Skocz do zawartości

Zablokowane Balans Przedmiotów/Potworów


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem drugą rzeczą po błędach nad jaką powinniśmy się skupić, to jest właśnie balans przediomtów i potworów. Jak już wiadomo należy zmienić czary, tylko teraz nie wiem jak. To znaczy, czy mają więcej pobierać many, czy zadawać mniejsze obrażenia. Co natomiast z innymi przedmiotami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem drugą rzeczą po błędach nad jaką powinniśmy się skupić, to jest właśnie balans przediomtów i potworów. Jak już wiadomo należy zmienić czary, tylko teraz nie wiem jak. To znaczy, czy mają więcej pobierać many, czy zadawać mniejsze obrażenia. Co natomiast z innymi przedmiotami?

Czary i tak sa obecnie bezuzyteczne, nie moge sie leczyc leczeniem, a mana i tak sie szybko konczy (warrior i rogue takich problemow nie maja) wiec uwazam ze nalezaloby nawet zwiekszyc obrazenia zadawane przez czary (chyba, ze NIE zmienisz obrazen od rozdzek, za czym jestem :D)

Pozatym inne klasy maja wiecej przedmiotow, a warrior i tak jest najlepszy, a inni tylko marudza.

Kolejna kwestia to taka, ze chyba troche przesadziles z pewnym czarem ("Rain of stones" albo jakos tak) wymaga az 200 vitality, no i przydaloby sie wiecej czarów.

 

Reasumujac jestem za zwiekszeniem wymagan many przez czary pod warunkiem, ze:

a)bedzie ich wiecej

b)beda obszarowe :)

c)beda czesciej zamrazac, zatruwac, podpalac przeciwnikow.

d)beda przedmioty ktore znacznie zwieksza szybkosc regenerowanej many

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc:

 

Czary - Powinno być ich więcej. Pierwszy czar który kupujemy (Fire ball chyba) jest za dobry. Pierwsza postacia meczylem sie ze zrobieniem tego 5 lvl... druga postacia zdobylem czar i nabilem szybciej 10 lvl niz tamta 5. Leczenie ... leczymy siebie ale powinien byc czar lub opcja do leczenia gracza. Czar ognisty - jakies poparzenia czy cos... Lodowy(wodny?) - zamrazanie... Jeszcze cos do spowolnienia... Moze jakies buffy str,hp....

 

Bronie - Wiekszosc to miecze... Przydaloby sie troche innych np maczuga. Zbroje... jakies specjalne sety np dla gracza idacego w str,agi lub wisdom vitality. Jakies bonusy za skompletowany set...

 

Ryby - Przydadza sie takie ktore odnawiaja mane ... mikstury sa troche drogie wiec z ryb by sie wyzylo...

 

Narazie tyle... moze jeszcze cos dopisze ja wpadnie do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazenia od fire balla sa zbyt mocne

przedmioty dla wojownika sa zbyt drogi

np. advanced battle axe kosztuje 48.000 a ma obrazenia od 55-60,

a ta rozga zielona w sklepie dodaje 220 hp 120 many(chyba) ma wysokie obrazenia do 60 (chyba) i kosztuje ok. 13.500

mag byl slaby, a teraz sie wojownikem grac nie da

chodze ze snake swordem, a wczesniej z poison bowem bo byl tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary - Powinno być ich więcej. Pierwszy czar który kupujemy (Fire ball chyba) jest za dobry. Pierwsza postacia meczylem sie ze zrobieniem tego 5 lvl... druga postacia zdobylem czar i nabilem szybciej 10 lvl niz tamta 5.

