Skocz do zawartości

x-Space


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: x-Space

 

Gatunek: Strzelanka

 

Opis: Gra x-space jest to moja pierwsza gra wykonana nie w gm. Napisałem ją samodzielnie w C++ za pomocą Allegro :D Z tego też powodu iż nie miałem styczności z C++ wcześniej proszę o wyrozumiałość chociaż i tak wiem że gra na razie nie ma sensu, ale mnie cieszy :) Zachęcam do pobierania ! :)

 

Multimedia-Keyboard-plug-in-for-Griffin-AirClick-USB.icon.gif Sterowanie:

  • Strzałki ( lewa i prawa ) - ruchy na boki
  • Spacja - strzelanie
  • Escape - Wyjście z gry

Download:

Rozmiar pliku: 789 KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Markuz

Fabuła:
Markuz

Grafika:
Markuz

Muzyka:
www.flashkit.com

Screeny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłbym, ale nie mam teraz winrara na kompie, a pobrać mi się nie chce :D Dodaj wrogów i różne typy skał :) To jakiś tutorial, czy sam się uczysz?

 

Nie wiem co to za gra, lecimy sobie i strzelamy łał i do tego zero animacji, jak masz robić takie gry, to przerzuć się jednak znowu na GM.

 

Cordoba -> Sam lepszych nawet w GM nie robisz, ja wiem że jak zaczynałeś to od razu byłeś pr0 mastah, ale nie każdy taki jest, trzeba jakoś zacząć. Denerwują mnie takie posty -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić coś takiego, aby szybkość kamieni i przeciwnika wzrastała z czasem. Przydałby się jakiś system punktacji, bonusy (szybciej strzela, strzela dwoma rakietami itp.) oraz jakieś sprity, które pokazywałyby ile mamy jeszcze życia.

 

Popraw jeszcze strzelanie (żeby strzelał dokładnie ze środka sprity'a, nie z boku) oraz to, że zatrzymuje się bliżej prawej niż lewej krawędzi ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić coś takiego, aby szybkość kamieni i przeciwnika wzrastała z czasem. Przydałby się jakiś system punktacji, bonusy (szybciej strzela, strzela dwoma rakietami itp.) oraz jakieś sprity, które pokazywałyby ile mamy jeszcze życia.

Hehe ja się dopiero uczę. Wszystko w swoim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh pewnie to wina tego że nie zrobiłem żadnego ograniczenia prędkości i gra wam działa w zależności od szybkości PC.

wesołych świąt, pała, takich gier się nie publikuje.

nawet jeśli nie umiesz normalnie użyć timerów w allegro, można strzelić jakąś chałę w stylu Sleep(16); lub al_rest(1/60);, ZAWSZE JAKIEŚ OGRANICZENIE MUSI BYĆ.

 

ps. nie, nie ściągałem tego. jeśli to poprawisz, ocenię normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wyszła nowa wersja ( 1.3 ) która zawiera timery, dzięki czemu wam będzie normalnie działać ( mam nadzieję :) ). Grafike zmieniłem całkowicie, całą sam robiłem. Wiem że to jeszcze nie jest to czego oczekujecie ale mam nadzieję że idę w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa, ale niewiele można o tym powiedzieć.

ikonka i czcionka nie zmienione, używasz bmp do grafik (uprzedzam odpowiedź: w "starym" allegro można używać png za pomocą rozszerzenia alpng) i generalnie mało ciekawa gra. słaba animacja rozpadania się skałek.

to powinno być w demach, pracuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja gry :D (1.4)

W tej wprowadziłem muzykę z czego jestem dumny :D, dodałem także bonus oraz ładniejszy wygląd score ( nowa czcionka :) ).

 

Ps. Przepraszam administracje za DP ale gdybym dał to w edycji posta up nikt by tego nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - doubleposty poprzez aktualizacje i bardzo ważne informacje są dozwolone w regulaminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...