Skocz do zawartości

TANKI RMK


ch3matic

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: TANKI RMK

 

Gatunek: akcja

 

Opis: Pamiętacie tanki na pegasusa? Kto nie pamięta. Będzie to prawia ta sama gra pod względem gameplayu. Trochę doszło rzeczy, których nie planowaliśmy robić, kilka które planowaliśmy nie wypaliły (między innymi multi), ale ogólnie jestem zadowolony z końcowego efektu. Piszcie ile nabiliście punktów i chwalcie się mapami (taa, jasne :), ale pomażyć zawsze można)

 

Download: DOWNLOAD

Rozmiar pliku: 10663KB

 

 

Autorzy:

Programming:
ch3matic, waxx

Map design:
kalvy

Visual artist:
niko278

Music and sounds:
backspace - sounds

aphelionX, candysoup - music

 

 

CodeDaemons Studio BLOG

 

Screeny:

screen1.png

screen2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena 2/5.

 

Kurka wodna ! No jest płynny obrót lufy 360, ale czemu nie ma obrotu całego czołgu 360. To rozwalanie cegieł jest monotonne, przecież ktoś nawet pisał żeby zrobić rozwalanie cegieł na kawałki. W menu muzyka jest to czemu nie ma ich w etapach. Bardzo brzydkie ślady czołgu. Wszystko ma wygładzone krawędzie to czemu celownik ich niema ? W ogóle te czołgi są jakieś biedne te lufy mi się wydają za małe do tego czołgu.

Smuga za pociskiem mogła by mieć też inny kolor. Już wole popykać w stare dobre ""Battle City".

 

Będzie to prawia ta sama gra pod względem gameplayu.

 

"prawia" ? Pod względem gamplayu nie jest ta sama gra.

 

Piszcie ile nabiliście punktów

 

Zero chwile sobie pojeździłem i mi się znudziło nawalanie bezsensowne w cegły, w Tankach za pierwszym strzałem się rozwalały, a tu za dziesiątym.

 

Programming:
ch3matic, waxx

Map design:
kalvy

Visual artist:
niko278

Music and sounds:
backspace - sounds

aphelionX, candysoup - music

 

Wszystko napisałeś po polsku ale to musiałeś napisać już po angielsku, bo czemu nie - nie ?

Dawajcie to szybko do zapowiedzi, albo do dem, gdyż tu jest bardzo mało zrobione.

 

kilka które planowaliśmy nie wypaliły (między innymi multi)

 

A co myśleliście, że w dwa dni zrobicie multi ?

Po co to liczy czas, lepiej jak by było, aby np. było tak, że jest 3 minuty na skończenie etapu (ale , przy tym rozwalaniu cegieł to pomarzyć tylko można)

 

Edit: Design map to też jakiś biedny.

I zapomniałem napisać muzyka po prostu nawet do tego menu nie pasuje. Gierka po prostu nie trzyma klimatu.

 

backspace - sounds

 

On je naprawdę robił, czy skopiował po prostu z jakiejś stronki?

A grafikę to wypadało by napisać, że pożyczałeś z Game Makera 8.

 

Edit2:

 

Rozmiar pliku: 10663KB

 

Czym nafaszerowaliście tą grę, że tyle zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grafikę to wypadało by napisać, że pożyczałeś z Game Makera 8.

Które elementy, bo bardzo mnie to zaciekawiło

 

A co myśleliście, że w dwa dni zrobicie multi ?

nie

 

(ale , przy tym rozwalaniu cegieł to pomarzyć tylko można)

ja tam przechodze plansze średnio w 60 - 90 sekund

 

On je naprawdę robił, czy skopiował po prostu z jakiejś stronki?

też się zastanawiałem

 

Zero chwile sobie pojeździłem i mi się znudziło nawalanie bezsensowne w cegły

To nawalanie w cegły ma sens

 

Dawajcie to szybko do zapowiedzi, albo do dem, gdyż tu jest bardzo mało zrobione.

no, nie wiem czy mało

 

Kurka wodna ! No jest płynny obrót lufy 360, ale czemu nie ma obrotu całego czołgu 360.

Bo sterowanie byłoby słabiutkie

 

Smuga za pociskiem mogła by mieć też inny kolor.

Jaki"?

 

W menu muzyka jest to czemu nie ma ich w etapach.