Ale zrozum ze i tak na poziomie 20+ gdzie chodzisz na hell spidery i na ghosty czary niewiele daja, ja tam rzucilem moze raz dwa, a kolega (obecnie najlepszyna servie -22 moze 23lvl warrior) bil je za 60+, a ja z snake wand 30-50, wiec czary i tak by sie przydalo polepszyc (najgorszemu czarowi mozna dmg zmniejszyc bo prawda za dobry), ale w sumie jak znow wszystko Borek poobniza magom to znow nie bedzie sie nimi oplacalo grac :crying:

 

@Edit

Ceny różdzek jak najbardziej nalezy zwiekszyc chocby do 50.000 gold pieces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Hell spider - przyda sie czar w stylu "woda" i powinny byc dodatkowe obrazenia woda przygasi ognistego potworka. Powtorze to co mowilem wiecej czarow i dla poczatkujacych i dla zaawansowanych. Zeby wszystko bylo z przedmiotami ok - bedzie potrzeba wymyslenia setek a moze tysiecy uzbrojen i dodatkow aby kazdy ubieral sie jak chce dopasowujac staty i swoj "wyglad".

I przyda sie wkoncu podzial na Good, Chaotic, Evil. Moze w nastepnym update ? Good cos jasniejszego Evil ciemnego a Chaotic sredniego hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak ua ten BlaXun też ni mniejszy zboj, niż Harlen, gałgan jeden !

 

A mnie to naprzykładowo denerwuje to, że kupisz sobie np. Tiberian Sword za 9k, po pięciu minutach go wylotujesz (ni wiadomo jakim to fartem xD) i bedziesz musial sprzedać za 3k... tuo irytujace, jakbys musial tyle zbierac 9k, a tu jeszcze masz ten miecz, ktory jest wart 3k, a wczesniej tamte 9k straciles... Wedlug mnie, to ceny na sprzedanie powinny być maks. o jedna dziesiata czesci mniejsze, niz za kupienie !

 

Nuo i dziewuch malo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z toba spyro

kupilem dark shielda za 9 k

pomyslalem ze tarcza jest cool, a w przyszlosci chcialem kupic battle axe za 48.000 (dwu reczne)

mialem 25k + duzo warty set a tu *** luk ktory kupilem za 10k za 3 k mozna sprzedac. :/

jedyne co drogie to moj snake sword....5k...... zreszta jedyny na tym servie (chyba :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ceny na sprzedanie powinny być maks. o jedna dziesiata czesci mniejsze, niz za kupienie !"

 

Spyro... a nie pomyslales o tym ze jak cos tobie wypadnie to sprzedasz jakiemus graczowi... trade system wejdzie to w miescie bedzie sie roilo od roznych ofert... moze jakies sklepy zakladane przez gracza?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem red robe jak jeszcze nie bylo go w sklepie

nagle Borek pod presja np. Anacony i Harlana (magowie) ulepszyl magom sety i teraz lipa za 2.5k sprzedalem w sklepie a bylo warte z 20k u graczy

mialem 2 oferty ale za nim server wlaczyli to nowa wersja i ***

 

 

EDIT:

Kiedy serva odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem red robe jak jeszcze nie bylo go w sklepie

nagle Borek pod presja np. Anacony i Harlana (magowie) ulepszyl magom sety i teraz lipa za 2.5k sprzedalem w sklepie a bylo warte z 20k u graczy

mialem 2 oferty ale za nim server wlaczyli to nowa wersja i ***

 

A czego ty bys kutwa chcial? Nic nie bylo w sklepie dla maga procz red hat wiec nie wylewaj na mnie i anaconde swojego żalu, bo to nie fair. Pozaty nabijcie 15 lvl i idzcie na hell spidery z nch czesto leci 1000-2000+ GP za jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendzop z tym red robe poprostu niefart...

Nastepny pomysl moze jakies ulepszanie przedmiotow

I ekhm siedzenia ... Ja rozumiem w miescie tam w barze czy w chatach usiasc mozna... ale przydadza sie jakies klody, pnie do siedzenia w lesie.. na poczatku strasznie denerwujace jak juz miksturek nie mialem a kupic nie da rady bo forsy brak to od czasu do czasu trzeba bylo sie cosfnac do miasta i na hp poczekac siedzac ,moze i chwilka ale w lesie jakies miejsca siedzace byly by plusem... moim zdaniem oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala wiadomosc :P

1. to z ta presja to byl zart

2.mag z run nie walil wiecej niz 30

3. nie bylo rozdzek

4. ale czy to nie prawda ze teraz Borek przesadzil troszke tak jak w tej glupiej grze o nazwie tibia i cipy z softu. mag jest zbyt mocny teraz

