Skocz do zawartości

GMClicker


Chell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

"kurcze, gramy już 3 dzień i ciągle jest super" ~CD-Action

"o cholera!" ~Michał Marcinkowski

"no, no, godny przeicwnik" ~może ANtY tak powie

"Jak cookie clicker tylko z gwiazdami gmclanu." ~I Am Vader

"czemu próbuje połączyć się z internetem" ~Explosivo

 

Tytuł: GMClicker

Gatunek: well, clicker

Opis: Klikamy, koncypałujemy jaką by tu fabułę zrobić, graficzymy i kodzimy, wydajemy coraz lepsze produkcje, uczymy się z coraz skuteczniejszych źródeł, zatrudniamy coraz konkretniejszą ekipę.

Autorzy: też głównie ja, tylko Vader mi pomagał znaleźć babola w kodzie (zapomniałem o jednym && i mouse_check_button_pressed było w skutku zamiast w warunku ;( )

 

lmb klikamy, W i S to scrollowanie lewego menu

 

Screeny:

scr.png

 

były małe problemy, więc:

w prawym dolnym rogu są trzy przyciski - kartka (dodaje txt, czyli fabula), klawiatura (code) i pędzel (gfx). Po prawej na górze licznik kolejno txt, code, gfx i usd (pieniążki), pod nimi są ich wskaźniki przyrostu

w zakładce projekty możemy coś wydać jeśli mamy wystarczająco dużo txt/code/gfx, dostajemy usd. Za usd w drugiej i trzeciej zakładce możemy kupować materiały do nauki (dodają wartości kliku) i zatrudniać członków zespołu (zwiększają przyrost na sekundę).

scrcf7e2.png

 

 

 

Download: gmclan[ | zippyshare

@Threef już działający B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy próbie uruchomienia najpierw wyskakuje okno otwierania(nie jestem pewien co mam w ogóle otworzyć), ale wybrałem ten DLL i wtedy wyskakuje, że przestał odpowiadać. Nie wiem, czy tylko mi? :(

 

@e: widać po wpisie wyżej, że nie tylko mi działa jak trzeba, prze kompiluj może jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi wyjaśnić, jak się w to gra? klikam po wszystkim, ale nie mogę nic zrobić, bo mam 0 wszystkiego. za pierwszym razem coś kliknąłem i nie wiem skąd miałem 1 code, ale potem nie udało mi się tego powtórzyć :(

 

e: jednak udało mi się powtórzyć, ale wciąż nie wiem, skąd to się wzięło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi wyjaśnić, jak się w to gra? klikam po wszystkim, ale nie mogę nic zrobić, bo mam 0 wszystkiego. za pierwszym razem coś kliknąłem i nie wiem skąd miałem 1 code, ale potem nie udało mi się tego powtórzyć :(
Ja też po kilku minutach klikania na farta, pozmieniały mi się jakieś cyferki, ale nawet nie wiem co i jak i dałem sobie spokój :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no tak :D w prawym dolnym rogu są trzy przyciski - kartka (dodaje txt, czyli fabula), klawiatura (code) i pędzel (gfx). Po prawej na górze licznik kolejno txt, code, gfx i usd (pieniążki), pod nimi są ich wskaźniki przyrostu

w zakładce projekty możemy coś wydać jeśli mamy wystarczająco dużo txt/code/gfx, dostajemy usd. Za usd w drugiej i trzeciej zakładce możemy kupować materiały do nauki (dodają wartości kliku) i zatrudniać członków zespołu (zwiększają przyrost na sekundę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pomysł całkiem ciekawy, ale wykonanie zdecydowanie zbyt proste, zbyt mało opcji, nie da się przegrać ani nawet być stratnym, a można by wprowadzić jakieś urozmaicenia i "przeszkody". formuła klikaniny rodem ze smartfonowych gier też niestety średnio sprawdza się na piecu. poza tym komandor zielony to postać z pac-man revenge, a nie seida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak cookie clicker tylko z gwiazdami gmclanu." ~I Am Vader

 

Gra jest slabo objasniona, ale jesli wyczai sie/doczyta sie kontrolki to jest calkiem okej.

Zatrzymuje na kilka chwil, chociażby dlatego że jest coś uzależniającego w takich klikerospamerach(skąd zresztą pochodzi sukces cookie clickera).

Gra zatrzymuje na zdecydowanie dłużej niż twór antego, nawet jeżeli jest słabo opisana i nie tak szałowa graficznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie przyznaję, że faktycznie wciągnęła mnie jeszcze trochę. gdyby nie to, że wszystkie karty zostają wyłożone od razu, na pewno bym przeklikał się do wszystkich tytułów. Teoretycznie masz jeszcze wolne 40 minut, możesz dołożyć jakieś odblokowywanie nowych rzeczy czy cuś ^^

e: szkoda że cytaty pod nickami nie są prawdziwe, był potencjał bekotwórczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

jak mam być szczery to jestem zbyt leniwy, żeby to teraz dodawać :D

wrzucona wersja 1.000001, poprawiłem krytyczny bug który przez literówkę w nazwie zmiennej crashował grę przy próbie zakupu biletu do Japana albo zatrudnieniu Pakła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

___________________________________________
################################################################################
############
FATAL ERROR in
action number 1
of  Step Event0
for object kontrolka:

Push :: Execution Error - Variable Get 100000.uds(100011, -2147483648)
at gml_Object_kontrolka_Step_0
################################################################################
############

 

Jak chciałem kupić spotkanie z japanem.

 

 

Już nie ważne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przeczytać ten temat, żeby ogarnąć o co chodzi. Co do gry.. ładna, minimalistyczna grafika, ale nie wciągnęło mnie. Cookie clicker miał w sobie tajemniczość, od razu wiedziało się co ma się robić i z czasem odkrywało nowe opcje, dlatego to napędzało ludzi do klikania. Tutaj wszystko mamy od razu podane na tacy, a gdyby ktoś miał to odpalić bez tego tematu to raczej by nie ogarnął jak się w to gra.

Pomysł fajny, ale trzeba by zmienić design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
jak mam być szczery to jestem zbyt leniwy, żeby to teraz dodawać :D

wrzucona wersja 1.000001, poprawiłem krytyczny bug który przez literówkę w nazwie zmiennej crashował grę przy próbie zakupu biletu do Japana albo zatrudnieniu Pakła

 

wiem, zachęcam do pobrania wersji sprzed prawie 2 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra, no tylko faktycznie szkoda że wszystko jest od razu podane na tacy i przez to szybko się nudzi. Nie ma motywacji do dalszego klikania.

Dużo fajniej byłoby te wszystkie teksty odkrywać po kolei, z ciekawości grałoby się dalej. Tylko to utrzymuje graczy przy klikerach :D

O czym zresztą wspomnieli już moi przedmówcy.

Ale pomysły zabawne, humorystyczne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

tak jak pisali wszyscy, ciężko to ogarnąc na początku, no i te napisy "gfx" myląco rozjebane :P

ale zamysł spoko, możnaby to dopracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Irytujące, że nie jest podane, która postać/książka czego i ile daje. Ogółem to gra trochę nudna, w kilka minut można stworzyć team taki, że będzie można bez przerwy produkować najdroższą grę... i tyle, potem zostaje tylko klikać jak wariat, aż będziemy mogli zatrudnić Paqoo i uznać się za zwycięzcę. Głupie jak but, ale trochę śmieszne. :) Może to później rozwiniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...