Skocz do zawartości

PHP vs Java


Gibki Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam i o programowanie pytam :D

 

Chcę się nauczyć języka jakiegoś, żeby wykonywać zlecenia(nawet te najmniejsze) i dorobić sobie parę groszy. I tutaj rodzi się pytanie. Co wg was jest lepsze? Co szybciej będę w stanie ogarnąć, by już po mału coś tam tworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Javie się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia ale co nieco wiem o PHP:

 

Jeżeli chcesz sobie dorobić na PHP to spóźniłeś się o 10 lat. Dalej można znaleźć kogoś szukającego odpłatnej pomocy z PHP ale to są propozycje od amatorów i nie ma takich dużo.

Zdarza się dalej że ktoś próbuje rozbudować istniejące rozwiązania. Na przykład moduły do sklepów Magento albo PrestaShop. I tu da się zarobić ale musisz znać silnik sklepu. Więc poświęcić z 2-3 miesiące na jego poznanie.

Aktualne propozycje dla programistów web szukających zleceń to startupy. Ale tu nie ma mowy o samym PHP/SQL, zaraz wymagane są JS, AngularJS, Node.js albo inne. Tylko że tu od razu można mówić o zarobkach w 10k-30k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Threef, trochę przesadziłeś z zarobkami, bo nie takie są dla phpowca. Obecnie wygląda to tak: Java > Front > PHP. Fullstack phpowiec zarabia najmniej, a powyżej 10k to senior w większych polskich miastach.

 

Wracając do tematu, dorobić można w każdym języku, ale trzeba mieć na to proste zlecenia, a tych raczej nie znajdziesz w internecie. Jak już to musiałbyś się rozgłosić po znajomych, by oferty same wlatywały bezpośrednio do Ciebie. Na rynku profesjonalnym, w proste poprawki i dorabanie nikt się nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i o programowanie pytam :D

 

Chcę się nauczyć języka jakiegoś, żeby wykonywać zlecenia(nawet te najmniejsze) i dorobić sobie parę groszy. I tutaj rodzi się pytanie. Co wg was jest lepsze? Co szybciej będę w stanie ogarnąć, by już po mału coś tam tworzyć?

 

Nie wiem jak hajsowo, ale PHP jest bardzo fajny, gdyż dla użytkownika Game Makera po lekkiej wprawie - jest prosty.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...