Skocz do zawartości

Zablokowane trip (beta alpha romeo złom 2.0)


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

nazwa: TRIP

http://img524.imageshack.us/img524/6896/tripxq7.gif

Gatunek:survival horror na moje oko

Programowanie/grafika/większość dźwięków: propaganja

 

MAmy bohatera, mamy miejsce które z grubsza przypomina psychiatryk, mamy mnostwo psycholi, problem w tym że zupełnie nikt ich nie kontoluje. mamy tylko 9 naboi, na początku, a psycholi od z*****.. wiec trzeba byc ostroznym zeby ich zbytnio nie denerwować (wrażliwi są na hałas, bieganie też ich niepokoi więc czasami warto przejść sie spacerkiem), mamy troche silent hilla, troszke residenta, sporo backa i dużo krwi.

zawsze musi być jakieś ale ;)

Ogólnie to bardzo zmasakrowana wersja postaram się podmienić w niedługim czasie. Nie planowałem uploudu więc gra jest nie do końca przystosowana, tzn wiekszosc drzwi jest pootwieranych, wiec mozna wlazic wszedzie i nie szukac kluczy, jest nawet 1 zagadka ale jej rozwiązanie do niczego puki co nie prowadzi, nie wywaliłem zbędnych szitów z exeka, wiec jest dopakowany chyba do 14 mb, optymalizacja trwała tyle co obstawka petka, gra żre ramu jak amerykanin chisburgery i moza scinac i wlaczac sie dlugo. nie ma menu ani 1 misji (takiej jakby trningowej, budującej klimat :) ) i w ogole

Obiecuje poprawioną wersje wkrótce.

Mimo to chciałbym zebyście to obadali

 

sterowanie:

strzełka w lewo - idziemy w lewo

strzałka w prawo - idziemy w prawo

z shiftem biegamy

mychą celujemy, lewym przyciskiem strzelamy prawym przeladowanie jesli jest czym (każdą kulke wkłada sie tu osobno, tym razem nie ma sieki ale rambo3) a jesli nie ma to poprostu wyswietlenie interfacu - czyli ile mamy ammo, bo energi tu nie ma.

Jak cie dorwie psychol to pojawia sie minigierka, albo masz pol sekundy na wcisniecie przycisku ktory ci gdzies wyskocczy albo typek wykonuje na tobie różne ciekawe tricki kanibalistyczne, albo pojawia sie znane z backa okrąg i kulka, i trzeba manewrować strzałkami żeby nie dotknąć kulką okręgu jak sie nie uda to psychol zademonstruje że umie też przywalić z dyńki.

 

 

screeny:

tak wygląda większość gry:

brudih9.jpg

tak zdecydowana mniejszość:

psychoooorb8.jpg

 

download:

exek: http://www.gmclan.org/up993_4_trip.html

resource: http://www.gmclan.org/up993_4_backdoor.html

exeka wpakować do tego co sie rozpakuje z resource i powinno kicać

wersja nieco nowsza:

http://www.sendspace.com/file/5xr1jg

"wersja" z samym intrem:

http://www.gmclan.org/up993_4_intro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujć... Exe'k zajmuję 16mb ;) Ale dla mnie to nie problem ;) 1 minuta ściągania i mam ;) Teraz czekam na resource's ;)

 

DOWN@Propa: To się pospiesz z tym resources ;)

Edit: Nie no propa nie rób sobie jaj tylko je upaj xD... 20 czy 200 dla mnie nie gra roli xD ja chcę pograć!!

EDIT2: Yeah... :D God Bless Ya! ;) Potem ocenie jak się nagram :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie, dzisiejszy upload jest zupelnie przypadkowy to dlatego :P

(osobiscie uwazam ze to bedzie chyba moja najfajniejsza gra ;) no moze na rowni z souljah)

@UP

leci leci, zamoment powinien być

heh resource to kolejne 20 mb (sama grafika), ale jaja robie gre moze z miesiąc a już tyle waży

EDIT.

