Skocz do zawartości

GRIP - 961016, Chory (Lyric Video)


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że wrzucałem już tutaj dokonania swojego zespołu i odbiór był całkiem spoko, podsyłam kolejny utwór ;)

 

Właśnie wrzuciliśmy nowy utwór na tubę i soundcloud.

Jest to utwór z nadchodzącego albumu EP który niebawem w całości będzie można posłuchać ;)

Tym razem włożyliśmy znacznie więcej wysiłku w każdy utwór, trzeba pracować coraz solidniej ;)

 

https://soundcloud.com/grip-official/grip-961016

 

Jeśli się spodoba to zapraszam na fb: https://www.facebook.com/grip.rapcore

 

Fajnie byłoby poczytać jakieś konstruktywne opinie :)

 

Dzięki!

 

Edit:

 

Dodaję kolejny utwór, z lyric video pt. Chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera ten kawałek mi się bardzo podoba, twój wokal jest doskonały. Mam jednak jakieś odczucie ze rapowana część została lekko zagłuszona. Miałem problem ze zrozumieniem, głos nie był aż tak donośny jak powinien być. Nie znam się na rapie więc nie wiem jak to określić ale dla mnie był taki płytki i zbyt cichy, bez mocy, bez agresji w głosie. Śpiewana część jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie źle zmiksowany wokal z instrumentami. I rapowana i refren. Za bardzo się zlewa i trochę za cicho. Powinieneś jednak zachować większą odległość wokalu od gitary. Teraz gitara zdectdiwanie zasłania trochę istotnych częstoliwości wokalu. . A poza tym siada mi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Fakt, chyba powinienem dać te wokale nieco głośniej, problem w tym że też kładłem całą pieczę na instrumentalu i chce żeby instrumenty też były mocno słyszalne jak i wokal, to jest ciężka płuapka, wiesz jak sam znasz tekst to wszystko słyszysz bez zarzutu nawet jakby wokale były jeszcze jeszcze ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to zawsze jest problem jeżeli mix wykonuje współautor utworu. Pamiętaj że to nie musi być zrobione "metodą siłową". Jeżeli samo podgłośnienie wokalu spowoduje zagłuszenie jakiegoś instrumentu popróbuj z innymi metodami lepszego wyodrębnienia wokalu. Jeżeli zajmujesz się miksem powinieneś wiedzieć jak wytworzyć większą przestrzeń w miksie. Ale nie jest aż tak tragicznie znowu, żeby nie zrozumieć słów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobrze o co chodzi ;) ale są różne typy muzyki, różne dźwięki, ktoś kto słucha innego typu dźwięku i nagle włącza inny, jego słuch już przyzwyczaił się do poprzedniego i słuchając tego nowego wiele rzeczy może nie pasować przez wyodrębnione różnice dźwięku. Tworząc ten mix wzorowałem się na pewnych utworach i uzyskałem dość podobny efekt, chciałem żeby mix brzmiał masywnie niż porozkładany przez co miałby mniej ciężaru który chciałem uzyskać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dzięki :D miałem stworzyć nowy post ale kit, wyedytuję temat.

Kupa roboty była przy tym przez brak odpowiedniego lapa, milion zawieszeń podczas przechodzenia po timelinie, randomowe zawiechy, brak ramu itp itd no ale udało się :D

Chociaż że lyricem na początku jarałem się jak nie wiem to po czasie bardzo mi zbrzydł i bałem się że nie jest taki dobry :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...