Skocz do zawartości

Duże backgroundy


TO_mek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeportowałem sobie ostatnio projekt z jakiegoś starszego GM Studio do wersji 1.4.1763 i mam problem z tłem. W minigierce mam dwa tła w użyciu dalszy i bliższy plan i efekt paralaxy. Ten szerszy ma 4500x800 i niestety obecnie jest wczysytwany bardzo rozmyty. W samym edytorze widać go prawidłowo natomiast po uruchomieni gierki jest strasznie rozmyty. Pamiętam, że kiedyś dało się ustawić ilość pamięci na pliki spr i tła ale obecnie nie mogę takiej opcji znaleźć w ustawieniach (a może to było tylko dla wersji HTML5). Gdzie może tkwić problem? Mam działającego exe ze starszej wersji i tam nadal wszystko jest prawidłowo więc to nie może być raczej nic sprzętowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicza Cię rozmiar tak zwanego texturepage. Domyślnie jest chyba 1024x1024px. Możesz go zwiększyć ale za razem zwiększysz maksymalną ilość wymaganego ramu i gra może się nie odpalać na słabszych komputerach. Jeżeli wrzucasz do projektu grafikę o większym rozmiarze niż texturepage to zostaje ona zeskalowana podczas kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicza Cię rozmiar tak zwanego texturepage. Domyślnie jest chyba 1024x1024px. Możesz go zwiększyć ale za razem zwiększysz maksymalną ilość wymaganego ramu i gra może się nie odpalać na słabszych komputerach. Jeżeli wrzucasz do projektu grafikę o większym rozmiarze niż texturepage to zostaje ona zeskalowana podczas kompilacji.

 

Ok to będzie to ale gdzie to jest teraz ukryte w opcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...