Skocz do zawartości

[Android] Problem z kompilacją


Thobby

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, właśnie kupiłem na Humble Bundle GM:S z eksportem na androida, ale mam problem ze skompilowaniem czegokolwiek, choćby "Hello World" do pliku .apk. Błąd który mi wyskakuje:

 

jarsigner: unable to open jar file: C:\Documents and Settings\Moja Stara\Ustawienia lokalne\gm_ttt_27010\gm_ttt_67556\bin\RunnerActivity-release.apk
cmd /c ""C:\Android\sdk\build-tools\23.0.1\zipalign.exe" -v 4 "C:\Documents and Settings\Moja Stara\Ustawienia lokalne\gm_ttt_27010\gm_ttt_67556\bin\RunnerActivity-release.apk" "C:\Documents and Settings\Moja Stara\Pulpit\gowno.apk""

Unable to open 'C:\Documents and Settings\Moja Stara\Ustawienia lokalne\gm_ttt_27010\gm_ttt_67556\bin\RunnerActivity-release.apk' as zip archive

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bugs.yoyogames.com/print_bug_page.php?bug_id=10414

 

Best guess is that you have multiple copies of the GoogleAdMobAdsSdk on your machine, as suggested above.

 

Check your %AppData%\GameMaker-Studio\Android\SDKLibs\mopub-android-sdk\libs folder and delete anything other than 6.2.1.jar.

 

Tłumaczenie:

Strzelam że masz kilka kopii GoogleAdMobAdsSdk na dysku.

Sprawdź %AppData%\GameMaker-Studio\Android\SDKLibs\mopub-android-sdk\libs i usuń wszystko oprócz 6.2.1.jar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumaczeniem już mogłeś sobie odpuścić :P Tak czy inaczej, folder mopub-android-sdk nie istnieje ani w podanej lokalizacji, ani nigdzie indziej na moim dysku. Czy to znaczy, że powinienem doinstalować coś w SDK? Nigdzie nie znalazłem listy rzeczy, które muszą być zainstalowane, więc ściągnąłem tylko API 13, którego wymaga GM:S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby android export działał to kombinowałem cały weekend z setkami prób i ściąganiem mnóstwa dziwnych rzeczy (finalnie okazało się że to z powodu błedu po stronie yoyo i potrzebny był starszy sdk niż najnowszy)- więc nie zdziw się jak nie pójdzie łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby android export działał to kombinowałem cały weekend z setkami prób i ściąganiem mnóstwa dziwnych rzeczy (finalnie okazało się że to z powodu błedu po stronie yoyo i potrzebny był starszy sdk niż najnowszy)- więc nie zdziw się jak nie pójdzie łatwo

 

Czyli produkt z cennika po 299usd jest skopany, wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest skopany. Po prostu trzeba przeczytać jak wszystko zainstalować. Oni dają ci porządne narzędzie, wy musicie odpowiednio przygotować.

 

Przez to czytam i na razie wszystko jest w porządku:

http://help.yoyogames.com/forums/21234551-Android

 

Przepraszam, właśnie poczułem chińskie jedzenie. Jeśli potrzeba coś tłumaczyć to będę później~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I am vader

Jesteś pewien że masz dobrze Jave SDK zainstalowane i zalinkowane oraz ze masz Android SDK aktualne i wszystkie potrzebne paczki sa pobrane?

 

2 posty wyżej

Ok, a czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi które paczki w SDK muszę ściągnąć? Czy wystarczy samo API 13? Ewentualnie, czy jest to gdzieś w miarę klarownie przedstawione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auć, moment nieuwagi. Ostatnio mam ich sporo.

Ja mam pobrane wszystko aż do wersji 2.1(API 7), nie szczypię się. Wszystkie extras też.

 

Jest dużo pobierania, dużo instalacji, to bardzo bolesne, mnie każda aktualizacja wkurza, ale jak trzeba to trzeba.

 

Edit: Jedyne czego nie pobrałem to platform-tools z preview channel. Trzymam się stabilnych wersji.

Edit 2: Z tak pobranymi SDK kiedy ostatnio robiłem na androida(to było w marcu) wszystko się dobrze kompilowało i działało świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...