić się do sufity i swobodnie poruszać się po nim do czasu puszczenia spacji. dotyczy to wersji pod gm8.1.

 

masz racje, trzeba zaraz za vsp = 0; grounded = 0; w linijce 67. Zaraz wrzucę aktualny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...