Skocz do zawartości

Lokalizacja plików VS 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale w razie czego proszę o przesunięcie.

 

Używam MS Visual C# 2010 Express.

1.

Piszę DLL'kę (w .NET oczywiście), skompiluję ją i chcę użyć w swoim programie. Dodaję do "Reference" tego dll'ka.

Teraz przy kompilacji programu dll'ka automatycznie zostaje skopiowana do folderu Debug bądź Release z programem.

Jak zrobić, aby ten dll'ek był kopiowany do podkatalogu w Debug/Release (np. /Debug/libs/mojabiblioteka.dll, a exek /Debug/program.exe) i exek mógł normanie z niego korzystać. Sądzę, że gdzieś trzeba zmienić ścieżkę, tylko nie wiem gdzie. W Googlach nic nie znalazłem na temat tego.

 

@EDIT

2. Jak dołączyć dodatkowe pliki przy kompilacji(aby pliki, które wskazałem, przy kompilacji przenosiły się do Debug/Release).

 

@EDIT2

Znalazłem już odpowiedź na pytanie 2. Należy dodać plik do projektu i zaznaczyć w Propeties Copy to Output Directory na Copy always.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to http://support.microsoft.com/kb/837908 (METODA 2) i działa. ale co mi po tym, skoro muszę podać całą ścieżkę do pliku (C:/Users/nazwa...). Czy jest możliwość, aby w pliku konfiguracyjnym pobrać ścieżkę do katalogu z którego się to uruchomiło?

 

@EDIT Poprawka, jednak działa :) Dziękuję za pomoc. Można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...