Done.zapraszamdo 1 posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka genialna ;) Klimat jest tym czego się oczekuje po Survival Horror ;)

Grafika też niczego sobie ;) Fajny efekt "telewizora" ;)

 

Co do samego silnika:

Jest straszliwie pamięciożerny. Propa spróbuj w silniku tam gdzie masz główne sprite'y poodznaczać im aby się nie ładowały na samym starcie tylko dopiero kiedy będą potrzebne ;)

 

Rozwiązanie dla ludzi z Ram < 1GB:

W WindowsXP istnieje coś takiego jak page file (inaczej pamięć wirtualna). Ustawcie ją do 4GB i wtedy gra powinna Wam chodzić bez problemu ;) (Na pewno się włączy i będziecie mogli w nią zagrać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego silnika:

Jest straszliwie pamięciożerny. Propa spróbuj w silniku tam gdzie masz główne sprite'y poodznaczać im aby się nie ładowały na samym starcie tylko dopiero kiedy będą potrzebne ;)

jeśli chodzi ci o preload to to juz mam. samo żonglowanie spritami narazie zrobione na odwal sie, mamy tylko jedną mapke wiec wpakowalem wszystko naraz i tyle. to taka wersja zeby zobaczyc z czym to sie je, z optymalizacja jeszcze mnostwo roboty

 

gre sciągneło 25 osób a komentowało malutko, rozumieć że wam gra nie chodzi czy że jesteście leniwi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gre sciągneło 25 osób a komentowało malutko, rozumieć że wam gra nie chodzi czy że jesteście leniwi? :P

 

spoko,od początku widziałem to,gra jest ciekawa wiem,że będzie dużo różnych strasznych niespodzianek i zagadek,efekty dobre te świetlne,bo nie obciążają kompa,ogólnie animacje dobre i grafika,przed chwilą menu widziałem też ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ta gra to jakieś wielkie pranie mózgu - klimat - jest cacy, ale brakuję w niej tego czegoś, tego co przyciągało by na trochę dłużej niż teraz - obecnie przykuła mnie na 10 minut - silnik kiepskawo napisany, za to grafika zasługuje na 5 ;) Ocena ogólna - 5 w porówaniu do wszystkich innych produkcji na GMClanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Ściągnąłem dosłownie 5 min temu, i powiem, że twoje gry są moimi najbardziej ulubionymi (nie wliczając Borka, Pablo, no i Tuzina), gra emanuje Horrorkiem ostro, szczególnie ten jakby huk ? Nie wiem jak to określić, albo ten ekhm.. obrobiony kibel :) dam 5/5 bo gra ma przyszłość

 

PS. Gra mi chodzi super płynnie, dla posiadaczy kombajnów POLECAM ! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna ale nudnawa, dlategi dałbym 4/5, gdyby nie to, że jest to twoja kolejna gra z bardzo dużymi wymaganiami, wygląda na to że wogole nie wyciągasz wnioswków z tego co robiłeś poprzednio, a jakoś wierzyć mi się nie chce że potem jask jeszcze bardzej rozbudujesz gre będzie ci się chciało zająć optymalizacją całej gry, dlatego 3/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jak wszystkie twoje gry... ;x

U mnie, na ATHLONIE 3200 i 1 GB ramu strasznie muliło... :<

Na początku (loading i pierwszy room) a potem w ogóle - nic... ;D

 

Super, jak wszystkie twoje gry... ;x

U mnie, na ATHLONIE 3200 i 1 GB ramu strasznie muliło... :<

Na początku (loading i pierwszy room) a potem w ogóle - nic... ;D

 

4/5 - czekam na lepszą alphe/fulla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Gra mi chodzi super płynnie, dla posiadaczy kombajnów POLECAM ! thumbsup.gif

No i żałuję, że nie mieszkam na wsi. Bym miał kombajn i by mi TRIP chodził super płynnie, a nie w ogóle jak teraz :( . Na ekranie Loading wywaliło mi, że pamięć wirtualna przekracza dozwolony rozmiar, gra się zawiesiła i koniec. Szkoda, chciałem sobie pograć :P . A sprzęt mam taki - Athlon 2500+ XP, 768MB RAM, 6GB wolnego miejsca na dysku i Windows XP xP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna ale nudnawa, dlategi dałbym 4/5, gdyby nie to, że jest to twoja kolejna gra z bardzo dużymi wymaganiami, wygląda na to że wogole nie wyciągasz wnioswków z tego co robiłeś poprzednio, a jakoś wierzyć mi się nie chce że potem jask jeszcze bardzej rozbudujesz gre będzie ci się chciało zająć optymalizacją całej gry, dlatego 3/5.

nie musi Ci sie chcieć wierzyć, w sumie osobiście to mnie to pierdoli. gra juz w tym momencie jest duuuuzo lepiej zoptymalizowana.

 

"widziałeś kod?"

Czasem nie trzeba widzieć kodu, żeby wywnioskować różne rzeczy o grze.

a co takiego wywnioskowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...