Bo się robi za duży natłok dźwięków i wszystkiego

 

Bardzo brzydkie ślady czołgu. Wszystko ma wygładzone krawędzie to czemu celownik ich niema ?

tu ci przyznam rację

 

"Wszystko napisałeś po polsku ale to musiałeś napisać już po angielsku, bo czemu nie - nie ?"

skopiowałem to z innego miejsca, gdzie pisałem po angielsku

 

"w Tankach za pierwszym strzałem się rozwalały, a tu za dziesiątym."

za czwartym, i tam rozwalał się mały kawałek cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączam grę. brak title screena - pierwszy minus. klikam battle, program każe wpisać nazwę planszy. nie wpisuję, wciskam enter - error, widzę same kafle i nie pozostaje nic innego, jak wcisnąć escape i wrócić do menu głównego. zaglądam do folderu maps, widzę że tam plansze są numerowane. wpisuję 1 - error, wpisuję 1.txt - też error. wrzucam planszę 1.txt do folderu z grą, wpisuję 1 - pojawia się gra, działa, ale napis informuje mnie, że gram w planszę 0. to jakieś chore jest. czemu w ogóle wczytanie mapy gracza nazywa się battle pozostanie chyba tajemnicą autorów, tak samo jak umieszczenie gotowych map w folderze maps, kiedy gra wczytuje je z tego samego katalogu, w którym jest.

wkurzają mnie też spore różnice między TANKI RMK a oryginalnym Battle City. strzelanie w 360 stopniach, jeżdżenie w 8 kierunkach - dzięki tym bajerom gra przestała przypominać oryginał. niszczenie murów tylko w kratkach 40*40 to też spora wada. o jakim ai ty piszesz, skoro ono jeżdżą sobie nie mniej losowo niż w pegazusowych czołgach i tylko przy zbliżeniu zatrzymują sie, żeby postrzelać w kierunku gracza? także rezygnacja z trybu dla 2 graczy to błąd.

na koniec zostawiłem sobie obejrzenie edytora. napaćkałem spawnów playera i wrogów, wiele orłów, odpalam toto w grze. STERUJĘ WIELOMA CZOŁGAMI NARAZ. śmieszne jest również to, że sama gra ma mniej "ficzerów" od oryginału - brakuje tu lodu.

do oprawy graficznej mam jedno zastrzeżenie: gra nie jest zbyt przejrzysta.

 

nie oceniam, bo to kpina. wracać z tym do zapowiedzi, po drodze ściągnąć sobie Tank Wars ze strony głównej i zobaczyć, jak powinien wyglądać remake Battle City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim ai ty piszesz, skoro ono jeżdżą sobie nie bardziej losowo niż w pegazusowych czołgach

Następnym razem zrobię losową formację saksofonu

 

A teraz się zastanówcie, czy jakby grę robił np gnysek (tylko przykład), a nie ja to czy też byście oceniali "na zasłużoną dwujeczkę" jak master ice hokey.

 

Mogło odbiegać bardziej od oryginału, wy się jednak ograniczyliście.

Następnym razem zrobimy tanki rmk 2 i będzie się latało spadające saksofony

 

gra nie jest zbyt przejrzysta.

zabrakło grubego pixela widzę :(

 

 

 

edit: akurat tank wars mi nie działa na kompie to nie zobacze jak prawdziwy remake powinien wyglądać

btw: jedni narzekają, że za dużo zmian, inni, że za mało. to jak w końcu? chyba za mało grubego pixela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nastepnym razem zrobimy gre ktora nigdy nie wyjdzie o szacie graficznej typu pikseloza-oczojebna z domieszka spoconego tygrysa

 

no i saksofon dla losowosci.

zamiast zachowywać się jak dzieci i wstawiać sobie piątki, po prostu dopracujcie tę grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast zachowywać się jak dzieci i wstawiać sobie piątki, po prostu dopracujcie tę grę.

