Skocz do zawartości

[Jeden kolor] Asteroids


Konrad-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ma dwa kolory, ale można to interpretować tak:

 

Biały to JEDEN z dwóch kolorów, a czarny to również JEDEN z dwóch kolorów. Trzymając się tej zasady ja zrobiłbym grę z całą paletą kolorów B).

 

 

Edit:

 

Grafika: Dosyć schludna, nic specjalnego, nie wiem co więcej napisać 3,5/5.

Gameplay: Gra za trudna i dosyć monotonna 2,5/5.

Muzyka: Całkiem fajna, dobrze dobrana, dźwięk strzału podobny do tego z chicken invaders, jak nie ten sam 4,5/5

 

Ocena Ogólna: 3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

RÓŻNE ODCIENIE to w grafice komputerowej RÓŻNE KOLORY

ja pierdziele, czy tak trudno to pojac ze gra z 1 kolorem moglaby miec tylko 1, jedyny kolor?! 1 czyli np. czarny, bialy albo żółty, ale nie czarny, szary, biały, bladoczarny itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no i co? dalej mogłaby to być np. gra w której puszczana jest melodyjka i jak np. myślisz że to dzieło Betowena to klikasz Q, jak Mocarta to W, a jak Szopena to E.

edit: to do bidona. Co do ciebie - zastanów się nad swoim życiem, jeśli wyżywasz się oceniając innych na podstawie twojego brudnego monitora :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra majaca tylko 1 odcien koloru nie ma prawa istnieć, nawet jeśli zrobi się taka gre jak napisales to co dalej? jeśli zgadniesz ze to mocarta to nastepna piosenka a jeśli nie to game_end() ? i co to za gra? sa pewne tematy (np. ten), w których trzeba sobie pozwolić na male odbiegniecie od niego. Z reszta było wyraźnie napisane ze nawiązanie do tematu może być bardzo subtelne, nie ma co się klocic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, Chell, ale strasznie mnie irytuje takie sztywne podchodzenie do tematów/zasad zakrawające o czepianie się na siłę, a już szczególnie pisanie tego z ogromnym oburzeniem; a najbardziej to chyba fakt, że piszesz to z perspektywy uczestnika, który w zasadzie niewiele ma do powiedzenia, bo i tak ostatnie zdanie należy do Threefa. Poza tym temat można interpretować na wiele różnych sposobów, i "jakiś kolor + czerń" lub "różne odcienie danej barwy" są jednymi z nich. Ba, można by nawet zrobić pełnokolorową przygodówkę na temat tego jak to bohater chce zobaczyć ten JEDEN KOLOR którym jest, no nie wiem, oktaryna. Albo może JEDEN KOLOR by wszystkimi rządzić, ale to już by trąciło rasizmem.

 

Notabene tematem jest "jeden kolor", nie "gra wykorzystująca tylko jeden kolor". Więc z kolei twoje podejście jest zdecydowanie za wąskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

#003399

#003366

w grafice komputerowej to 2 różne kolory. Got it?

a czepianie się niedopowiedzeń w temacie jest słabe. To tak jakbym ja zrobił "lot rakietą" o burzeniu białego domu, bo nikt nie powiedział że rakiety muszą być widoczne a w mojej grze lecą od tyłu i to bardzo szybko, więc ich nie widać ale są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry tworzą ludzie, nie komputery, got it? To raz.

Dwa, że wymyślenie odpowiedniej wymówki dowodzącej, że gra jednak jest na temat, też wymaga pewnej dozy kreatywności.

Trzy, jeśli ww. wymówka nie jest wystarczająco przekonująca, to Threef stwierdzi, że gra ma zbyt luźny związek z tematem i zadecyduje, że wygrywa oponent. Bo może.

 

To nie jest konkurs na stawanie na rzęsach, żeby spełnić wymagania Jedynej Słusznej Interpretacji tematu, lecz na tworzenie gier, zaś tematy dają pewien materiał do porównania, tudzież pozwalają sprawdzić kreatywność uczestników. Chyba.

 

A co do samej gry: nie jest specjalnie porywająca. Może wciągnąć na parę(naście) minut, ale raczej niewiele poza tym; jakbym chciała pograć w asteroidy, mam już wiele innych gier. Podoba mi się to "fancy gfx" czy jak to to się nazywało, ale już wybór liczby asteroid nie ma specjalnego znaczenia, zwłaszcza jeśli te asteroidy i tak będą się pojawiać bez końca (cheater!), co w sumie jest nieco wkurzające, bo jak wpisuję "dwie asteroidy" to myślę sobie "rozwalę dwie asteroidy i pojawi mi się standardowa wiadomość GMowa że wygrałam", a nie że będą mi się uzupełniać w nieskończoność. Wynik niby jest, ale niespecjalnie widzę, żeby gdzieś się zapisywał czy coś. Poza tym ogromnym minusem tej gry jest fakt, że główną postacią nie jest dziewczyna w uroczej sukience i z jednopikselowym hitboksem, ale rozumiem, że to mogło być spowodowane wymogiem na jeden kolor itd. ^^'

 

Z obu gier bardziej mi się podobała ta Elevatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...