Skocz do zawartości

Zablokowane Alien Territory - Oficjalne Testy! v0.187


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Alien_Territory.jpg

ALIEN TERRITORY v0.187c BETA ENG



DOWNLOAD: gear-studio.com

Jest to kolejna wersja, w której zmienił się znacznie gameplay w trybie COOP. Przede wszystkim powrócił FF ( FriendlyFire ). Zdecydowaliśmy z testerami, że gra w trybie COOP jest o wiele ciekawsza jeżeli nie możemy walić na oślep po korytarzach. Co więcej dzięki temu, każdy zmuszony jest do walki w pojedynkę jak naskoczy na niego obcy ( wcześniej strzelaliśmy w obcego i zarazem w zaatakowanego gracza, zupełnie bez sensu ).
Nie ma już odnawiania HP wraz z nową rangą - było to lamerskie i teraz widać, kto naprawdę zasługuje na taką rangę. Zmieniły się też cechy każdej klasy:

Żołnierz w trybie COOP jako jedyny ma wykrywacz ruchu ( te czerwone kwadraty ), posiada kamizelkę oraz dodatkowy granat. Typowa jednostka ofensywna, która ubezpiecza resztę ekipy.
Medyk w trybie COOP jako jedyna osoba może uleczać ( koniec z wymianą HP pomiędzy żołnierzami ), nie widzi już apteczek na mapie, jest zdany na zwiadowcę, albo na resztę ekipy. Co więcej w COOP uleczając samego siebie traci 3x więcej punktów funkcji, ale za to uleczając innych otrzymuje punkty rangi, w PVP jest normalnie, czyli ulecza siebie za normalną ilość punktów. Bez niego w COOP naprawdę jest ciężko ( bo za rangę HP się już nie dostaje )
Zwiadowca posiada niewidzialność, jako jedyny widzi na radarze matkę obcych, apteczki i kamizelki. Bardzo potrzebna postać w trybie COOP.

Zmienił się system widoczności graczy, nie widać świateł z broni w trybie PVP, widać je dopiero jak odsłonimy postać gracza. Czyli zwiększyła się taktyka PVP, można ciekawie zaskoczyć innego gracza.

- Zmieniono wersję językową na angielski ( w grze występują oba języki, ale bez możliwości wyboru, ponieważ serwer musi zostać zmodyfikowany )
Wybierając język polski mielibyśmy komunikaty serwerowe po angielsku, wobec tego na chwilę obecną musi zostać ang. do momentu poprawienia aplikacji serwera


To tyle z pamięci, więcej zobaczcie sami :)
Zapraszam do gry!

LISTA ZMIAN

*** Alien Territory v0.187 - v0.187b ( 1.02.2011 )

- Poprawiono błąd wyświetlania postaci w trybie PVP. Mimo ukrycia gracza, było widać jego nick, który zdradzał jego położenie.
- Poprawiono błąd związany z blokowaniem funkcji leczenia przez medyka.
- Poprawiono błąd z wyświetlaniem 0 punktów HP.
- Zmieniono system używania pancerzy, od teraz medyk może posiadać 35 punktów pancerza, natomiast zwiadowca 75.
- Zmieniono system rang, od teraz za zdobytą rangę nie otrzymuje się nic. Ranga zwiększa moc zniszczeń każdej broni.
- Zmieniono system poruszania się matki obcych. Teraz porusza się bardziej rozlegle na szerokości mapy.

*** Alien Territory v0.186 - v0.187 ( 31.01.2011 )

- Poprawiono błąd strzelby - wystrzeliwała tylko jeden pocisk po stronie klienta.
- Poprawiono błąd licznika zadanych szkód, już nie będzie pokazywać wartości 0.
- Poprawiono błąd związany z medykiem, podczas uleczania wykonywał combo
- Poprawiono błąd związany ze zwiadowcą, po wyborze innej klasy nadal była widoczna matka obcych.
- Poprawiono błąd językowy, podczas gdy wręczano broń innemu graczowi w logu pojawiał się komunikat "disconnecting from server...".
- Dodano częstsze "syczenie" obcych gdy są w pobliżu.
- Dodano matce obcych możliwość wykluwania z niej nowego gatunku obcych gdy jest atakowana.
- Zmieniono system klas postaci. Medyk nie widzi już apteczek na radarze, teraz zwiadowca widzi apteczki oraz pancerze.
- Zmieniono system klasy żołnierza, od teraz jako jedyny posiada czujnik ruchu w trybie współpracy.
- Wyłączono możliwość wymiany punktów HP - teraz tylko medyk może leczyć innych.


