Skocz do zawartości

Alien Territory - Oficjalne Testy! v0.188


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Alien_Territory.jpg

ALIEN TERRITORY v0.188 BETA ENG



DOWNLOAD: gear-studio.com

Wersja zawiera aktualizator, jest on jeszcze w fazie rozwoju, ale swoje zadanie spełnia bardzo dobrze :)

LISTA ZMIAN

*** Alien Territory v0.187d - v0.188 ( 5.02.2011 )

- Poprawiono błąd z dźwiękiem znikających powerupów.
- Od teraz powerupy nie znikają gdy gracz jest blisko nich.
- od teraz powerupy nie powstają w bliskiej odległości od gracza.
- Usprawniono wykrywacz ruchu u żołnierza.
- Dodano automatyczny aktualizator gry.
- Dodano efekt świstu pocisków, gdy lecą tuż przy głowie gracza.
- Zmieniono parametry zwiadowcy - Może posiadać maksymalnie 50 punktów pancerza oraz niewidzialność kosztuje go 75 punktów energii.
- Poprawiono system przesyłania danych pomiędzy klientem a serwerem.
- Dodano możliwość zmiany koloru różnych partii ciała w postaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiechy.jpg

Ale chyba sie zainstalowalo :D

W sumie to wina mojego kompa bo juz nieraz takie historie widzialem :) Ale dziwne bo AT to jedna z neiwielu gier 2d ktora nigdy do tej pory nie zgubila u mnie tekstur a tu niespodzianka przy sciaganiu :)

zaraz pogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dołączeniu do gry:

 

ERROR in
action number 1
of  Step Event
for object connection_Step:

In script sc_Data_ThrowGrenade:
Error in code at line 35:
           n.sprite_index = global.weapon[other.net_weapon,3];
                                   ^
at position 34: Unknown variable weapon or array index out of bounds

ERROR in
action number 1
of  Step Event
for object projGrenadeParent:

Error in code at line 3:
       if ( _speed > 0 ) image_angle += _speed*3;
            ^
at position 11: Unknown variable _speed

 

Jeszcze jeden podczas zmiany mapy:

ERROR in
action number 1
of  Step Event
for object connection_Step:

Creating instance for non-existing object: 1557691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem Zwiadowcą i znalazłem takie 2 bugi:

 

- Aromor po zebraniu +50... a po chwili 75...

- Podwójnie wybuchający granat... Jedno bum... granat dalej jest na ziemi i drugie bum i znika...

 

Grałem tylko nim bo nikogo na serwie nie było a samemu mi sie grać nie chce...

Jak będe jeszcze grał to obadam Medica...

 

Edit:

- Błąd ze zmianą broni poprzez rolkę myszy, do tyłu jest wszystko ok ale jak przewijam do góry to 2 ostatnie bronie ciągle na zmianę się zmieniają (Masło maślane xD):

 

Posiadane bronie: Pistol, M4,SWC, Minigun

Przewijanie od OSTATNIEJ do PIERWSZEJ:

Minigun -> SWC -> M4 -> Pistol -> KONIEC (Już sie nie przewija)

Przewijanie od PIERWSZEJ do OSTATNIEJ

Pistol -> M4 -> SWC -> Minigun -> SWC -> Minigun -> itd... (Zapętlenie 2 ostatnich broni)

 

Edit2:

Już dawno miałem dać screena... gra wygląda u mnie tak:

99077384994775827892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Armorem problem już załatwiłem, nie musiałem nawet klienta updatować, bo to się działo po stronie serwera, po prostu zamiast 50 dawał 75 AP, a u klienta pasek AP dla recona obliczony jest na 50, stąd ten crash.

 

Zmiana broni - rolka: Tak, kurcze zawsze zapominam to poprawić, zapisałem teraz i naprawię w następnej wersji.

 

Co do tego screena, to naprawdę Cię podziwiam że chce Ci się grać z takimi artefaktami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek co powiesz na dodaniu żołnierzowi pod 'E' skilla że ulepsza mu się na pewien czas wykrywacz ruchu i obejmuje całą mapę?

 

Pomysł nie jest zły, tylko wtedy masa pakietów będzie wysyłana z serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie aktualizować grę do nowej wersji, a będziecie musieli, bo wprowadziłem lekkie poprawki, to ściągnie Wam się Updater v1.1 i napisze że nie ściągnięto poprawnie settings.ini.

Po prostu odpalcie ponownie ściągniętą wersję AT_Updater_1_1.exe ( ten który ściągnie się starym updaterem ) i wszystko będzie śmigało na miękko. Wkradł mi się mały błąd po prostu :/ Teraz będzie OK.

