Skocz do zawartości

Konkurs na grę typu sandbox


Grela

Rekomendowane odpowiedzi

Temat: Gra typu Sandbox

Dla niewiedzących co to jest przytocze:

Tryb Sandbox czyli "Piaskownicy" spotykany jest w niektórych, nieliniowych grach. Zasadniczo składa się na niego kilka wybranych elementów, sprawiających, że gra przyciąga tysiące osób. Są to:

- wielki (nierzadko wręcz ogromny) świat gry

- mnogość możliwości i opcji, jakie do wyboru mają gracze

- oraz niczym nieskrępowana możliwość eksploracji i badania go

Gry typu Sandbox nierzadko nie posiadają żadnej fabuły, lub też nie zmuszają gracza do brania w niej udziału. Zamiast tego pozwalają mu dowolnie decydować o losach postaci, podejmować zlecenia i decyzje, żyć z ich konsekwencjami oraz wcielić się w każdego mieszkańca tego świata.

 

Zródło: http://www.czaswasni.fora.pl/swiat,12/sand...to-jest,10.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Nonlinear_gameplay

Zasady

1. Jedna gra na usera

2. Gra musi być robiona specjalnie na konkurs, czyli zakaz dawania gotowców

3. Grę na konkurs proszę przysyłać na MAILA: bassmastaar@gmail.com w postaci pliku edytowalnego *.gmk pliku *.exe

4. Nie można oddać gry po czasie.

5. Nie można robić gier grupowo

6. Grafiki nie muszą być własne, mogą być z darmowych zrodel, tak samo muzyka.

Zakończenie: 6 stycznia

Ocenia/ją: społeczność gmclanu

Zgoda: Psichix

 

Nagroda:

Immunitet na jeden mały wybryk, lub wyzerowanie licznika(jeśli ma warny)

 

Ja 20:08:25

ale powiedz moze byc bez nagrod co XD

Psichix 20:09:03

moge wygranej osobie wyzerowac ostrzezenia :D

 

Ja 20:03:33

a tak myslalem dobry pomysl a by zrobic na arenie mini konkurs na gre sandbox(tak 4fun)?

Psichix 20:03:48

a czemu by nie

Psichix 20:03:53

masz wać moje zezwolenie

Ja 20:04:05

dankeszyn

Psichix 20:04:06

żebym miał faks to miałbyś je nawet na piśmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być symulator rośliny? Pojawiasz się jako małe nasionko i możesz rozbudować np. liście czy korzenie w tym kierunku w który chcesz z taką ilością chlorofilu jaką chcesz, i takim ułożeniem wiązek przewodzących jakim chcesz. Miejsce na mapie możesz sobie wybrać oczywiście i jak zrobisz kwiat i zostanie zapylony to np. wypuszczasz nasiona i wybierasz nowe miejsce na mapie i robisz nową roślinę, przez co budujesz swoisty las. Może być takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być symulator rośliny? Pojawiasz się jako małe nasionko i możesz rozbudować np. liście czy korzenie w tym kierunku w który chcesz z taką ilością chlorofilu jaką chcesz, i takim ułożeniem wiązek przewodzących jakim chcesz. Miejsce na mapie możesz sobie wybrać oczywiście i jak zrobisz kwiat i zostanie zapylony to np. wypuszczasz nasiona i wybierasz nowe miejsce na mapie i robisz nową roślinę, przez co budujesz swoisty las. Może być takie coś?

 

Tak, coś w tym stylu też.

 

 

Przypuszczam, że polecą setki klonów MC, no ale się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą akceptowane klony MC - sandbox to sandbox.

 

Jak czysty warnlog na przyszłość Was nie zadowala, to wygrana osoba dostanie immunitet na jeden mały wybryk, czyli nie dostanie bana za najbliższe "głupstwo", a jedynie warna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle definicja którą dał Grela jest jakaś z dupy:

at 1. Powder Toy nie ma wielkiego ogromnego świata a jest sadboxem

at 2. mnogość możliwości i opcji nie ma nic do typu gry, ktoś może sobie zrobić powder toya w którym będzie tylko kamień i woda i to też będzie sandbox

at 3. tutaj nawet nie jestem w stanie doszukać się sensu tego zdania więc się nie wypowiem, ale raczej eksplorowanie świata w przypadku powdera można wyeliminować

 

I w ogóle kto to pisał:

nierzadko nie posiadają żadnej fabuły
To podwójne zaprzeczenie aż po oczach wali.