*** Alien Territory v0.185 - v0.186 ( 30.01.2011 )

- Zmieniono system widoczności postaci oraz świateł. Od tej pory nie widać latarki u nie zauważonego gracza oraz świateł z jego wystrzałów.
- Zmieniono system zdobywania rangi. Od tej pory gracz nie otrzymuje 100HP, ponadto zamiast 150 punktów funkcji otrzymuje 50.
- Zmieniono w trybie współpracy "przyjacielski ogień" na włączony. Oznacza to, że można zabić gracza z drużyny.
- Zmieniono moc strzelby na słabszą. Zamiast osmiu pocisków wystrzeliwuje siedem.
- Zmieniono system uleczania medykiem samego siebie. Od teraz aby się uleczyć, należy najechać kursorem na swoją postać i wcisnąć klawisz funkcji (E)
- Zmieniono system uleczania medykiem. W trybie współpracy uleczenie siebie 25 punktów energii kosztuje 75 punktów funkcji, w trybie PVP kosztuje jak wcześniej 25 punktów.
- Zmieniono system widoczności matki obcych. W tej chwili tylko zwiadowca widzi ją na radarze.
- Zmieniono system widoczności graczy w trybie PVP. Od teraz nie widać punktów HP innego gracza. Widać tylko rangę i nazwę.
- Zmieniono system informujący o położeniu obcych ( czerwone kwadraty ). W trybie współpracy lokalizator nie działa, działa tylko w trybie PVP.
- Zmieniono ilość zużywania amunicji strzelby do 1. Natomiast paczka pocisków zawiera teraz 30szt.
- Dodano licznik czasu niewidzialności u zwiadowcy podczas gdy ma włączoną niewidzialność.
- Dodano w tablicy wyników wartość PING w formie cyfrowej.

*** Alien Territory v0.18 - v0.185 ( 27.01.2011 )

- Zmieniono wersję językową na angielski ( w grze występują oba języki, ale bez możliwości wyboru, ponieważ serwer musi zostać zmodyfikowany )
Wybierając język polski mielibyśmy komunikaty serwerowe po angielsku, wobec tego na chwilę obecną musi zostać ang.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tylko, że przy takim podziale, że jeden wykrywa obcych, drugi apteczki, itp. to powinna być jakoś ułatwiona komunikacja między graczami. Ja tego bez skypa nie widzę, a trudno zebrać tyle osób do gry :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gmclan.org/uploader/539/combo.jpg

 

Po zabiciu matki shotgunem dostałem 136 combo. Dźwięk od pojawiających się czaszek chyba z minutę czy więcej się spamił. xD

 

Nawalałem ją ciągłym ogniem z sg i ani razu nie przerwałem ognia, ok ale chyba to kombo dostałem za ilość władowanych w nią strzałów a nie za jakieś multikille. Trochę to było dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze takie cos ze w cooopie gracze sie respawnuja gdzies w poblizu gracza z najwyzsza ranga? Albo jakos tak, bo co gralem to zauwazylem ze cala kooperacja konczy sie w momencie smierci, potem ciezko juz znalezc reszte ekipy jak z kazdej strony zmasowany atak obcych. A przyznam ze majac dobrych graczy przy boku gra sie 10x fajniej niz w pojedynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zaczeła ścinać na lapku po zdobyciu pierwszej rangi, basic gameplay IMHO taki sobie . Są kolizje między alienami a graczami? Co opa nie mialem okazji przetestować bo Tymon sobie hulał .

 

Za to bardzo podobała mi się szata graficzna :)( z wyjątkiem aliensów i wybuchów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra się całkiem fajnie, tylko leczenie mogłoby być sprawniejsze.

W wirze walki gdzie Borek latał na wszystkie strony prując do alienów, miałem spore trudności z najechaniem na niego swoją starą myszką.

Mogło by być tak że po naciśnięciu E medyk leczy osoby które są np. metr od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nowa wersja z poprawkami, teraz medyk powinien normalnie leczyć :)

 

DOWNLOAD

 

*** Alien Territory v0.187 - v0.187c ( 1.02.2011 )

 

- Poprawiono błąd wyświetlania postaci w trybie PVP. Mimo ukrycia gracza, było widać jego nick, który zdradzał jego położenie.

- Poprawiono błąd związany z blokowaniem funkcji leczenia przez medyka.

- Poprawiono błąd z wyświetlaniem 0 punktów HP.

- Zmieniono system używania pancerzy, od teraz medyk może posiadać 35 punktów pancerza, natomiast zwiadowca 75.

- Zmieniono system rang, od teraz za zdobytą rangę nie otrzymuje się nic. Ranga zwiększa moc zniszczeń każdej broni.

- Zmieniono system poruszania się matki obcych. Teraz porusza się bardziej rozlegle na szerokości mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam giera sie strasznie podoba.

Zwlaszcza ostatnie zmiany zmuszaja graczy do bliskiej wpolpracy.

Niektorym moze sie to nie podobac ale ja uwazam ze jest swietne.

Dzieki temu AT nie jest kolejnym prostym mlynkiem. Wspolpraca to podstawa.

Ktos moze sobie byc dobry na solo ale jak nie umie dopasowac sie do teamu to go zezra i koniec.

Najlepsze jest to ze przeciwnicy choc pozornie slabi potrafia zadziwiajaco latwo zaskoczyc gracza i rozerwac go na strzepy.

Gra jest dosc trudna ale im lepsza praca zespolowa tym wieksze szanse na przetrwanie i tym wieksza satysfakcja jak team idzie naprzod wspierajac siebie nawzajem.

 

Gra się całkiem fajnie, tylko leczenie mogłoby być sprawniejsze.

