Skocz do zawartości

Phantasmat


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyszła najnowsza przygodówką Codeminion :). Gierka jest dostępna na Maca i PC w kilku wersjach językowych - w tym polskiej.

 

Gra jest póki co dostępna w Edycji Kolekcjonerskiej, która zawiera sporo dodatkowego gameplayu i bonusów. Kosztuje $19.95. Wersja standardowa wyjdzie za miesiąc i będzie kosztować $9.95.

 

Z ciekawostek: jest to pierwszy projekt Codeminion, w którym byłem głównym designerem. Grafikę w większości robił Lurk, czyli artysta od ArcMagi. Koncepty, postacie i pozostałą część grafiki robiła Vinegar, która możecie kojarzyć z tych dużych portretów postaci. Muzykę komponował Rob Westwood i jest to jego najdłuższy soundtrack do tej pory - niemal godzina muzyki. Sami swoi :).

 

phantasmat_thumb_01.jpgphantasmat_thumb_02.jpg

 

Linki do gry:

Demo Phantasmat

Kup grę

www.phantasmat.com

www.codeminion.com

 

Kilka pełnowymiarowych screenów:

http://phantasmat.com/screenshots/beta/pha...eeenshot_01.jpg

http://phantasmat.com/screenshots/beta/pha...eeenshot_02.jpg

http://phantasmat.com/screenshots/beta/pha...eeenshot_03.jpg

http://phantasmat.com/screenshots/beta/pha...eeenshot_04.jpg

http://phantasmat.com/screenshots/beta/pha...eeenshot_05.jpg

 

Miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

*Platyna zazdrości jak cholera*

 

Bo zawsze najbardziej chciałem zrobić właśnie tego typu grę, a nigdy nie miałem odpowiedniego grafika. A pomysły na zagadki same mnożą się w głowie.

 

Tak czy siak jak to skończycie to ja bez wahania sobie kupię. Grafika cudo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Na razie sobie niestety nie pogram. Prawdopodobnie to wina Linuxa, no ale napiszę: Gra się instaluje, uruchamia, do tego momentu jest cacy. Klikam "Start Game". Okno znika, na jego miejscu pojawia się nowe z opcją "Buy now" oraz mniejsze okienko "Survey". No i sobie pograć nie mogę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whoooaa! grafika i animacje robią dziurę w głowie, mega szacunek wygląda to kosmicznie. Komputer odmawia posłuszeństwa więc zbt długo nie pograłem ale wystarczyło zeby zbierać szczękę z podłogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono takiej gry nie można wydawać za darmo, to grzech ciężki.

Swoją drogą TeeGee umiesz przywalić z zaskoczenia z grubej rury to trzeba Ci przyznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest pełna. Jak dojdziesz do końca dema, to pojawia się ekran proszący o wzięcie udziału w ankiecie i na tym koniec.

 

Gdybyśmy tak nie zrobili, to pełna gra wylądowałaby na torrentach grubo przed premierą. No i to pozwala nam sprawdzić jakie wrażenie robi demo i czy dobrze wyliczyliśmy czas potrzebny na jego przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

O, ja już wczoraj dostałem link mejlem.

Btw. to jest ta gierka, co kiedyś ją mi w warszawie pokazywałeś? Chociaż wtedy to był tak wczesny projekt, że nie zdziwiłbym się jakby to było coś co z niego wyewulowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma super grafikę, klimat ale jak dla mnie głównym plusem jest fabuła. Wkurzają mnie te napisy na gorze ekranu... dlaczego all nie na dole?

Dodatkowo przy selekcji przedmiotów musiałem kilka razy kliknąć na notatnik żeby załapało, przydało by się jakieś info dlaczego są te czerwone błyski czasem.

Dodatkowo nie wiem czy mi się wydawało ale czy w początkowym filmiku samochód nie zatrzymuje się na barierze no i nieodparte wrażenie, że rybki jednak mają swoje własne źródło światła. Ogólnie jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to szlag!

Właśnie wykręciłem numer telefonu, miałem dzwonić i mi się czas skończył! I nie mogę nawet teraz od nowa zacząć. :(

Ale zdobyłem za to 3 achievementy.

-Za znalezienie loga

-Za zrobienie 3 zagadek bez skipa

-Za zrobienie 5 tych szukajek bez hinta.