 

EDIT: Aha jeszcze jedno, bo coś padło z serwerem na którym stoi gmclan i gear-studio jeżeli chodzi o http. Możliwe że rano już będzie działało normalnie, ale jeżeli nie, to na gear-studio wrzuciłem całą paczkę 27MB nowej wersji Alienów, bo jak serwer gmclanu pada, to i updater też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

W poprzedniej wersji ostatni na bank zabijał, bo mi się tak zdażyło, ze rzuciłem, wybuchł, już myślałem, że jest po wszystkim i wtedy ten drugi dopiero mnie zabił. Było zdziwko, bo juz się cieszyłem, że przeżyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże... Granat wybucha jeden raz i nie ma możliwości aby wybuchały dwa razy, owszem, po stronie klienta czasami wybucha dwa razy, ale nie zadaje szkód, bo nie jest to możliwe fizycznie. Po prostu jest źle zsynchronizowane i będę to poprawiał. To że kogoś NIBY zabił ten drugi wybuch, to tylko kwestia opóźnienia i lagu, bo też czasami mam tak, że granat ma efekt wybuchu, ale jego odłamki lecą dopiero po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nom, najlepsze jest jednak to, że ten pierwszy wybuchł, więc wszedłem już w pole jego rażenia i dopiero wtedy wybuchł naprawdę :D Także totalnie wlazłem w swój granat. Odstęp ok. 2 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, najlepsze jest jednak to, że ten pierwszy wybuchł, więc wszedłem już w pole jego rażenia i dopiero wtedy wybuchł naprawdę :D Także totalnie wlazłem w swój granat. Odstęp ok. 2 sekund.

 

Dokładnie tak jest, na szczęście wiem o co chodzi i będę to poprawiał :) Mimo wszystko wolę na bieżąco poprawiać i dawać update'y, niż zamknąć grę na pół roku i dać wersję z 50 poprawkami, tym bardziej że, błąd rodzi błąd i warto od razu testować czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej podwójne granaty ranią!

Udało mi się dzieki temu zrobić combo x5 dziś ok godziny 6:30

Niestety na potwierdzenie macie tylko moje słowa :(

 

A grając przed chwilą (jak to jest że jak gram to zawsze sam?) na mapie piętej działy się dziwne rzeczy podczas lagów:

Mając ping ~60 strzelałem nieprzerwaną serią z broni nr.3 gdy złapał mnie lag. Strzały ucichły, alieny stanęły w miejcsu i mogłem się poruszać. Tak z 2-3 sekundy. Niby nic wielkiego bo w każdej grze są takie lagi, ale po freeze wszystkie wystrzelone podczas laga pociski poleciały razem jak z shootguna anihilując wszystko co napotkały. Nie wiem czy komuś się to wcześniej zdażało ale podczas 10 min gry miałem tak z 5 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden odblokować > 6902

 

Mylisz się :), należy odblokować od 6900 do 6920. Jak odblokujesz 6903 do 6920 to UDP będzie działało tylko, jak wejdziesz jako trzeci lub więcej gracz.

Serwer przydziela graczom kolejno porty 6900, 6901, 6902 ( 3 gracz ), 6903 ( 4 gracz );

Jest tak dlatego, że czasami muszę odpalić 3 klientów aby testować grę, a nie odpalisz dwóch klientów na tym samym porcie UDP. Gdyby nie to, wystarczyłoby odblokować tylko jeden port 6900, ale wówczas nie połączyłbyś się podwójnie.

Miałem zrobić sobie funkcję SERVICE MODE, że tylko jak tworzę nową wersję, to jest taki zasięg portów, ale na razie mi się nie chce :P a jak ktoś wie jak się odblokowuje porty, to nie robi mu różnicy czy odblokować 6900 czy 6900 - 6920.

 

Serwer nie będzie działał do godz. 23:00, bo coś komp siadł, a jestem teraz w pracy do 22:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odblokowany tylko port 6902 i z tego co napisałeś trochę się zdziwiłem że mając tylko jego gra nigdy mi nie pokazała że mam zablokowany. No więc sprawdziłem jeszcze raz moje porty i okazało się że kiedyś do Warcrafta 3 odblokowałem zakres 6000 - 7000 nawet nie wiedziałam lol :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odblokowany tylko port 6902 i z tego co napisałeś trochę się zdziwiłem że mając tylko jego gra nigdy mi nie pokazała że mam zablokowany. No więc sprawdziłem jeszcze raz moje porty i okazało się że kiedyś do Warcrafta 3 odblokowałem zakres 6000 - 7000 nawet nie wiedziałam lol :P

 

Mnie zastanawia tylko jedno, kilka osób pisało już, że mają odblokowane porty i wchodzą do gry - mają zablokowane, zrobią relog i już mają odblokowane. Szczerze mówiąc nie wiem o co z tym chodzi, tym bardziej, że jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji, mimo iż grałem na wielu kompach, z wielu miejsc i z wielu łączy i nie miałem takiego problemu z UDP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Może odblokowują przed grą i router jeszcze nie zastosował zmian ? Z tego co pamiętam DLink się do tego nie restartował, a mój ASUS (którego odradzam, bo się sam resetuje raz na 3 godziny), restartuje się przy każdej zmianie (nawet zmianie opisu któregoś portu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję zaimplementować fajną rzecz, a mianowicie automatyczny reporter do serwera błędów pojawiających się w grze :) Jak komuś wyskoczy błąd, to ja będę o tym wiedział, nie będzie trzeba wklejać go na forum :) Mam nadzieję że będzie dobrze działać.

 

EDIT: Zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam, że gdy gram zwiadowcą, to czasami niewidzialność niespodziewanie się kończy mimo, że na liczniku było jeszcze 200 coś do końca? :|

To mnie bardzo irytuje, bo przechodzę przez tłum alienów i nagle niespodziewanie staję się ich obiadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...