W wirze walki gdzie Borek latał na wszystkie strony prując do alienów, miałem spore trudności z najechaniem na niego swoją starą myszką.

Uwazam ze to rowniez jest po prostu element wymagajacy pracy zespolowej.

Jak medyk ma leczyc to trzeba dac mu taka szanse. Jak ktos biega jak oszalaly a medyka ma "w nosie" to trudno.

Dobrym podejsciem jest zatrzymanie sie jesli miejsce jest w miare bezpiecznie i nie ma w poblizu alienow, dajac szanse medykowi poleczyc.

Poruszajacym sie zolnierzom faktycznie ciezko pomoc choc po kilku meczach treningu sie daje. Mimo to mysle ze branie pod uwage medyka i zatrzymywanie sie sprawdza sie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Borek kiedy to już ranga nie jest taka ważna ( teraz tylko dmg się zwiększa ) to może skusił byś się na zastąpienie resetu rangi po zginięciu na np. zdegradowanie rangi o 75%.

Może lepiej o 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Eh, czasem respawny są trochę za długie, no i granatami to jakoś tak ciężko zabić alienów (zanim go rzucisz, to cię zjedzą...) - szkoda, że grałem sam, po 5 minutach mi się znudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, czasem respawny są trochę za długie, no i granatami to jakoś tak ciężko zabić alienów (zanim go rzucisz, to cię zjedzą...) - szkoda, że grałem sam, po 5 minutach mi się znudziło.

 

Respawny są dobrze, w COOP są długie, bo jak zginiesz, to ekipa musi sobie radzić dłuższy czas bez Ciebie ( zwłaszcza jak jesteś medykiem ), w PVP są bardzo krótkie, bo tam wiadomo - akcja.

Na granaty jeszcze nikt w sumie nie narzekał, jak dojdziesz do wprawy, to można cuda z nimi robić :D i da się zabić alienów - wierz mi :) Co więcej w PVP też są bardzo przydatne.

A co do grania samemu, to zauważyłem że ludzie falami wpadają, czasami jest jedna osoba, a czasami nie ma miejsca na serwerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tylko, że ja grałem sam... to jaka ekipa ma na mnie czekać ? :D

 

Może zrób jakieś boty, że jak grasz sam to boty grają z tobą? Albo jakieś nie wiem, wieżyczki (które mają HP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby rzucenia granatem.

ERROR in
action number 2
of Draw Event
for object intCharacterGUI:

Error in code at line 16:
   
                if ( ap > 0 ) _ap = round(31/_ap_max*ap); else _ap = 0;
                                                ^
at position 47: Unknown variable _ap_max


ERROR in
action number 3
of Draw Event
for object intGameSettings:

Error in code at line 194:
   
                if ( ap > 0 ) _ap = round(31/_ap_max*ap); else _ap = 0;
                                                ^
at position 47: Unknown variable _ap_max

Poprawione - Borek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona wersja:

 

DOWNLOAD

 

*** Alien Territory v0.187c - v0.187d ( 02.02.2011 )

 

- Poprawiono błąd z oświetleniem pocisków.

- Poprawiono błąd nabijania combo podczas leczenia medykiem.

- Poprawiono błąd z niepoprawną ilością granatów na początku rundy ( klasa żołnierz ).

- Poprawiono błąd związany z tablicą wyników - gracze, którzy wyszli z gry zostawali nadal na liście.

- Dodano nową rubrykę w tablicy wyników, pokazującą stan portów UDP każdego gracza.

- Zmodyfikowano lekko wygląd tablicy wyników.

- Zmodyfikowano matkę obcych, teraz gdy jest zabardzo atakowana ucieka w głąb mapy. Dodatkowo może ogniem niszczyć drzwi.

- Zmieniono system atakowania przez obcych, teraz nie atakują przy pierwszym kontakcie z graczem.

- Zmieniono system "powerupów", nie zebrane przez dłuższy czas znikają, a następnie na ich miejsce tworzą się nowe (np. apteczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu:

___________________________________________
ERROR in
action number 1
of Trigger Event: <Deleted>
for object objEnvDustB:

Error defining an external function.

I tak "w nieskończoność" do póki nie klikniemy abort.

Po za tym gdy wyskakuje mi pole do wpisania ip , okno dostaje migawki O.o

Ale to pewnie przez mój zasyfiały system ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czasem nie trybi to wykrywanie portów ale ogólnie to super jest, jeśli o tej porze na pół godziny mnie wciągnęło to super jest :D

 

Idę spać, bo mnie na pvp zownił Borek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu:

___________________________________________
ERROR in
action number 1
of Trigger Event: <Deleted>
for object objEnvDustB:

Error defining an external function.

I tak "w nieskończoność" do póki nie klikniemy abort.

Po za tym gdy wyskakuje mi pole do wpisania ip , okno dostaje migawki O.o

Ale to pewnie przez mój zasyfiały system ;p

 

Rozpakowałeś grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wczoraj jak grałem z chłopakami, to był taki mały bug - jeden z nich stanął w drzwiach a te biedne się od niego ciągle odbijały - po kilku chwilach ten dźwięk zaczał być denerwujący :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...