Bo właściwie nawet nie wiedziałem, że są jakieś hinty i skipy. Chyba, że w beta ich po prostu nie ma.

 

Grałem na poziomie najtrudniejszym. Różniły się ona czymś w tej wersji? Bo właściwie to nawet nie przeczytałem co tam było napisane.

I czy dużo jeszcze było po telefonie? Bo mi żal dupę ściska, że nie dotrwałem do końca w tę godzinę :/

Ogólnie spoko pomysł z tymi szukajkami. Afryka była genialna :D

 

A grafika cud, miód, malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całość :) W sumie gdyby nie ograniczenie czasowe pewnie bym się tak nie spieszylł, klikałem gdzie popadnie nie żałująć hintów \\\\\w nadzieji że zdąrzę zamiast cieszyć na spokojnie oczy grafiką i uszy dialogami, ale cuż, chciałem zobaczyć całość :D Powiem że miazga, świetna gra zupełnie niepodobna do innych przygodówek w jakie grałem, kompletnie nie ma się do czego przyczepić. Klimat pierwszorzędny, wszystko w pełni profesjonalne. Zagadki sympatyczne choć nie trudne ale to w końcu początek. O ile poprzednie gry codeminion nie były w moim guście to ta mnie rozwaliła. Tyle, bo ile można słodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach właśnie. Przyczepiłbym się tylko do poziomu zagadek.

Wszystkie właściwie nie wymagały najmniejszego nakładu myślenia. Były po prostu "do wyklikania". Klikaj w przyciski losowo, a po minucie na pewno uda ci się ułożyć i wyłączyć ten prąd. Może zagadka z butelkami trochę wymagała, ale po pierwsze bardzo niewiele, a po drugie jest to bardzo znana zagadka więc rozwiązanie jest pewnie większości osób znane. I co za tym idzie była mało oryginalna, a więc i niezbyt atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Pierwsza zagadka chyba faktycznie jest słaba i będziemy ją poprawiać. Zagadka z butelkami natomiast w/g większości graczy jest strasznie trudna - sporo ją skipuje.

 

Platyna, na najwyższym poziomie trudności właśnie między innymi nie ma hintów i skipów :D. Telefon jest mniej więcej w 75% dema. Potem jeszcze trochę jest - właściciel daje Ci klucz do Twojego pokoju i zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka z butelkami sprawiała problem? Ja to nawet do końca nie pamiętałem rozwiązania więc klikałem mniej więcej tak jak mi się kojarzyło i po jakichś 30 sekundach w 5 wylądowały 4 litry.

 

Kurde. Mam ogromną ochotę podrzucić ci kilka moich pomysłów na zagadki, ale wciąż się łudzę, że może jeszcze kiedyś uda mi się zabrać w końcu za taką grę. Więc pewnie jeszcze długo będą gniły w moim mózgu. :P

Poza tym miałbym później mniej przyjemności z przechodzenia tej gry.

 

EDIT:

Zwłaszcza jedna mi tak cholernie pasuje do scenerii tej gry.

 

Byłbym zapomniał. Powiedz mi ktoś co to jest to Match-3, bo wypełniając ankietę nie wiedziałem co zaznaczyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Byłbym zapomniał. Powiedz mi ktoś co to jest to Match-3, bo wypełniając ankietę nie wiedziałem co zaznaczyć. :P

http://tinyurl.com/29sau5y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz podczas szukania przedmiotów możliwość przejścia w tryb Match-3, jeśli taki gameplay Ci bardziej odpowiada. Ponieważ jest to nietypowe rozwiązanie, to pytamy się o nie w ankiecie.

 

Już tłumaczyłem skąd ograniczenie czasowe - beta testuje też nasz wrapper i to jak będzie działać demo. Między innymi właśnie to czy gracze dojdą do końca w ciągu tej godziny gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra, świetna grafika i zagadki. W ogóle wszystko miodzio, ale szkoda, że jest to ograniczenie czasowe bo teraz myśl o tym co będzie dalej nie daje mi spokuju :) . Doszedłem do tego miejsca gdzie trzeba bylo znaleźć filiżankę do herbaty. Od tego momentu daleko było jeszcze do końca? Ale tak poza tym to jest to jedna z lepszych przygodowek w jakie grałem, a grałem w wiele takich gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...