Skocz do zawartości

Zmagania GML'owe - dyskusje


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

Zmagania GML'owe
Sprawdź, jak znasz GML!


A teraz o co chodzi:

Założeniem konkursu jest tworzenie w GML'u, więc tematem może być napisanie jakiegoś skryptu, funkcji, czy też innej rzeczy. Jednak nie chodzi tu o pisanie całych silników, gier. Jedynie jakichś konkretnych zagadnień!

Kto będzie tworzył tematy zadań?

Osoba mająca pomysł na temat danej tury, wysyła go do mnie, następnie ja wrzucam temat do tematu (masło maślane ;P) i kto chce wykonuje zadanie, które następnie wysyła do mnie na PW. W momencie zakończenia czasu prace są wystawiane w temacie i oceniane.

Jak oceniane są prace?

No więc tak - 1 pkt jest przyznawany dla tego, kto wykona na zadanie na czas, kod będzie poprawny i działający i najważniejsze - będzie spełniał swoje zadanie ;)

I teraz takie cuś: sędziowie specjalni ( doświadczeni w GMlu ) będą mieli do dyspozycji przyznanie bonusowego punktu, dla ich zdaniem najlepszego kodu ( za wydajność, prostotę, przejrzystość etc. ). No i jeszcze by się przydało żeby ci sędziowie byli, więc jak jest ktoś chętny (mam na myśli doświadczonym GM'owców) to piszcie!


Hmmm, no i co wy na to? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hah nie sądziłem że wam się aż tak spodoba :D OK potrzebuję sędziów (ze 3 na razie), jakiś temat i możemy zaczynać ;p

 

A co do udziału w konkursach - logiczne iż nie bierze udziału osoba wymyślająca temat, poza tym każdy może wziąć udział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widzę że są drobne 'nie zruzmienia'. To nie ma być temat na 'najlepszy' cośtam. Bo tu nie będzie głosowania ani nic. Tutaj każdy kto zrobi dostanie punkt. Czyli temat musi być na tyle 'poważny', żeby nie każdy byle kto zrobił i dostał punkt, kumacie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bede sedzia ^^ A sedziowie nie moga brac udzialu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiec ciesze sie ogromnie, bo tez chcialem cos od siebie tu dac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, aktualizacja regulaminu:

 

Każda oddana praca musi przejść przez oko sędziów, którzy zdecydują czy zostanie dopuszczona. (żeby nie było sytuacji że ktoś odda byle co, a dostanie punkt).

 

OK mam pomysł: generator plansz :)

 

Co wy na to?

 

@up: tak, tylko że tu chodzi głównie o kod, a nie o efekty ;) Aczkolwiek one też są ważne. Tak więc tematy będą raczej wymyślane pod efektywność kodu, nie powstałego dzieła ;D

 

Co do formy oddania pracy:

 

plik gm6 z prezentacją działania + jeżeli kod odnoszący się do tematu zawarty jest w skryptach, to skrypty w formie txt ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko jakie czasy beda ustalane . Tylko nie zeby tak jak liga 24 bo ja az tak czasowy nie jestem a chetnie bym cos porobil.

 

A i skrypty po prostu wklejamy do tematu , dajemy plik gm czy jak ?

 

Niby przeczytalem , a jak sie cos zrobi przy pomocy np dwoch obiektow i w kazdym po jednym skrypcie to juz nie beda liczone , tak rozumiem. Czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...