5. i wielka prosba do Borek bo on pisal ze sa 54 rodzaje stworow, ja widzialem buga, snake, spidera, slima, earth worma, ghousta, hell spidera czyli 7. to tylko beta ale spodziewalem sie czegos wiecej...... to dlaczego nie zrobi wiecej nowych terenow i nie wsadzi jakis mocniejszych stworow

6. dla poczatkujacych tez przydalo by sie wiecej takiego dziadostwa jak bugi (moze jakies osy, albo male wilki czy cos w tym stylu.) a wiec Borek do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag na niskim levelu jest mocny ale potem na chwile obecna i tak wojownik jest lepszy. Wierzcie mi wiem co mówie, bo zczarow i tak naprzyklad kolesi niepoPKuje bo prawie w ogole nie trafiaja. Ceny różdzek mozna zwiekszyc ale jak dmg obnizy Borek to znow bedzie trudno grac magiem :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja... potworow juz brak przyda sie wiecej bo bic ciagle hspidery, ghosty dla wyzszych lvl'i to troche nuzace...i nizsze lvl'e jak jest sporo osob to nawet buga trudno zabic bo ciagle ktos biega obok... i z przedmiotami wypadajacymi trzeba cos zrobic aby chociaz te 5 sekund byly prawa dla gracza ktory zadal najwieksze obrazenia a to ludzie sie rzucaja na wszystko co widza.... ten czas praw do przedmiotu przydalby sie do rybek.. lowisz i ktos podbiega zabiera albo jak ktos obok lowi to przypadkiem mozesz jego rybke wziasc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspomniałem wcześniej to prawdopodobnie mam najlepszą giwerę dla wojownika z dmg 55-72 + efekt ice :)...

 

 

Co do magów i warriorów to moim zdaniem wygląda tak :

Specjalnie nie ma profesji po to żeby można było być magiem i warriorem na raz po to to jest... wbijasz sobie te 10 widsom + 5 vitality i naparzasz z kuli ognia, potem lejesz potworki zbierasz kase i prawdopodobnie wypadnie ci z ghosta lub hell spidera jakiś unikat i wtedy będziesz go nosić... moim zdaniem jest tak jak być powinno...

A czary są mocniejsze bo żeby użyć to zużywasz mane, a jak kupisz miecz to nic nie tracisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czary, to by było fajnie jak by były one na zasadzie diablo 1. Że nasze czary mają poziomy które możemy zwiększyćtym samym czarem. wiecie o co chodzi. Prawda? :P Ci co grali w diablo 1 to wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w Diablo II, tez o tym myslalem ale wystarczyloby gdyby ich sila wzrastala z Wisdom, ja mam obecnie bo 50+ Wisdom i 50+ Vitality, faktem jest ze przez przypadek walnolem 3 pkt w co innego, ale to przez przypadek. Jestem za tym by Czary zwiekszaly swoje obrazenia i efekty w czasie awansu na wyzszy poziom jak i po wkladaniu pkt. w Wisdom. Chyba logiczne wyjasnienie, co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezauwarzylem ale tez fajnie.

I mam jeszcze pytanie do Borka, czy niemozna by bylo zrobic jakiejs postaci u ktorej moznaby redistribute punkty ktore na poziom dostaje (czyli by mozna bylo jakos odjac te ktore sie juz ma i wlozyc w cos innego), bo ja wlozylem przez przypadek w agility 2 i health 1, nawet nie wiem jak to sie stalo :crying:

 

Np. Gdyby byl taki npc, to taka usluga moglaby kosztowac np. 100.000 Gp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harlan ma 16% lucka

ze screena widac

wiec sie nie dziwie ze tak mu zeczy leca nie dlugo pewnie mu dropnie super magic long bow i super magic fire ice wand :P

 

Kiedy serva odpala?

 

@up

np. 100.000 Gp.

