Skocz do zawartości

Poruszanie względem direction


Sutikku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć cześć, trochę mi się zapomniało, jak zrobić żeby postać która obraca się do myszki i w jej kierunku idzie (a nie niezależnie od obrotu) skręcała przy naciśnięciu klawisza w lewo i prawo? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewo

x += lengthdir_x(spd, dir-90);

y += lengthdir_y(spd, dir-90);

 

w prawo

x += lengthdir_x(spd, dir+90);

y += lengthdir_y(spd, dir+90);

 

Ale takie sterowanie jest nieintuicyjne w top-down. Dopiero przy FPS ma sens albo kiedy się view_angle obraca w top-down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(na odwrót lewo prawo)

Wiem, że nieintuicyjne, ale mechanika rozgrywki zmusiła mnie do tego. Może jak coś wyjdzie to pokażę czemu takie coś. A nie ma ktoś pomysłu jak zrobić by postać szła tylko w "swoje" lewo, bądź prawo? Bo aktualnie robi ruch kolisty wokół kursora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie wiem jak to sobie wyobrażałem, eh, długo nic nie robiłem, nie potrafię myśleć. I może mechanika mnie nie zmusiła, ale inaczej tego nie widzę. Jest się rycerzem który może atakować z lewej, bądź prawej strony i tak samo wykonywać obronę z lewej lub prawej, a idzie w kierunku kursora i od kursora też zależy z której strony decydujemy się na cios. Coś tam powoli zaczyna siekać tym mieczem, wiec może coś pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko odnośnie tej dyskusji. Jakie sterowanie w takim razie polecacie? Przydało by się bardzo skoro mówicie, że taka lipa, a moim projekcie akurat taki system mam :|

Ja proponuję klasyczne poruszanie WSAD w kierunku klawisza ale z prędkością zależną od kierunku postaci. Czyli Żeby postać nie biegła tak samo szybko do tyłu jak do przodu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...