Dalsza część z udzielaniem graczowi możliwości o decydowaniu o losach postaci, podejmowaniu zleceń i decyzji oraz lcizneiu się z ich konsekwencjami też może zostać łatwo zrównana z ziemią przez przyrównanie jej do powder toya : / (a to z wcielaniem się w każdego mieszkańca owego miasta to już w ogóle wtf)

 

Co to za definicja gdzie mogę podać przykład JEDNEJ gry, która DEFINITYWNIE JEST sandboxem i nie kwalifikuje się pod ŻADEN punkt owej definicji, no bez jaj.

 

A poza tym to dupny trochę ten konkurs, dałeś dwa tygodnie akurat na święta/sylwka i liczysz, że ktoś specjalnie dla Ciebie (po cholere Ci gmk) zakodzi fajnego sandboxa, a yxe jest nieodpowiedzialny i w ogóle jeśli chce dopuścić do sytuacji że ktoś zrobi jakieś guffno w godzinę i wyzeruje mu warny bo był jedyną osobą która się zgłosiła.

 

No, ponarzekałem trochę, można iść spać z czystym sumieniem.

 

Ed: Jasne, dajmy im jeszcze godmode i give all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jestem nieodpowiedzialny.

 

a teraz możecie iść i robić gry na konkurs. Bóg z Wami! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidds, nie panikuj, ja np. jeśli miałbym zrobić tu jakąś gierkę (a mam na to ochotę tylko nie wiem jak z czasem i zapałem później będzie) to wcale mi nie zależy na zdjęciu warna, bo nie ma co zdjemować, a i w przyszłości wcale nagle się nie zmienię i nie zacznę świrować. Choć nie wiem jak z innymi ofc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandbox to gra zwykle z otwartym swiatem gdyz to wlasnie kojarzy sie z sednem sanboxow: "mozliwoscia wyboru co sie zrobi". np. taki powdertoy nie musi miec otwartego swiata bo kazde dzialanie wywoluje inny efekt i zakonczenie zawsze jest inne, bo w takim cod'zie idziesz po ustalonej trasie i strzelasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
sandbox to gra zwykle z otwartym swiatem gdyz to wlasnie kojarzy sie z sednem sanboxow: "mozliwoscia wyboru co sie zrobi". np. taki powdertoy nie musi miec otwartego swiata bo kazde dzialanie wywoluje inny efekt i zakonczenie zawsze jest inne

Chyba chodzi o to, że nie ma zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem, to np. Far Cry 2 jest sandboxem, czyli chodzi o to, ze gracz moze zrobić, co mu się podoba, nie ma żadnych ograniczeń i jesli chce, to najpierw wykona ostatniego questa, a potem pierwszego

 

 

No tak, o to właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli takimi zasadami rządzi się kreowany przez Ciebie świat, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam, co ma otwarty świat do sandboxa? Albo gra ma dużą/na bieżąco generowaną mapę, albo nie. GModowe mapy do wielkich nie należą, zaś w PToyu trudno w ogóle mówić o dużych mapach.

 

E: No i ofc biorę się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam, co ma otwarty świat do sandboxa? Albo gra ma dużą/na bieżąco generowaną mapę, albo nie. GModowe mapy do wielkich nie należą, zaś w PToyu trudno w ogóle mówić o dużych mapach.

 

E: No i ofc biorę się do roboty.

Ale sandboxy to też gry typu GTA, gdzie ma się wolność robienia różnych rzeczy w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc to wszystko:

 

Sandbox - tryb gry, którego przebieg jest zależny tylko i wyłącznie od woli gracza i ograniczeń na niego nałożonych. Nie ma on fabuły ani określonych celów. Można się przy nim rozluźnić i wypocząć nie martwiąc się, że ktoś zniszczy nam osadę, podpali wirtualny las, bądź zje ostatniego pieroga.

 

- - -

 

Chyba uda mi się conieco wytworzyć... mam pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam, co ma otwarty świat do sandboxa? Albo gra ma dużą/na bieżąco generowaną mapę, albo nie. GModowe mapy do wielkich nie należą, zaś w PToyu trudno w ogóle mówić o dużych mapach.

 

E: No i ofc biorę się do roboty.

 

 

To nie musi byc nieskończona mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...