 

troche glupi pomysl

ja tez wywalilem z 7 punktow w nie to co trzeba ale takie jest zycie

a do tego 100.000 gp to :

1. 100.000 to nikt tyle nie ma oprocz Blaxun'a bo on wykorzystywal buga ze short swordem

2. nie gp tylko golda :)

:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nikomu nie skapie jak ktos sie ze mna dogada to moge mu nawet co nie co odstapic :P

A propos servera, tez uwazam ze moglby juz ruszyc xP

 

troche glupi pomysl

ja tez wywalilem z 7 punktow w nie to co trzeba ale takie jest zycie

a do tego 100.000 gp to :

1. 100.000 to nikt tyle nie ma oprocz Blaxun'a bo on wykorzystywal buga ze short swordem

2. nie gp tylko golda :)

:) :)

 

1.Ja mam 100.000 golda to po 1sze i to wcale nie jest duzo

2.Nieuzywalem zadnyc hbogow by tyle kasy zdobyc

3.Gp = gold pieces = sztuki złota; wiec nie rozumiem czemu poruszyles ta kwestie :P :]

4. Ja nawet nie wiem jak to sie stalo ze w te umiejetnosci mam pododawane po 2 i 1 pkt, sam nigdy bym tak niepowkladal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to gp to sory

myslalem ze ci sie z tibia pomylilo

oficjalne SORY dla Harlana :) :)

ja dodalem te punkty bo chcialem zobaczyc jak sie z rozgi leje bo mi dropla

:)

 

 

 

kiedy Borek wlaczy serva?????????????????????????????????????????????

czekam od 8:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę tak: Nie jestem żadnym magiem kurcze! To, że używam różdżki i czarów w tej wersji bety nie oznacza, że ktoś jest magiem -_-' Po prostu nie znalazłem lepszej broni jednoręcznej niż Sun Staff (który znalazłem jeszcze na starej wersji).

 

Myślę, że balans czarów można by poprawić w taki sposób:

- więcej czarów, bo na razie w sklepie są 3, z czego mają raczej małe wymagania i za duży dmg (względem wymagań)

- i by ich zdobywanie było w miarę płynne, albo by się dało je jakoś ulepszać (za pieniądze u kupca/czarodzieja) co ileś tam jakiejś statystyki np. Ognisty pocisk zabiera najpierw 5-10 dmg, a po ulepszeniu już 10-15 itd. Wtedy magowie mieliby te swoje czary, a byłyby silniejsze gdyby rozwijali swoją postać.

 

Reszta przedmiotów:

- więcej pancerzy dla maga, a ten co jest powinien być dla mocno rozwiniętych już postaci. Ponieważ lepszy jest niż pancerze w sklepie dla wojownika... Jeżeli Borek masz problemy z pomysłami na wypikselkowanie tych przedmiotów to nie powinieneś mieć problemów z znalezieniem tu kogoś kto by Ci pomógł...

- Osłabić dmg różdżek i skasować w nich większość bonusów oprócz regeneracji many i jej ogólnej ilości (te noty zwiększyć). Wtedy to by były różdżki.

- Gdzie są rzeczy dla wojowników/łuczników dające bonusy? Na razie zauważyłem tylko różdżkę. Bo kamienie zwiększające runy czy pierścienie (pierścieni nie jestem pewien) wymagają statystyk typowych dla maga. Co z innymi klasami?

 

Potworków na razie nie oceniam, mało ich i chyba ich balans jest całkiem sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję dodać moby typu Bug, np. Beetle, Small Spider, Gnats, Swarm.

Narazie w Almorze jest taki podział

- Słabe: Bug

- Średnie: Snake

- Dobre: Spider

- Silne: Earth Worm i Slime

- Bardzo silne: Hell Spider

A Ghostów nie widziałem... A można zrobić tak:

- Słabe: Bug, Beetle, Small Spider

- Średnie: Snake, Young Wolf, Goblin

- Dobre: Spider, Wolf, Bat

- Silne: Earth Worm, Slime, Evil Spirit

- Bardzo silne: Hell Spider, Vampire, Skeleton

To tylko moja propozycja... Możesz przecież dać inne stwory...

 

I jedna ważna sprawa: Help. Możesz dodać "dymki"? Przydałyby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...