 

Wiek: 15

 

 

 

 

 

oh shiii dude teraz sie nie pozbieram po tej opinii

 

 

 

 

i nie nie jestesmy jakimis zauroczonymi w sobie dzieicakami i nie myslimy ze gra jest najlepsza na swiecie i tak pewnie nigdy nie bedziemy tacy jak programisci z oryginalnej wersji

 

wiec nie oceniajcie moze w porownaniu do nich tylko np ee do czego...a wlasnie: do poziomu gmclanu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie nie jestesmy jakimis zauroczonymi w sobie dzieicakami i nie myslimy ze gra jest najlepsza na swiecie i tak pewnie nigdy nie bedziemy tacy jak programisci z oryginalnej wersji

 

wiec nie oceniajcie moze w porownaniu do nich tylko np ee do czego...a wlasnie: do poziomu gmclanu 

a robicie takie wrażenie.

poziom oryginału nie jest nieosiągalny, po prostu wam nie chciało się go osiągnąć. w porównaniu z kaczdeklałnami jest dobrze, ale tamte gnioty nie mają niedopracowanych edytorów i wadliwego otwierania plansz.

 

btw. kiedy nie umie się odpowiedzieć, najeżdża się na rozmówcę, co? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poziom oryginału nie jest nieosiągalny, po prostu wam nie chciało się go osiągnąć

 

jasne zrobilismy gre z zalozeniem ze bedzie do dupy i wcale nie chcielismy zeby byla fajna

 

thx

 

@up

pokaz gdzie na ciebie 'najechalem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne zrobilismy gre z zalozeniem ze bedzie do dupy i wcale nie chcielismy zeby byla fajna

thx

koleś, jak dajecie mniej rzeczy do gry niż miał mający 25 lat oryginał, to co mam napisać?

i zdejmij łokieć z tego entera :P

 

co do najeżdżania: spójrz na swój post omawiający wiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie enter, dziwna opera robi wielkie przerwy cholera wie why

 

tak btw to nie wiem czy mniej rzeczy, przed chwila mowiles ze za duzo zmienilismy i nie wyglada jak oryginal

 

@co do wieku

raczej chodzilo o to ze smiesznie slyszec slowa ze zachowujemy sie jak dzieci od kogos kto jest od nas mlodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie enter, dziwna opera robi wielkie przerwy cholera wie why

 

tak btw to nie wiem czy mniej rzeczy, przed chwila mowiles ze za duzo zmienilismy i nie wyglada jak oryginal

też korzystam z opery, polecam wyłączenie rozszerzonego edytora tekstu.

co do zmian: chodziło mi o dwukrotnie większy rozmiar kratki, strzelanie we wszystkich kierunkach i swobodę jeżdżenia. to spore zmiany, ale gra ma mniej ficzerów niż oryginał - nie ma lodu, nie ma trybu dla dwóch graczy.

 

ch3matic: robiąc remake gry chyba powinieneś ją znać, nie?

 

w tym czasie, w którym dyskutujecie ze mną, moglibyście poprawić większość błędów edytora i przycisku Battle. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero chwile sobie pojeździłem i mi się znudziło nawalanie bezsensowne w cegły

Edit: Design map to też jakiś biedny.

Stwierdzono po chwili jeżdżenia na pierwszej planszy

 

edit: znam oryginał, ale akurat lód nie był tam najważniejszą rzeczą, ale widzę, że bez lodu, większej losowości, grubego pixela i mniejszych/większych zmian to ocena spada do zasłużonej 1-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się czegoś więcej po tej grze tym czasem dostajemy nudną grę z mnóstwem bugów i niedopracowanych elementów. Gra robi dobre pierwsze wrażenie starannie wykonane menu, gdy wchodzimy do gry pierwsze co rzuca się w oczy to zmienione sterowanie gra się teraz po części myszką. Co od razu eliminuje tryb na 2 graczy. Potem strzelam aby zniszczyć wrogów strzelam strzelam zostało tylko dwóch wrogów do zniszczenia i nagle gra się tak tnie, że nie da się dalej grać wciskam escape widzę "options" no dobra wejdźmy i zobaczmy. Patrze jest "low", "medium" i "high" ale o co chodzi to ja za ch(no dobra powstrzymam się od bluzgów) nie mogę zgadnąć, no ale dobra ustawiam na "low" i włączam grę ale problem pojawia się znów. Kolejnym rażącym w oczy błędem jest dwujęzyczność gry. Menu jest po angielsku wszystko ładnie usunięcie highscorów jest po angielsku, credits' y wszystko git, ale wciskam "battle" a tam w okienku "Podaj nazwę pliku" No nie mówię wszystko mógł przetłumaczyć ale błędu się nie ustrzegł. Ogólnie gra nie jest zła tylko należało by poprawić to i owo.

