Skocz do zawartości

VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z coraz liczniejszymi pytaniami z problemami ze sprzętem komputerowym/programami itp w valhalli, od dziś ustanawiam ten temat jako jedyne takie miejsce do zadawania takich pytań dla zachowania porządku na forum. Każdy inny wybryk z nowym tematem będzie się końćzył połączeniem z tym tematem, a w skrajnych przypadkach warnem - dziadekk

 

oczywiście pomijając tematy o problemach z kompami i grami można spróbować założyć temat z pytaniami o np. wiatrówkach albo sklejaniu modeli samolotów. a nuż zamieni się w ciekawy temat w valhalli. :P

 

 

Gdzie mogę znaleźć jakiegoś patcha, który zezwalałby na pisanie polskimi fontami w Adobe Photoshopie 6.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Mam okrutniczy problem z kompem. Podczas grania w niektóre gry (Icewind Dale II, Full Spectrum Warrior) zawieszają mi się one nagle. Dzieje się to w róznych momentach. Charakterystyczną rzeczą jest to, że dźwięk zacina się i powtarza. Przykład:

 

- Yes Sir... Sir... ir... ir... ir... ir...

 

Mam Athlona XP 1800+ i Radeona 9600.

 

Co może być powodem? Jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem wszystkie sterowniki jakie można była było (+ Direct-X'a). Dalej nie działa. A jakoś nie ma ochoty formatować dysku. :D Może na Świętach przeinstaluję Windowsa.

 

Do posta poniżej:

 

Marmot napisał:

spróbuj sformatować dysk i później zainstalować system jeszcze raz

Wiem, że nie muszę formatować dysku, ale to zalecał Pan Świstak i ja mu odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz jakichś niepotrzebnych programików. Takie "cusie" czesto spowalniają kompa i wywołują rózne błędy i zwieszki. Spróbuj przeinstalowć gry, które ci się zacinają. Przypomnij sobie moment, w którym zaczął się problem. Co wcześniej instalowałeś? Może pierwszy raz wszedłeś na jakąś stronę itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj przeszukać komputer w poszukiwaniu Adware?

Powiem tobie też tak:

1. Usuń takie pliki (jak masz):

- sulfnbk.exe

- WinAdToolsX.dll

2. Zainstaluj AVG 7.0 FREE (http://www.grisoft.com) i przejdź nim dysk.

3. Ściągnij Ad-Aware (http://dobreprogramy.pl) i przejdź nim dysk.

4. Przypomnij sobie czy instalowałeś coś przez przeglądarkę (Flash itp.)

5. Zainstaluj Kerio Personal Outpust Firewall (http://kerio.com) i nie przepuszczaj programów i połączeń wykonywanych przez WildTangent

6. Odinstaluj wszystkie Gator Application itp.

7. Zainstaluj Firefoxa (http://getfirefox.com) i nim przeglądaj strony (bezpieczniej, nie instalują się żadne spyware, brak poważnych dziur, MS Ciebie nie szpieguje :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głupi to ja nie jestem. :D Wszystkie wirusy i inne spyware'y już wcześniej usunąłem. :) Jeden koleś na innym forum (magazynu ENTER) napisał:

 

Proponuję przeprowadzić standardowe postępowanie :

- sprawdzenie temperatury i napięcia (w stresie)

- wyjęcie RAM-ów i kart rozszerzeń, przeczyszczenie styków, włożenie

- pozbycie się kurzu

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to zmienia z kartą graficzną? Może jedynie polepszyć szybkość ramu.

 

EDIT: Przeczytałem tamto forum gdzie też się zwróciłeś o pomoc. Dobrym postępowaniem jest też, sprawdzenie czy wentylator wogóle tobie chłodzi. Wystarczy zdjąć obudowę i włączyć kompa. Pozatym na jakim złączu masz dysk? ATA czy Serial ATA? Bo tutaj też może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cos z moim internetem jest nie tak. Gdy chce cos sciagnac ze strony to mi sie pojawia jakis blad. a wirusa raczej nie mam bo posiada,m najnowsze programy antywirusowe itd. Instalowalem rozne przgladarki i dalej to samo, mial ktos kiedys podobny problem?? a moze ktos wie jak go rozwiazac?? :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...