Skocz do zawartości

Dodanie kolejnej partycji logicznej do podstawowej


MaxGaming

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w jakim dziale, więc przepraszam jak źle, usunę, albo przenieście, tylko nie bijcie :/

 

Problem jest taki - chciałem zmniejszyć jedną partycję i zrobić z tego drugą(z tego zwolnionego miejsca) za pomocą KDE partition manager czy jakoś tak(windows się ścinał podczas określania możliwej ilości miejsca do zwolnienia). I się podczas zaciął komp, zrobiłem reset i ujżałem że coś jest nie tak. Nie wykrywało systemu plików, a że znalazłem opcję zmiany systemu plików to pomyślałem że to dobry pomysł(tak jestem idiotą) i nie wiem, chyba mi go sformatowało(na pewno jest pusty). Jak odzyskać dane? Googlowałem kilka programów, ale każdy mi jakiś błąd wywala podczas odzyskiwania(w dwóch z 3 błąd to były jakieś literki których nie zapisałem(kod blędu bez tłumaczenia), a w jednym wyskoczyło, że sektor uszkodzony. Tam były bardzo ważne pliki. Co mogę zrobić? Odzyskiwaliście już kiedyś dane w podobnych sytuacjach? Pan w serwisie powiedział mi, że będzie to tylko prawdopodobnie KILKASET złotych... Nie mam takiej gotówki, a te dane mi są bardzo potrzebne. Swoja drogą nie jestem pewny jego profesjonalizmu, bo wpierniczał coś podczas rozmowy ze mną ;p Błagam pomóżcie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dysk zewnętrzny na który będą zgrane wszystkie dane + malutki programik PhotoRec

Jutro poszukm kto mógłby mi poryczyć dysk zewnętrzny i spróbuje. Dzięki wielkie, napiszę jutro co z tego wyszło. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły może pisać jutro popróbuje jakby sposób 3F nie zadziałał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I NIC nie rób na tym dysku do momentu zrobienia kopii. Nadpisujesz dane i zmniejszasz prawdopodobieństwo odzyskania danych. Ewentualnie są programy do restaurowania tablicy alokacji, jeżeli nic z tym nie robiłeś od momentu utraty danych to duże prawdopodobieństwo że odzyskasz cały system plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KT117 a jakie przykładowe programy mogę użyć? Wklepałem w google "programy do odrestaurowania tablicy alokacji", ale znalazło mi wszystkie cuda świata oprócz tego czego szukam xD Mam dysk zewnętrzny, ściągam PhotoRec i będę zaraz próbował tym, ale fajnie jakby się udało tak jak mi mówi KT odzyskać cały system plików, tylko programu do tego nie mogę znaleźć :/

 

823ec0136ad6.jpg

Sorki, że zdjęcie a nie screen, ale chce jak najmniej zapisywać itp. na tym dysku i robiłem tabletem i z tabletu pisałem :P

 

Ta partycja podzielona na 3 to właśnie ta z której chce odzyskać dane

 

@e: ten program PhotoRec odzyskiwał i w pewnym momencie po prostu przestał(chyba się ściął). Pokazuje to samo. ale elementy nie idą do przody, ani czas się nie odlicza(nawet ten ile już to trwa). Czy może to być wina podziału? Co mogę zrobić jeszcze? :/

 

@e2: Po kliknięciu stop po kilku minutach wyskoczyło czy na pewno, więc wybrałem, że nie. Wróciło do okna gdzie ciągle pokazuje że trwa to już 36m 46s i nie idzie do przodu, liczba plików, przeszukane sektory itp. też :/

Już znowu ruszyło :D Znaczy własciwie to ruszyło o 2m do przodu i o kilka plików nagle i znowu stoi, nie wiem czy to będzie tak powoli się robić stopniowo, czy coś jest nie tak. Wygląda to trochę jakby lagi ogromne miał xD Zresztą komputer jest kompletnie ścięty podczas działania tego programu, obstawiam, że po prorstu wykorzystuje w takim stopniu dysk i dlatego, ale nic się nie da praktycznie zrobić bo działa z opóźnieniem kilkominutowym eksplorator windowsa xD

 

Ale jeżeli ktoś zna program do odzyskiwania całych struktur plików itp. tak jak mówił to kolega wyżej, to byłbym wdzięczny bo googlowanie nie pomoga(pewnie tak googluje...) :/

 

@e3: wygląda na to, że program robi robotę i odzyskuje powoli, tyle że te pliki mają losowe nazwy itp, a przy ponad 100gb to jest tyle plików, że znaleźć to co chce to dość trudne zadanie :/ A jakim programem mogę z całą strukturą danych odzyskać? Jak nie to trudno i ta super że się udało jakkolwiek odzyskać :P

 

@e4: Otrzymałem error reading sector 37653148 :/ Czyli chyba to samo co w innych. Tyle, że spróbuje jeszcze raz bo mi się komp wyłączył podczas odzyskiwania i jak włączyłem chciał wznowić i wtedy od razu otrzymałem ten błąd, więc moze przez to :/ A może mieć wpływ na to fakt że podzielony jest na jeszcze 2 mniejsze partycje a nie był przed formatowaniem? Powinienem złączyć czy coś? I jakim programem będę w stanie odzyskać struktury danych i nazwy plików też? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odzyskałem. Teraz mam nowy problem. Utworzyłem partycje pod Windows 7, wgrałem. Następnie rozszerzoną pod Ubuntu i SWAP(tak, zainstalowałem ubuntu na logicznej). Mam Ubuntu i teraz pojawia się problem. Chciał z wolnych 200GB+ stworzyć jeszcze jedną, logiczną partycje na dane, lecz... Ubuntu sobie zablokował dostęp czy coś. Przez gParted z poziomu Ubuntu nie mogę nic zrobić, z poziomu LiveCD też(mogę utworzyć tylko patrycję podstawoą, roszerzona ma jakiś kluczyk). Windowsowski menadżer dysków też nie pomaga, on w dodataku widzi wszystkie jako podstawowe i mimo iż jest ich 4 chce tworzyć 5tą xDDD Any way. Jak to obejść i utworzyć jeszcze jedna logiczną? Wiem już teraz, że powinienem to wcześniej zrobić, ale na pewno musi się i teraz coś dać zrobić.

b13e7d5c492e.png

SS z Gparted z poziomu zainstalowanego Ubuntu. Pomyślałem że nie mogę edytować, bo z niej(właściwie jednej z jej subpartycji) mam uruchomiony Ubuntu, lecz z poziomu LiveCD wygląda to podobnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...