 

PS. Chciałbym jeszcze dorzucić jeszcze jaki mam sprzęt może nie jest to jakiś super pocisk no ale chyba tak gra powinna na nim chodzić w miarę płynnie:

Procesor: Pentium IV 2,4 GHz,

Pamięć RAM: 1 GB

Karta graficzna: ATI Radeon 9550

 

Plusy:

+ gra jest prawie w całości przetłumaczona na język angielski co sprawia że może trafić do szerszego grana graczy

+ grafika starannie wykonana w jednym stylu

+ Ładne menu

 

Minusy:

- Muzyka tylko w menu

- Duże wymagania

- Brak fabuły wiem że w oryginale też nie było ale oryginał powstał w 1985 roku i ciężko było się spodziewać po grze sprzed 25 lat, że będzie tam fabuła to były początki rynku gier jeszcze wtedy pewnie nawet nikt nie myślał o tym że dziś będą powstawać takie gry rozbudowane fabularnie jak choćby Fable

 

Ocena

Grafika: 4/5

Klimat: 2/5

Grywalność: 2/5

Ogólnie: 8/15~3/5 Ale mam nadzieję że powstanie jakaś łatka do gry likwidująca przynajmniej część błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś, jedynki posypią się z innego powodu - że nie mogą się pogodzić z faktem, jaka ta gra jest słaba.

 

Dziecinada i tyle, nie czytałem tematu całego, bo niby po co? Ch3matic ani waxx nie mogą się pogodzić z faktem, że w porównaniu - nawet do gier z GMClanu - jest to strasznie słabe.

 

"@co do wieku

raczej chodzilo o to ze smiesznie slyszec slowa ze zachowujemy sie jak dzieci od kogos kto jest od nas mlodszy"

 

Bo przeciętne dziecko jak zrobi coś złego, to jest tego świadome. A wy z takim gównem wyskakujecie i macie czelność tego chronić.

 

+ nie wiecie, co to remake, ba, pewnie pierwszy raz się z tym pojęciem spotkaliście i nawet nie wiecie, jak może odbiegać od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W nowej wersji jak się dłużej pogra to się wiesza dźwięk, coś loop nie działa

 

w sumie gra się fajnie, gdyby nie wymagania, bo doszedłem do 10 planszy i niby miałem dużo żyć ale od zwiechy odechciało mi się grać i wyłączyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś, jedynki posypią się z innego powodu - że nie mogą się pogodzić z faktem, jaka ta gra jest słaba.

 

Dziecinada i tyle, nie czytałem tematu całego, bo niby po co? Ch3matic ani waxx nie mogą się pogodzić z faktem, że w porównaniu - nawet do gier z GMClanu - jest to strasznie słabe.

 

"@co do wieku

raczej chodzilo o to ze smiesznie slyszec slowa ze zachowujemy sie jak dzieci od kogos kto jest od nas mlodszy"

 

Bo przeciętne dziecko jak zrobi coś złego, to jest tego świadome. A wy z takim gównem wyskakujecie i macie czelność tego chronić.

 

+ nie wiecie, co to remake, ba, pewnie pierwszy raz się z tym pojęciem spotkaliście i nawet nie wiecie, jak może odbiegać od oryginału.

 

whaa napisales to samo 3 razy w 3 zdaniach tylko inaczej

 

 

i tak wiemy ze w rmku ma sie nie zmieniac za bardzo gameplay ale zaraz bylyby komenty ze nic nowego i w ogole troche za duzo rmku w tym rmku 

 

 

 

 

a ty slash wroc juz ogolnie do grubego pixela, k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whaa napisales to samo 3 razy w 3 zdaniach tylko inaczej

:o

a ty slash wroc juz ogolnie do grubego pixela, k?

Jeżeli moja obecność cię drażni lub niepokoi - nie ma sprawy ;) .

i tak wiemy ze w rmku ma sie nie zmieniac za bardzo gameplay ale zaraz bylyby komenty ze nic nowego i w ogole troche za duzo rmku w tym rmku

Moja analiza, choćby była nie wiem jak dokładna, na nic się zda. Fatal error.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj wiem ze remake ma za bardzo nie odbiegac od oryginalu ale mielismy tu taki sygnal od pewnego usera gmclanu ... o mam cytat look:

 

"Mogło odbiegać bardziej od oryginału, wy się jednak ograniczyliście."

Slash

 

Mogło odbiegać bardziej od oryginału

nie wiecie, co to remake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...